Як майстер Гобелен став гуцульським килимком

DSC_0070

Насправді гобелени – це тканинні картини. Народившись у похмурому середньовіч і як один із напрямків килимарства, цей вид мистецтва був доведений до досконалості у Франції в епоху Відродження.

Цікаво, що Гобелен, як і Тіффані, – це прізвище французької родини, якій у ХVII ст. належала фабрика з виготовлення килимів. Месьє Жілль Гобелен був королівським фарбувальником і служив його величності. Назбиравши трохи грошенят, на схилі літ працьовитий ремісник відкрив свою фарбувальню на березі річечки Б’євр.Та, якщо чесно, Гобелен лише надав виробництву прізвище – саме ж мистецтво гобелену набагато давніше і відоме з часів давньої Греції, старого Риму. Копти (перші століття н.є., Єгипет) прикрашали свій одяг невеликими гобеленовими вставками з реалістично потрактованими зображеннями людей, тварин, квіток тощо.

DSC_0058Та й в Україні здавна ткали гобелени, щоправда, у різні часи вони називалися по-різному, залежно від призначення: дивани, опони, шпалери, коберці, перистромати, тапетії. Уявіть: на виставці у Полтаві 1834 р. була представлена пряжа 130 кольорів! Давні традиції використовують сучасні майстри Карпат. Як і їхні предки, для основи використовують лише натуральні матеріали: вовняні, льняні чи конопляні нитки, для бідкання – вовну, натуральний шовк, золоті та срібні нитки. Якщо дивитися з боку,  майстриня за рамкою нагадує чарівницю чи богиню, котра створює орнамент, ніби чиюсь долю. На відміну від килимової, гобеленова техніка передбачає виконання виробу із зворотного боку. Нитки піткання  після закінчення елементу узору часом обтинали і зав’язували, а іноді сплітали на звороті. Отож у Карпатському регіоні гобелен є традиційним серед ремесел. Воно і зрозуміло: набагато комфортніше дивитись на рукотворне диво – витвір майстра, ніж на звичайні фабричні шпалери. До того ж ткана картина є ознакою респектабельності, багатства та розкошів. А льняні і вовняні нитки подарують справжній дотик природи, зігрівають душу і створять неповторну атмосферу краси.

DSC_0065

Турфірма організовує майстрів на корпоративні фестивалі:
Організація майстрів на пейзажній ділянці серед гір та на виїзд з Івано-Франківської обл.
Проведення майстер-класів на Івано-Франківщині на панорамній ділянці та на виїзд.
Декорування території в етнічному стилі.
Прокат старожитностей.
Прокат дерев’яних конструкцій (столи, лавки, гуцульські огорожі, драбини, острови).

Інформацію можна використовувати з посиланням на сайт:
http://www.okraina.com.ua/
Туристична фірма «Окрайна»
http://www.okraina.com.ua/tours/korporatyvni-tury/

One thought on “Як майстер Гобелен став гуцульським килимком

  1. Наталия Post author

    Майстриня з техніки гобелен
    Запрошуємо у технологічну подорож дорогами ткацтва і різьби до країни Творчості. Ми Вам представимо весь шлях творчого процесу – від зародження ескізу до повноцінного його народження в матеріалі. На практиці продемонструємо певний етап його технічного вираження. Більше того, у Вас буде можливість особисто взяти участь у цьому художньому процесі, й відчути власноруч особливість творчого об’явлення. Завітайте, будемо раді познайомити Вас з творчими краєвидами й подаруємо Вам можливість особисто побігати художнім маршрутом. Будемо раді! Ткання гобеленів на рамі, додадуть Вам повну можливість наочно спостерігати, як з ниток може виплітатися кольорова уява ручним сплетінням – на видиму Красу. Ткання на рамі відкриває більше можливостей, технічних прийомів і форматних конфігурацій, ніж при тканні на традиційному верстаті. Саме на рамі, ручне ткання здатне імпровізувати, розвиватись новими технологічними і композиційними експериментами. Різьба багата своїми видами і прийомами, наділена різноманітними стилями з відповідними техніками для їхнього виявлення. Кожна техніка – неначе шлях до новообраної різьбленої вершини. Змінюються вершини – змінюються стежки технік. Різновид різьблення зумовлює різне технічне виявлення. Різьбити – звільнювати. Образ обраної композиції вже існує в підібраній дерев’яній заготовці, його просто потрібно звільнити від зайвого. От, якраз, за допомогою заглиблення різця у дерево і відбувається це вивільнення художнього мотиву з загального монолітного ув’язнення. Запрошуємо взяти участь у цьому процесі й розбудити у собі стан творця, який звільнює красу і виводить її у світ Життя.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *