Терношорська Лада

Терношорська Лада
Кам’яна брила, відома у вузькому колі фахівців-істориків як Терношорська Лада, насправді, є стародавнім зображенням вагітної жінки, що повністю вкладається в канонічний праобраз Великої Матері, без обличчя, але з обрисом тулуба і правої руки, що прикриває живіт.1Щоб це усвідомити – мусимо здійснити коротку подорож в глибину історії земель, що тепер об’єднані територією сучасної України. Епоха, про яку йде мова, має свою назву – Борея (тобто – сонячна, сильна, яра).
25 тисяч років до нашої ери
За даними антропологічної науки, приблизно у 25 тисячолітті до н.е. біла раса остаточно сформувалася в окрему гілку. Антропологам відомо до 800 стоянок кроманьйонців-борійців. А ще більше пам’яток поховано водами Чорного моря, що утворилося на місці прадавнього мілкого прісноводного Понтійського озера. Саме ці землі уникнули нищівного впливу крижаного шару останнього льодовикового періоду. Саме вони стали центром утворення расової спільноти, пов’язаної родовими узами. Навіть назва сучасної України є спотвореним прадавнім Оукраїна, де префікс «Оу» означає насіння, зародок, яйце, початок, а корінь «Країна» і донині несе значення території, великого краю. Назва Оукраїна час від часу спливає в стародавніх літописах. Територія України займає першість серед історичних знахідок того періоду, зокрема – знарядь праці. А це свідчить про бурхливу діяльність пралюдей саме на цій території.
Чисельні історичні знахідки доводять стрімке розширення ареалу проживання кроманьйонців з Бореї. Про таке свідчать предмети вжитку і витвори мистецтва, що ніби зроблені в одному місці або рукою одного майстра. Печерні малюнки і скульптурні витвори утворені в межах єдиних традицій, несуть ознаки однієї художньої школи.
«Венера» з неоліту
Серед цих знахідок, датованих проміжком 25-15 тис.р. до н.е. знаходимо характерні однотипні жіночі статуетки висотою 10-11 см. На даний момент достеменно відомо про 60 фігурок вагітних жінок, що прибули з епохи палеоліту. Найвідоміші з них, це:
керамічна «Вестоницька Венера», знайдена в Моравії, Східна Чехія, «Венера з Віллендорфа», знайдена в Австрії але виготовлена з вапняку, якого немає в цих краях, Моравська Венера», зі Словаччини, виготовлена з кістки мамонта.
Не зважаючи на тисячі років і кілометрів, що розділяє їх народження, всі фігурки мають спільні ознаки:
невиразна голова з нечітким обличчям без очей, рота, носа і вух;
руки ледь окреслені, переважно для підкреслення ліній тіла;
всі фігурки мають масивні груди, масивній живіт і стегна.
Форма тіла і спотворені пропорції наштовхують на думку про канонічність цих фігурок. Відсутність індивідуальних рис і підкреслення ознак родючості (вагітність, великі груди) приводить до висновку, що це зображення канонічної Матері Землі – Лади, за деякими джерелами.
Терношорська Лада – гігантський образ Великої Матері
Логічно припустити, що першоджерело цього зображення знаходилося в місці зародження етнічної спільноти і з плином часу набувало рис культовості. Згідно логіки першолюдини, збільшення розмірів ідола відображає збільшення поваги або збільшення впливу, в залежності від обставин. З огляду на канонічність розмірів маленьких фігурок (нагадуємо 10-11 см), кам’яна фігура Терношорської Лади ідеально вкладається в логіку першолюдей. Адже висота кам’яної фігури складає 10,4 метри, а важить вона біля 100 тонн.
Велика Матір, висічена з місцевої скелі, відповідає ознакам древніх фігурок – в неї немає обличчя, зате чітко окреслено масивні груди і випуклий живіт, який прикриває права рука. Голова монументу висічена з іншої брили і розміщена зверху. А щоб надійніше – підперта трьома витесаними підпорками-ніжками. Навіщо древні скульптори так ускладнили конструкцію статуї? Відповідь очевидна: щоб досягнути канонічного розміру 10,4 метри, що в переводі на борійські одиниці довжини складало 21 лікоть. Число 21 рахувалося магічним: 7 – це гармонія, лад, а її потроєння несе повноту гармонії, досконалість і завершеність.2

Незгасний маяк для нас і наших нащадків
Що давала нашим пращурам велетенська скульптура Великої Матері? Чому вона з’явилася в самому центрі джерела походження білої раси на Землі?
Любого з нас тягне до рідної землі, батьківської домівки. Для нащадків борців, які пережили бурхливе розселення на неосяжну територію, такою колискою лишалася територія Оукраїни. Нащадки борійців продовжували утворювати фігурки Великої Матері, шануючи її за оберіг свого роду. А гігантська статуя стала символом, що назавжди лишав в пам’яті незнищенний відбиток. Терношорська Лада, в очах нащадків Бореї, стала стержнем, що об’єднає всю білу расу.3

Як ми знаємо, цивілізацію кроманьйонців-збирачів змінила експансія аріїв – тваринників і землеробів. Трипільська культура вкрай змінила цінності народів. Але вона зберегла і розвинула образ Праматері. І в наші дні символ матері займає чільне місце. В сучасному українському світогляді Богородиця – вічно юна Діва Марія, Покрова, Берегиня нашого життя. Тому ненька Україна, що асоціюється з жінкою, є покровителькою, заступницею для всіх своїх дітей. Ми – діти Україні, зокрема, Прикарпаття, маємо пишатися своєю нацією – джерелом цивілізації білої раси. А Терношорська Лада завжди буде оберігати і плекати своїх дітей – нас і наших нащадків.

Туристична фірма «Окрайна»

Експедиція до Терношорської Лади

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *