Facebook YouTube RSS

Вулицями невідомого Тернополя

  • Вулицями невідомого Тернополя

1 день

Тернопіль (тематичний тур обслуговуватиме високо кваліфікований екскурсовод, розповіді якого базується на архівних дослідженнях України, Польщі)

План мандрівки

Найпікантніші історії «Невідомого Тернополя»:

  • Кохання з якого народжувалися королі.
  • Зрада, котра каралася голово відсіченням.
  • Тернопільський костьол, котрий був збудований за смертельним заповітом…

1 ДЕНЬ

  • Піша екскурсія містом, розрахована на 2,5 години.
  • Додатково проводиться екскурсія до краєзнавчого музею – 1,5 год.
  • Екскурсовод використовує архівні фотоматеріали забудови Тернополя (довоєнний, післявоєнний Тернопіль).
1. Заснування Тернополя, Великий коронний гетьман Ян з Тарнова. Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
2. Старий і новий замки. Історія побудови.
3. Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
4. Князі Острозькі і Тернопіль. Графиня Зофія Тарновська і князь Костянтин Костянтинович Острозький.
5. Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
6. Синагога, історія її побудови і знищення.
7. Марія-Казимира Собєська нова власниця Тернополя.
8. Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
9. Домініканські костел св. Віцентія з Феррари та кляштор у Тернополі, історія їх побудови, архітектор Август Фрідерік Мошиньський і графиня Текля Потоцька, художник Станіслав Строіньський.
10. Вулиця гетьмана Петра Сагайдачного.
11. Пам’ятник Івану Франко, скульптор Іван Сонсядло.
12. Вулиця Валова – східна межа міста у XVI – XVII століттях.
13. Вулиця Руська. 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
14. Церква Різдва Христового 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
15. Парафіальний костел у Тернополі історія його побудови і знищення.
16. Тернопільський обласний краєзнавчий музей (факультативно: екскурсія – 25 грн, вхідні квитки: для дорослих – 10 грн, для студентів – 7 грн, для учнів – 5 грн).
17. Пам’ятник Соломії Крушельницькій.
18. Театральна площа, театр, пам’ятник Олександру Пушкіну, Тарасу Шевченко.
19. ЗОШ №4 (колишня ІІ-а ц. к. гімназія), пам’ятник  С. Бандері,Тернопільська міська рада, будинок Обласної прокуратури (колишній ліцей св. Іосифа).
20. Майдан Волі. Пам’ятник королю Данилу Романовичу.

21. Атріум: пам’ятки водопровіднику, мешти-невидимки (за Гебертом Уельсом), «золотий стілець» (за романом «Дванадцять стільців»).

22. Пам’ятник останньому міністру охорони здоров’я Австро-Угорської імперії І.Горбачевському, уродженцю Тернопільщини.

Запрошуємо відвідати тернопільську етномайстерню «Коза Дереза», грн/чол.:
  • до 6 чол. - 115 
  • 6 - 15 чол. - 150
  • Зробити вдалу зупинку – близько 1 години приємного відпочинку із запашним трав’яним чаєм із екскурсією, розмальовкою власної іграшки на виробництві етномайстерні, де ми відроджуємо національні традиції у вигляді етносувенірів, традиційного та сучасного вбрання, декору, прикрас.

Цікаві факти з історіїх Тернополя

Наприкінці XVI ст. у Тарнополі народився і провів раннє дитинство відомий донський козацький отаман початку XVII століття Іван Мартинович Заруцький (?–1614), одна з найяскравіших постатей доби «Смути» в Московії. Він був союзником Дмитра Самозванця (Лжедмитрія І), Лжедмитрія ІІ та Марини Мнішек. Ставши після смерті Лжедмитрія ІІ чоловіком М. Мнішек, Іван Заруцький був опікуном престолонаслідника і фактичним правителем Московії.
У зв’язку зі шлюбом княжни Катерини Олександрівни Острозької і Томи (Томаша) Замойського і одночасним новим поділом маєтностей Острозьких Тарнополь отримало подружжя Замойських. Вже наступного року в місті Томаш Замойський приймає королевича Володислава, який з сенаторами повертався після перемоги над турками під Хотином. Після гучного святкування Замойський подарував королевичу коня, сідло і провів його по насипаній греблі ставу на львівський тракт. Подружжя дбало про міську громаду, дозволило євреям у 1623 році побудувати нову синагогу, яка проіснувала понад три століття і вважалася одною з перлин серед ренесансних іудейських сакральних пам’яток на теренах Речі Посполитої. У 1628 році подружжя Замойських профінансувало побудову трьохярусної дзвіниці при церкві Воздвиження Чесного Хреста.
У подружжя Замойських народилося декілька дітей, найстарша з них Грізельда Констанція, яка появилася на світ 27 квітня 1623 року у Замості, вийшла заміж за князя Ярему Вишневецького, який шалено був закоханий у свою дружину, згодом вона стала матір’ю короля Речі Посполитої Міхала Корибута Вишневецького. Зі всіх претендентів на руку Грізельда обрала саме князя Ієремію. Знайомство князя Вишневецького з його майбутньою дружиною відбулося на зустрічі нареченої короля Владислава ІV Цецилії Ренати.

аватар
Чупрова Віра
2017.09.21 21:37
Перше, що спало на думку: Тернопіль повний загадок і таємниць... Слухаючи розповідь екскурсовода, я була вражена наскільки мало знаю про рідне місто. І як ми, містяни (нехай в першому чи другому поколінні) завинили перед своїм містом... - Чи замислювались ви колись чому наша річка називається Серет? - А звідки пішла назва Топільче? - І чому, зрештою, Тернопіль, а не Тарнопіль? - А чи знаєте скільки в нашому місті було древніх християнських храмів і синагог від яких не залишилось і сліду? - І чи не новина, що у Тернополі був ще один став? І що у водоймах ловилась смачна риба „щупак”, якої вже не існує в природі? - А який характер мала, для прикладу, Ельжбета Сенявська, одна з володарок міста? - І що це за „нерогатахудоба”, дозвіл на продаж якої на тернопільських ярмарках був так вигідний місту? - І як утворилась одна з найкрасивіших вулиць Тернополя – Валова? - А хтось скаже з якого матеріалу зроблений пам’ятник О. Пушкіну? - Або що вирощували на своїх городах тернопільські господині на межі ХІХ-ХХ ст. і які страви готували? Цікаво правда? 25 серпня я мала чудову нагоду побувати на екскурсії яку проводила Оксана Ленчук. Пані Оксана належить до когорти допитливих, наполегливих, залюблених у свою справу дослідників, яких, на щастя, у Тернополі багато і які роблять величезну справу - повертають нам наше місто. Завдяки надзвичайно насиченій, емоційній, легкій, з цікавими подробицями розповіді місто оживало, наповнювалось реальними живими людьми, яких ти навіть міг уявити. Ми переживали ті чи інші ситуації, сміялись, дивувались, намагались розібратись. Жодне з наших запитань не залишилось без відповіді і жодна людина в групі не залишилась байдужою. Я думаю, кияни відчули таке саме тепло і прихильність до Тернополя, яке відчуваємо ми і безперечно полюбили його. Це було видно. І тоді сповнюєшся гордістю і просто щастям, що ти тут живеш і що все у нас буде ДОБРЕ. З величезною вдячністю, тернополянка.

аватар
Волошина Вікторія
2017.09.21 21:30
Були в Тернополі на вихідні дні – 25 та 26 серпня. 25.08.17 замовляли у вас екскурсію по місту. Дууууже сподобалось. Екскурсовод Ленчук Оксана – це щось неймовірне! Харизматична, розумна і дуже любить свою роботу. Дякуємо за екскурсію! І ще дякуємо вам – турфірма «Окрайна» за вашу гарну роботу і цікаві екскурсії,і особисто Минько Наталі. З повагою Волошини Вікторія і Микола.

аватар
Kiev Larisa
2016.08.30 18:26
Доброго дня, Наталя! Вибачте, що не відразу написала Вам після поїздки. Дуже дякуємо Вам за організацію екскурсій - багато інформації, вражень, гарного настрою. Особливо задоволені екскурсією по Тернополю - велика вдячність Олегу Миколайовичу! - знавцю, закоханому в свою справу і своє місто. Найкращих успіхів. З повагою, Лариса

Ваш email
Ваше ім'я
Відгук
Вверх