Facebook YouTube RSS

Вулицями Тернополя Новорічно-Різдвяний тур на 2 год.

  • Вулицями Тернополя

150 грн/чол.

Тернопіль (тематичний тур обслуговуватиме високо кваліфікований екскурсовод, розповіді якого базується на архівних дослідженнях України, Польщі)

План мандрівки

Найпікантніші історії «Невідомого Тернополя»:

  • Кохання з якого народжувалися королі.
  • Зрада, котра каралася голово відсіченням.
  • Тернопільський костьол, котрий був збудований за смертельним заповітом

 

Піша екскурсія містом, розрахована на 2 години.
За додаткову плату проводиться екскурсія по краєзнавчому музею – 1,5 год., вартість екскурсії + вх. кв.: учні – 20 грн, студенти, пенсіонери – 30 грн, дорослі – 40 грн
Квест по краєзнавчому музею – 150 грн/чол./1 год. + вх. кв.: учні – 20 грн, студенти, пенсіонери – 30 грн, дорослі – 40 грн
  • Піша екскурсія містом, розрахована на 2 години.
  • За додаткову плату:
  • Підземелля Тернопільського замку  100 грн/група до 5 чол./30 хв. екскурсія, 10 грн/вх. кв.
  • Підземелля та дзвіниця Архикатедрального Собору  200 грн/група до 5 чол./40 хв. екскурсія, 30 грн/вх. кв.
  • Екскурсія по краєзнавчому музею – 1,5 год., вартість екскурсії + вх. кв.: учні – 20 грн, студенти, пенсіонери – 30 грн, дорослі – 40 грн
  • Квест по краєзнавчому музею – 150 грн/чол./1 год. + вх. кв.: учні – 20 грн, студенти, пенсіонери – 30 грн, дорослі – 40 грн
1. Заснування Тернополя, Великий коронний гетьман Ян з Тарнова. Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
2. Старий і новий замки. Історія побудови.
3. Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
4. Князі Острозькі і Тернопіль. Графиня Зофія Тарновська і князь Костянтин Костянтинович Острозький.
5. Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
6. Синагога, історія її побудови і знищення.
7. Марія-Казимира Собєська нова власниця Тернополя.
8. Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
9. Домініканські костел св. Віцентія з Феррари та кляштор у Тернополі, історія їх побудови, архітектор Август Фрідерік Мошиньський і графиня Текля Потоцька, художник Станіслав Строіньський.
10. Вулиця гетьмана Петра Сагайдачного.
11. Пам’ятник Івану Франко, скульптор Іван Сонсядло.
12. Вулиця Валова – східна межа міста у XVI – XVII століттях.
13. Вулиця Руська. 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
14. Церква Різдва Христового 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
15. Парафіальний костел у Тернополі історія його побудови і знищення.
16. Тернопільський обласний краєзнавчий музей
17. Пам’ятник Соломії Крушельницькій.
18. Театральна площа, театр, пам’ятник Олександру Пушкіну, Тарасу Шевченко.
19. ЗОШ №4 (колишня ІІ-а ц. к. гімназія), пам’ятник  С. Бандері,Тернопільська міська рада, будинок Обласної прокуратури (колишній ліцей св. Іосифа).
20. Майдан Волі. Пам’ятник королю Данилу Романовичу.

21. Атріум: пам’ятки водопровіднику, мешти-невидимки (за Гебертом Уельсом), «золотий стілець» (за романом «Дванадцять стільців»).

22. Пам’ятник останньому міністру охорони здоров’я Австро-Угорської імперії І.Горбачевському, уродженцю Тернопільщини.

Дозвілля в Тернополі
Тернопільська етномайстерня «Коза Дереза»

Зробити вдалу зупинку – близько 1 години приємного відпочинку із запашним трав’яним чаєм із екскурсією, розмальовкою власної іграшки на виробництві етномайстерні, де ми відроджуємо національні традиції у вигляді етносувенірів, традиційного та сучасного вбрання, декору, прикрас.

Заклади Сім’ї Ресторанів Файного Міста

 

Цікаві факти з історіїх Тернополя

Наприкінці XVI ст. у Тарнополі народився і провів раннє дитинство відомий донський козацький отаман початку XVII століття Іван Мартинович Заруцький (?–1614), одна з найяскравіших постатей доби «Смути» в Московії. Він був союзником Дмитра Самозванця (Лжедмитрія І), Лжедмитрія ІІ та Марини Мнішек. Ставши після смерті Лжедмитрія ІІ чоловіком М. Мнішек, Іван Заруцький був опікуном престолонаслідника і фактичним правителем Московії.
У зв’язку зі шлюбом княжни Катерини Олександрівни Острозької і Томи (Томаша) Замойського і одночасним новим поділом маєтностей Острозьких Тарнополь отримало подружжя Замойських. Вже наступного року в місті Томаш Замойський приймає королевича Володислава, який з сенаторами повертався після перемоги над турками під Хотином. Після гучного святкування Замойський подарував королевичу коня, сідло і провів його по насипаній греблі ставу на львівський тракт. Подружжя дбало про міську громаду, дозволило євреям у 1623 році побудувати нову синагогу, яка проіснувала понад три століття і вважалася одною з перлин серед ренесансних іудейських сакральних пам’яток на теренах Речі Посполитої. У 1628 році подружжя Замойських профінансувало побудову трьохярусної дзвіниці при церкві Воздвиження Чесного Хреста.
У подружжя Замойських народилося декілька дітей, найстарша з них Грізельда Констанція, яка появилася на світ 27 квітня 1623 року у Замості, вийшла заміж за князя Ярему Вишневецького, який шалено був закоханий у свою дружину, згодом вона стала матір’ю короля Речі Посполитої Міхала Корибута Вишневецького. Зі всіх претендентів на руку Грізельда обрала саме князя Ієремію. Знайомство князя Вишневецького з його майбутньою дружиною відбулося на зустрічі нареченої короля Владислава ІV Цецилії Ренати.

аватар
Вікторія
2021.08.23 15:38
Доброго дня! Хочемо подякувати Вам за чудову людину, екскурсовода Володимира Окаринського! Надзвичайно пізнавально, щиро та з душею! Яскрава особистість, хороша людина та професійний екскурсовод!

аватар
Оксана Перемитько
2019.11.03 14:52
Доброго дня, пані Наталю. Дуже вдячні за неймовірні враження від екскурсій по Замках та містах Тернопільщини. З нами працювали екскурсоводи Юрій і Микола. В Тернополі пан Олег. Справжні професіонали. Хотілось подякувати за організацію екскурсій пані Тетяну Тарасюк. Залишились дуже задоволені. Всім рекомендуємо Ваше турагенство. Вам бажаємо процвітання.

аватар
Наталія Лисенко
2019.01.15 11:38
Доброго ранку, пані Наталю! Щодо екскурсії по Тернополю, то , по-перше, нас підвела погода, було дуже холодно, сніжило, тому не вдалося прогулятися навколо ставу, але нічого..., по-друге, пан Олександр, на жаль, не зміг зацікавити малечу, а студенти і ми, дорослі, інколи слухали більше з поваги, ніж із цікавості, також інколи занадто повльно, на нашу думку, ми пересувалися. Добре, що пан Олександр багато знає, демонстрував світлини із домашнього архіву і не тільки, видно, що він живе містом, бачив багато змін на власні очі. Його дружина, пані Тамара, була помічницею, бігла вперед, щоб домовитися за підземелля тощо. Ми зрозуміли, що потрібно ще раз приїжджати до Тернополя, але вже коли буде тепліше. Тому сподіваємось на подальшу співпрацю. З найкращими побажаннями - Н.Лисенко

аватар
Чупрова Віра
2017.09.21 21:37
Перше, що спало на думку: Тернопіль повний загадок і таємниць... Слухаючи розповідь екскурсовода, я була вражена наскільки мало знаю про рідне місто. І як ми, містяни (нехай в першому чи другому поколінні) завинили перед своїм містом... - Чи замислювались ви колись чому наша річка називається Серет? - А звідки пішла назва Топільче? - І чому, зрештою, Тернопіль, а не Тарнопіль? - А чи знаєте скільки в нашому місті було древніх християнських храмів і синагог від яких не залишилось і сліду? - І чи не новина, що у Тернополі був ще один став? І що у водоймах ловилась смачна риба „щупак”, якої вже не існує в природі? - А який характер мала, для прикладу, Ельжбета Сенявська, одна з володарок міста? - І що це за „нерогатахудоба”, дозвіл на продаж якої на тернопільських ярмарках був так вигідний місту? - І як утворилась одна з найкрасивіших вулиць Тернополя – Валова? - А хтось скаже з якого матеріалу зроблений пам’ятник О. Пушкіну? - Або що вирощували на своїх городах тернопільські господині на межі ХІХ-ХХ ст. і які страви готували? Цікаво правда? 25 серпня я мала чудову нагоду побувати на екскурсії яку проводила Оксана Ленчук. Пані Оксана належить до когорти допитливих, наполегливих, залюблених у свою справу дослідників, яких, на щастя, у Тернополі багато і які роблять величезну справу - повертають нам наше місто. Завдяки надзвичайно насиченій, емоційній, легкій, з цікавими подробицями розповіді місто оживало, наповнювалось реальними живими людьми, яких ти навіть міг уявити. Ми переживали ті чи інші ситуації, сміялись, дивувались, намагались розібратись. Жодне з наших запитань не залишилось без відповіді і жодна людина в групі не залишилась байдужою. Я думаю, кияни відчули таке саме тепло і прихильність до Тернополя, яке відчуваємо ми і безперечно полюбили його. Це було видно. І тоді сповнюєшся гордістю і просто щастям, що ти тут живеш і що все у нас буде ДОБРЕ. З величезною вдячністю, тернополянка.

аватар
Волошина Вікторія
2017.09.21 21:30
Були в Тернополі на вихідні дні – 25 та 26 серпня. 25.08.17 замовляли у вас екскурсію по місту. Дууууже сподобалось. Екскурсовод Ленчук Оксана – це щось неймовірне! Харизматична, розумна і дуже любить свою роботу. Дякуємо за екскурсію! І ще дякуємо вам – турфірма «Окрайна» за вашу гарну роботу і цікаві екскурсії,і особисто Минько Наталі. З повагою Волошини Вікторія і Микола.

аватар
Kiev Larisa
2016.08.30 18:26
Доброго дня, Наталя! Вибачте, що не відразу написала Вам після поїздки. Дуже дякуємо Вам за організацію екскурсій - багато інформації, вражень, гарного настрою. Особливо задоволені екскурсією по Тернополю - велика вдячність Олегу Миколайовичу! - знавцю, закоханому в свою справу і своє місто. Найкращих успіхів. З повагою, Лариса

Ваш email
Ваше ім'я
Відгук
Вверх