Туристична фірма Окрайна Активний відпочинок Р Р† Західній Україні, тури РІРёС…С–РґРЅРѕРіРѕ Р Т‘Р Р…РЎРЏ Р С—Р С• Україні - Туристична фірма Окрайна Sat, 23 Feb 2019 06:18:43 +0200 Zend_Feed_Writer 1.7.8 (http://framework.zend.com) http://www.okraina.com.ua author@ukr.net (Admin) Admin Ексклюзивний тур «Золота підкова – ІСТОРІЇ КОХАННЯ» http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin Потужні мури галицьких замків приховують чимало романтичних, драматичних і навіть трагічних історій кохання. Господарі замків – мужні лицарі мали своїх господинь – прекрасних пань. Вони вірно чекали своїх лицарів з походів, а часом чекали щоби нелюбий чоловік скоріше залишив дім. Тут влаштовувалися шлюби дітей, часто без їх згоди, але з користю для родини. Тут розвивалися романтичні історії, які дійшли до нас крізь століття у легендах і оповідях. Герої цих історій дивляться на нас з портретів у замках. Що ж стоїть за суворим обличчям і важким поглядом відважного лицаря чи замріяним виразом шляхетної дами? 1 ДЕНЬ
Тернопіль
 • 8:30 Зустріч групи на зал. вок.
Переїзд: Тернопіль – Золочів – Підгірці – Олесько – Тернопіль

Золочів

 • Екскурсія по Китайському Палацу та Замку.
 • Загадування бажання біля «Каменю бажань».
В замкових кімнатах закоханий до нестями король Ян ІІІ Собеський писав листи своєму єдиному коханнячку – дружині Марисеньці. Велику любов до якої проніс через все своє життя.
Обід
 • В королівському залі.
Підгірці
 • Екскурсія найімпозантним палацом, XVII ст.
Збудований Станіславом Конецпольським «Для втіх і відпочинку після тяжких військових трудів» палац криє у своїх стінах багату історію любовних втіх та помсти. Олесько
 • Замок, XIІI-XVIІI ст.
 • Середньовічний бар «Гридниця».
 • Прогулянка парком.
 • Їзда верхи на коні або на бричці.
 • Сувеніри з чорної глини (Гавареччина, Олесько, Львів).
У 1615 році в Олеському замку сталася велика трагедія. Закоханий до безумства син коронного гетьмана Речі Посполитої Адам Жолкевський не отримавши згоду на шлюб із донькою тогочасного власника замку привселюдно встромив собі у серце ножа…

Тернопіль

 • 19:30 Залізничний вокзал.
Рекомендуємо Поселення в Тернополі

При ранньому приїзді та продовжені відпочинку в м. Тернопіль:

Квартира подобово:

 • Однокімнатна – 300 грн./квартира.
 • Двокімнатна – 400 грн./квартира.
 • Трикімнатна – 450 грн./квартира.
У вартість мандрівки включається
 • Транспортне обслуговування
 • Екскурсійне обслуговування
 • Страхівка
 • Супровід групи
У вартість мандрівки не включається
 • Квитки на поїзд
 • Обід – 85 грн./чол.
 • Вхідні квитки – 114 грн./чол./тур
Золочів «Історія кохання»

До трону Марія Казиміра йшла довго й важко. Любов Яна ІІІ Собеського та французької красуні спалахнула миттєво, ледь побачив 27-річний Ян у 1656р. у королівському палаці в Варшаві 15-річну красуню – і це полум’я вони зберегли до старості. Та що за іронія – Марисенька за два роки виходить за іншого!
Потім Ян не раз зустрічав її у Замості, де вона жила з чоловіком, князем Замойським, п’яничкою, хворим на подагру. Бич того часу – сифіліс – швидко доконав князя, невдовзі помирає мати Яна Теофілія, яка категорично була проти союзу сина з іноземкою. Шлюб Яна та Марії Казиміри 15 травня 1665 р. вже не перешкоджав нікому (хоча у Варшаві подейкували, що за сприяння Марії Гонзаги закохані таємно обвінчалися ще до похорону Яна Замойського). Попереду – 30 років разом. З їх тринадцяти дітей виживе лише четверо. Майбутнє принесе війни, походи, коронацію та тріумф під Віднем. А які щемкі, ніжні листи він їй писав! З 300 опублікованих епістол 80 написано з Галичини.
Король і через десятиліття обожнюватиме свою кохану Марисеньку, а от двір ні. Злі язики шепотіли за спинами монархів, що «Марися керує Яном, а вже Ян – Польщею». Королеву відверто не любили: і походження, бач, недостатньо шляхетне, і іноземка, і до Парижа як додому вибирається інкогніто, називаючи себе маркізою де Жовква, і казну вряди-годи спустошує, як сарана, та ще й невідомо, чи не сама відправила за допомогою отрути свого першого чоловіка…

Підгірці «Історія кохання»
Збудований Станіславом Конецпольським «Для втіх і відпочинку після тяжких військових трудів» палац криє у своїх стінах багату історію любовних втіх та помсти.
У середині ХVІІІ століття тут була господинею Анна (з Любомірських) Жевуська, дружина Вацлава Жевуського. Добра господиня, вірна дружина, але сувора мати для своїх доньок. Одна з них, Тереза, неодноразово виходила заміж та розлучалася.
У чому криється помста Терези, котра наказала чергового чоловіка, Кароля Радзивіла, кинути у підземелля, де його з’їли щурі?
Чому привид Білої пані так пильно сторожить замок?
Що тримає її у стінах родинного гнізда?
Чому серед трьох замків «Золотої Підкови» саме Підгорецький палац ніяк не можу дочекатися свого реставраційного вінця
Олесько «Історія кохання»

У 1615 році в Олеському замку сталася велика трагедія. Доньку тодішнього власника замку Івана Даниловича Маріанну до нестями покохав син коронного гетьмана Речі Посполитої Адам Жолкевський. Самій дівчині було байдуже, з ким іти під вінець, однак, воєвода Данилович бажав для своєї доньки від першого шлюбу багатшого жениха.
Одного разу під час гри в карти Жолкевський зажадав згоди батька на шлюб, але, не отримавши її, привселюдно встромив собі у серце ножа. Жолкевського, як самовбивцю, не поховали на кладовищі, а кинули його тіло у болото. Тож його тінь блукає околицями Олеська, а його душа, яку згубила любов, і досі шукає свою кохану.

]]>
Вулицями невідомого Тернополя http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin Найпікантніші історії «Невідомого Тернополя»:

 • Кохання з якого народжувалися королі.
 • Зрада, котра каралася голово відсіченням.
 • Тернопільський костьол, котрий був збудований за смертельним заповітом…

1 ДЕНЬ

 • Піша екскурсія містом, розрахована на 2,5 години.
 • Додатково проводиться екскурсія до краєзнавчого музею – 1,5 год.
 • Екскурсовод використовує архівні фотоматеріали забудови Тернополя (довоєнний, післявоєнний Тернопіль).
1. Заснування Тернополя, Великий коронний гетьман Ян з Тарнова. Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
2. Старий і новий замки. Історія побудови.
3. Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
4. Князі Острозькі і Тернопіль. Графиня Зофія Тарновська і князь Костянтин Костянтинович Острозький.
5. Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
6. Синагога, історія її побудови і знищення.
7. Марія-Казимира Собєська нова власниця Тернополя.
8. Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
9. Домініканські костел св. Віцентія з Феррари та кляштор у Тернополі, історія їх побудови, архітектор Август Фрідерік Мошиньський і графиня Текля Потоцька, художник Станіслав Строіньський.
10. Вулиця гетьмана Петра Сагайдачного.
11. Пам’ятник Івану Франко, скульптор Іван Сонсядло.
12. Вулиця Валова – східна межа міста у XVI – XVII століттях.
13. Вулиця Руська. 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
14. Церква Різдва Христового 1602 – 1608 років, муляр Леонтій.
15. Парафіальний костел у Тернополі історія його побудови і знищення.
16. Тернопільський обласний краєзнавчий музей (факультативно: екскурсія – 25 грн, вхідні квитки: для дорослих – 10 грн, для студентів – 7 грн, для учнів – 5 грн).
17. Пам’ятник Соломії Крушельницькій.
18. Театральна площа, театр, пам’ятник Олександру Пушкіну, Тарасу Шевченко.
19. ЗОШ №4 (колишня ІІ-а ц. к. гімназія), пам’ятник  С. Бандері,Тернопільська міська рада, будинок Обласної прокуратури (колишній ліцей св. Іосифа).
20. Майдан Волі. Пам’ятник королю Данилу Романовичу.

21. Атріум: пам’ятки водопровіднику, мешти-невидимки (за Гебертом Уельсом), «золотий стілець» (за романом «Дванадцять стільців»).

22. Пам’ятник останньому міністру охорони здоров’я Австро-Угорської імперії І.Горбачевському, уродженцю Тернопільщини.

Запрошуємо відвідати тернопільську етномайстерню «Коза Дереза», грн/чол.:
 • до 6 чол. - 115 
 • 6 - 15 чол. - 150
 • Зробити вдалу зупинку – близько 1 години приємного відпочинку із запашним трав’яним чаєм із екскурсією, розмальовкою власної іграшки на виробництві етномайстерні, де ми відроджуємо національні традиції у вигляді етносувенірів, традиційного та сучасного вбрання, декору, прикрас.

Цікаві факти з історіїх Тернополя

Наприкінці XVI ст. у Тарнополі народився і провів раннє дитинство відомий донський козацький отаман початку XVII століття Іван Мартинович Заруцький (?–1614), одна з найяскравіших постатей доби «Смути» в Московії. Він був союзником Дмитра Самозванця (Лжедмитрія І), Лжедмитрія ІІ та Марини Мнішек. Ставши після смерті Лжедмитрія ІІ чоловіком М. Мнішек, Іван Заруцький був опікуном престолонаслідника і фактичним правителем Московії.
У зв’язку зі шлюбом княжни Катерини Олександрівни Острозької і Томи (Томаша) Замойського і одночасним новим поділом маєтностей Острозьких Тарнополь отримало подружжя Замойських. Вже наступного року в місті Томаш Замойський приймає королевича Володислава, який з сенаторами повертався після перемоги над турками під Хотином. Після гучного святкування Замойський подарував королевичу коня, сідло і провів його по насипаній греблі ставу на львівський тракт. Подружжя дбало про міську громаду, дозволило євреям у 1623 році побудувати нову синагогу, яка проіснувала понад три століття і вважалася одною з перлин серед ренесансних іудейських сакральних пам’яток на теренах Речі Посполитої. У 1628 році подружжя Замойських профінансувало побудову трьохярусної дзвіниці при церкві Воздвиження Чесного Хреста.
У подружжя Замойських народилося декілька дітей, найстарша з них Грізельда Констанція, яка появилася на світ 27 квітня 1623 року у Замості, вийшла заміж за князя Ярему Вишневецького, який шалено був закоханий у свою дружину, згодом вона стала матір’ю короля Речі Посполитої Міхала Корибута Вишневецького. Зі всіх претендентів на руку Грізельда обрала саме князя Ієремію. Знайомство князя Вишневецького з його майбутньою дружиною відбулося на зустрічі нареченої короля Владислава ІV Цецилії Ренати.

]]>
Печери Тернопільщини http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin Друзі, весна кличе мандрувати! Відкриймо таємничий світ печер! Отож хіба ви б не хотіли потрапити у світ зниклої понад 5000 років тому цивілізації? Тож рушаймо в підземелля, до музею-печери «Вертеба», де таємничі трипільці залишили чудові амулети та біноклеподібні чаші. У печері «Млинки» нас чекають нерукотворні скульптури й незвичні космічні пейзажі. Секрети дохристиянської культури надійно зберігає «Язиченська» печера у Монастироку. Розвіють втому й освіжать тіло кришталеві води Джуринського водоспаду, а ще нас чекає давня броварня і зустріч із господинею справжнього замку! 1 ДЕНЬ Тернопіль
 •  8:00 Зустріч групи на залізничному вокзалі, «Готель Тернопіль».
Переїзд: Тернопіль  Млинки  Більче-Золоте – Монастирок – Нирків Дружба Тернопіль Тернопіль
 • Автобусна екскурсія містом та областю.
Млинки (печера «Млинки»)
 • Півторагодинна екскурсія печерою (екстрим-екскурсія).
Обід
 • Факультативно (75 грн/чол.).
Більче-Золоте (печера «Вертеба»)
 • Теорії життя трипільців під землею.
 • Астрологічні шаблі трипілля.
 • Вертеба як сакральний храм трипільської культури.
 • Представлення унікальних знахідок трипільської культури.
 • Макетний зал.
Монастирок (печера «Язиченська»)
 • Таємниці мегалітичних вівтарів.
 • Секрети ритуальних стародавніх дійств.
Нирків (з 1 травня по 10 вересня)
 • Руїни замка, XVII ст.
 • Руїни католицького костелу, 1615 р.
 • Руїни родинних мавзолеїв шляхтичів Понінських.
 • «Джуринський» водоспад, 16 м.
Дружба
 • Ресторан-паб «Микулин-бровар».
 • Дегустація пива в пабі-ресторані, 8 сортів на розлив (факультаивно).
Микулинці (з 11 вересня по 30 квітня)
 • Оборонна фортеця, вежа та частина стін в яких до сих пір живе господиня замку.
 • Палац – колишня суконна фабрика, сучасна фізіотерапевтична лікарня.
 • Перлина Микулинців – вишуканий бароковий Троїцький костел з унікальними спорудами святих.
Тернопіль
 • 19:30 Залізничний вокзал, «Готель Тернопіль»
У вартість мандрівки включається
 • Транспортні послуги
 • Екскурсії печерами
 • Екскурсії по історичним місцях
 • Страховка
У вартість мандрівки не включається
 • Квитки на поїзд
 • Обід –  85 грн./чол.
 • Вхідні квитки – 160 грн/чол.
 • Дегустація пива
З собою мати
 • Перевзуття для екскурсії в печеру Млинки (кросівки, гумаки)
 • Зручний спідній одяг для печери Млинки (легкий та вільний, котрий зручно одягнути під спелео комбінезон)
 • Робочі рукавиці
 • Шапку або хустку
 • Куртку або інший теплий верхній одіж для екскурсії в печері Вертеба
 • Дощовик

Млинки

Недалеко від Чорткова, на околиці села Залісся, над каньйоном потічка Млиночки біліють вкриті молодими акаціями гіпсові кручі – «Скалки», у надрах яких заховалася лабіринтова печера «Млинки». Спелеологи назвали її «спелеологічною хрестоматією» гіпсового карсту. Загальна довжина ходів 27 км. Стіни печери майже суцільно покриті білосніжними, сірими, коричневими кристалами вторинного гіпсу. Цікава великими кристалами і масивними друзами пластинчастого гіпсу, сталактитами – «кам’яними хвилями». Особливістю печери є те, що в її межах можна прокласти маршрут будь-якої категорії складності (від простого до складнішого) проходження. Використовується у спортивно-туристичних цілях, для проведення регіональних і всеукраїнських змагань по спелеології.

Більче-Золоте

Загальна довжина ходів 8 км. На відміну від інших печер Поділля у Вертебі зовсім немає кристалів вторинного гіпсу. Стінки її гладкі, темні. Утім, окремі лабіринти є унікальними. Так, у лабіринті Кам’яна Соломка поверхня стелі вкрита густими «заростями» трубчастих кальцитових сталактитів, що мають вигляд стерні довжиною 1012 см.
Завдяки талановитому і невтомному краєзнавцю, спелеологу Михайлові Сохацькому тут створено чи не перший на планеті музейархеології, трипільської культури та епохи неоліту. Справа в тому, що за кількістю і багатством знахідок предметів матеріальної культури різних епох Вертеба не має рівних серед інших печер світу. Саме тому археологи назива ють її Наддністрянською Помпеєю.

Монастирок

Місце, далеке від шляхів та марноти міст. Тому ще десь в IX ст. тут з’являється ске льний монастир в печерах. Назва печери «Язиченська» за виявленим в ній давньослов’янським печерним храмом Язиченська святиня з плоским жертовним каменем діаметром 4 м. і товщиною 65 см. Легенд та переказ ів про це міс це ходить сила силенна , що просто таки захоплює с. Монастирок у містичні тенета.

Нирків

У Заліщицькому повіті, пів милі від Дністра, серед глибокої мальовничої котловини, оточеній вінцем лісів, скель та ярів, лежить місцевість, яка, з огляду на розташування, належить до найгарніших в Галичині
Нею є Червоноград. Нині тихе подільське село, колишнє містечко, чий оборонний замок відігравав важливу роль в історії Русі.

 Микулинці 

Микулинці вперше згадано в 1096 році в «Повчаннях» Володимира Мономаха. У стародавніх хроніках це місто згадується як Микулин. У 1550–1555 рр. владаркою Микулинець Ганною Іордановою був побудований Микулинецкьий замок, на місці старого дерев’яного. У 1672 р. замок здався туркам лише після 15-денної облоги. На початку XIX ст. власник містечка і навколишніх земель барон Ян Конопка, створив у фортеці суконну фабрику, але вона швидко прийшла до занепаду і була закрита. Після цього замком вже ніхто більше не цікавився окрім його господині, яка до цих пір проживає в його стінах ...
Микулинецька пивоварня «Бровар», що в стародавніх Микулинцях – єдина пивоварня на Україні, що варить живе непастеризоване пиво.
Завод виготовляє 13 сортів пива, серед якого: ексклюзивна продукція - спеціальні сорти пива – «Тернове поле», «Елітне», «Вища проба», які розливаються в спеціальні пляшки з відкидною пробкою, виготовлені в Німеччині.

Увазі туристів пропонуємо розгляд трипільської культури в печерах Вертеба та Монастирка, базуючись на гіпотезах спелеолога-наковця М. Кубинського, відносно легенд та ієрогліфів майя та ацтеків.

Таким чином ставлячи питання про уяву, як останніх так і трипільців, що до генів хромосом і будови РНК.

Розпис на кераміці трипільців – це речовина плюс інформація. Шляхом аналізу, цієї інформації на екскурсії, розвивається духовний світ трипільців, їхнє розуміння Святої Трійці (Тріада, Трилінги), їхні традиції, «ритуальні війни», знання історичної астрономії.

Як представляли трипільці місяць, як божество, в порівнянні з єгипетськими, шумерськими і грецькими богами.

Історичний аргумент полягає у тому, що у всіх народів і в усі часи було і є певне уявлення про Бога. Тому, що це уявлення вроджене, бо людина в найглибших закутках своєї душі, має про це якесь позитивне знання.

]]>
Таїна народних промислів Карпат http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin
Осягніть таїну гуцульських традицій - візьміть участь у старовинних обрядах на честь Весни або приміряйте весільне вбрання самих Князя та Княгині. Водночас Ви зможете пізнати давню мудрість - навчитись розписувати писанки, грати на музичних інструментах, ліпити сирних коників і навіть виткати гобелен, як колишні ткалі. Та найголовніше, що в гості до майстрів із вітерцем Вас доставлять гарячі, мов вогонь, коні під веселий акомпанемент срібних дзвіночків.

1 ДЕНЬ

«Народні майстри Гуцульщини»

Фотозвіт туру

Залізн. вокз.
 • Тернопіль – 6:00.
 • Коломия – 9:00.

Переїзд: Івано-Франківськ – Космач – Верховина

Космач
Історія села
 • Походження назви села (келія сонця).
 • Огляд 32-х присілків.
 • Місце загибелі опришка Олекси Довбуша.
 • Кохання Довбуша до Ксенії Дзвінкової.
 • Чародійна сила Ксенії.
 • Солодка смерть Олекси від рук зрадливої коханки.
«… що у змові з чоловіком вона приготувала кулю із золота, розплавленого з ярою пшеницею і медом, освячену у двадцяти чотирьох церквах і на двадцяти чотирьох нічних обходах з нявками зачаровану».
 • Горностай (ласиця) – шанований лісовий звірок у горах.
 • Свято Уласія на честь ласиці.
 • Косички в кінських гривах, заплетені ласицею.
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками
Писанкарство
 • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі – Олексина).
 • Частування в садибі майстрині (настоянка на травах, бульйон, буреник, чай трав’яний).
 • Історія розпису на яйці.
 • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
 • Майстер-клас з писанкарства.
 • Розписану вами писанку забираєте з собою.
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками
Сирна пластика
 • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
 • Частування в садибі майстрині (настоянка на афинах, грибна юшка, сало, сири, хліб, пампухи, чай трав’яний).
 • Зародження традиції ліплення сирних коників.
 • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
 • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи.
 • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою.
Космацький аутентичний весільний одяг
 • Весільний обряд вдягання Княгині (молодої), Князя (молодого) по-космацьки з піснями під скрипку.
 • Обрядовий вихід з будинку молодих на вінчання.
 • Фотографування у весільному одязі Княгині (Князя).
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками
Музичні гуцульські інструменти
 • Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка) – майстер Богдан.
 • Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
 • Догляд за музичними інструментами.
 • Гра на гуцульських музичних інструментах.
Верховина
Вечеря
 • В ресторані готелю «Повниця».

2 ДЕНЬ


Сніданок
 • В ресторані готелю «Повниця».
Переїзд: Верховина – Ільці – Верховина
Ільці
 • Етнографічний музей Галинки Верховинки (вх. кв. –  грн/чол.)
 • Галинка Верховинка – незвичайної душі людина. І це підтвердять усі, хто хоча б раз мав нагоду з нею зустрітися і поспілкуватися.
 • Найцікавіша процесія в музеї – зав’язування переміток, хусток для жінок під коломийку пані Галинки.
Ой що ж я си находила пішки по горішки,
Ой що ж я си налюбила кожного по трішки!
Ой що я си находила яром за товаром,
Ой що ж я си налюбила з соколом Іваном!

 • Перемітка – різновид головного убору для виходу в люди заміжніх жінок.
Верховина
Творча майстерня Оксани
 • Кам’яна майстриня (вх. кв. – 25 грн/чол.).
 • На подвір’ї майстрині творчі силуети:
 • Стіни хатинки, розмальовані квітами та козами.
 • Жар-птиця із пір’я прикрашає комірчину.
 • Стовбці-вази з черепків, коралів, скелець, розміщені вздовж хатини, ніби огорожа.
 • Жалюзі із кукурудзянки затуляють вікна від сонця.
 • Чайхана, де можна й полежати після чаювання.
 • У всьому тут відчутна гуцульська любов до творчості та відпочинку з думками про кохання.
Ей до мене, парубочки, до мене, до мене,
Солодкая ябліночка на подвір’ю в мене,
Солодкая ябліночка, ще солодша грушка,
Ой до мене, парубочки, бо я ваша душка.
Полонинне господарство
 • Хата-стая (вх. кв. – 25 грн/чол.).
 • Духовна культура пастухів.
 • Побут пастухів.
 • Розподіл та оплата праці.
 • Трудовий розпорядок дня у пастухів.
 • Полонинський посуд і начиння.
 • Доставка молочних продуктів до села.
 • Житло і господарські споруди.
 • Вибір місця для будівництва колиби відповідно до вірувань і ворожінь.
 • Доїння худоби і переробка молока.
 • Гуцули з овечого (коров’ячого) молока виготовляли такі основні продукти: грудковий сир («будз»), з якого робили бринзу, вурду, жентицю і густе кисле молоко («гуслянку»).
Обід (факультативно)
 • В ресторані готелю «Повниця».
Вершина «Пушкар» (40 хв. легким кроком)
 • Панорами Карпатських гір та Верховини.

19:00 – 22:00 ресторан «Повниця» (факультативно).

Гуцульська забава в Жєб’є.

Любко моя розмайная, любко розмаїта,
Збавила-с мні, любко, зими, ни збав ко мні літа.
Збавила-с мні, любко, зими, за зиму не дбаю,
Ни збав ко мні, любко, літа, бо ті порубаю.

3 ДЕНЬ


Сніданок
 • В ресторані готелю «Повниця».
Переїзд: Верховина – Яворів – Косів – Івано-Франківськ
Яворів
 • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах (вх. кв. – 25 грн/чол.).
 • Виставка-продаж виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, камізельки, ліжники, гобелени, килими).
 • Місцеві ліжники – екологічно чисті вироби. Ліжник містить в собі особливу сильну карпатську енергетику. В його орнаменті часто трапляються давні солярні магічні знаки, важливі обереги для людини.
Косів
Обід
 • Форельне господарство (форель у грибному соусі 400 г., бануш, салат овочевий).
Косівський мистецький комбінат
 • Завод гуцульської кераміки (вх. кв. – 25 грн/чол.).
 • Огляд виробництва.
 • Виставка-продаж гуцульської кераміки (тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд).
Інститут прикладного та декоративного мистецтва
 • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва, відділом ткацтва (вх. кв. – 40 грн/чол.).
 • Майстер-клас з ткацтва.
 • Виставка-продаж етнічних робіт.
 • Музей прикладного та декоративного мистецтва.
Спадщина декількох поколінь відомих майстрів народної творчості Гуцульщини, кращі дипломні роботи студентів, деякі з них можна придбати в музеї.
Різьбарство Виставка робіт Миколи Стринадюка «Тіні забутих орнаментів» (вх. кв. – 25 грн/чол.):
 • Інкрустація дерев’яних тарілок, комодів, хрестів шкаралупами з писанок.
Тематичні різьблені тарілки:
 • Тарілка з півниками нагадує казку про Кота Котофейовича та червонобородого півня.
 • Інша тарілки нагадує медові пряники, які пахнуть дитинством.
 • А поруч тарілка –  єгипетський лабіринт, і білі коні, що мчать за обрій життя.
 • На більшості робіт зображені трикутники, і хоча це символи статку, зерна, також його можна трактувати як зуби казкового дракона. А поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
 • Панно із восьмикутником у центрі, який з’єднує в орнамент старослов’янські хрести із деревом життя.
 • Картина вишита по дереву.
 • Картина з елементами: гуцульського одягу, писанки.
 • Дерев’яні ікони в стилі карпатського примітивізму.
 • Дерев’яні кахлі з гуцульськими орнаментами (образ святих, півники, квіти, музики).
 • Дерев’яні хрести, хрестики. Автентичні хрести-свароги та безконечники ніби кличуть десь у небо. Магічний безконечник хрестів-оберегів – усе це хрещаті символи Всесвіту.
Залізн. вокз.
 • Коломия.
 • Тернопіль.
Вартість туру
Тип поселення грн./чол./тур
Стандарт (зручності на блок)

 

Півлюкс (зручності в номері)
Люкс (зручності в номері)
Дорослі (діти) на додатковому місці
У вартість мандрівки включається:
 • Транспортне обслуговування
 • Ночівля (2 ночі)
 • Харчування (згідно програми)
 • Тематичні екскурсії
 • Кінні переїзди на санях (возах) у Космачі
 • Майстер-класи в Космачі
 • Супровід групи
 • Страховка*
У вартість мандрівки не включається:
 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки –  грн./тур
 • Святкова вечеря із живою музикою –   грн./дорослий
 • Алкогольні напої
Додаткові витрат:
 • Писанки на продаж (грн./шт.):
 • На курячих яйцях – 
 • Вироби з сиру на продаж (грн./шт.):
 • Конячки до пива – 
 • Конячки з гуцулом – 
 • Калачик весільний на руку – 
 • Гуцульська кераміка на продаж – від  грн/шт.
 • Вироби з овечої шерсті – від  грн/шт.
Бажано з собою мати:
 • Коробки для писанок (використовують лоточки для яєць).
З собою мати:
 • Засоби гігієни.
 • Сушку для волосся.
 • Особиста аптечка.
 • Одяг для святкування.
Прання речей –  грн./1 прання.

* Доплата за страховий поліс:

 • Діти віком від 1 до 3 років
 • Особи віком від 65 до 75 років 
 • Громадяни інших країн

Народну магію гуцулів можна відчути безпосередньо на Івано-Франківщині.

Самобутня культура і шедеври етнічного мистецтва.

Майстер-класи з плетіння весільних вінків, вишивання, вив’язування головних уборів, ткацтво із овечої вовни.

Святкова вечеря з живою гуцульською музикою, іграми.

Екскурсія селом на санях.

Похід в гори.

Національні страви.

Проживання в еко-готелі в самому серці Карпат.

]]>
Косівське мистецтво http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin

1 ДЕНЬ

«Косівське декоративне і художнє мистецтво» Автовокзал
 • Коломия.
Переїзд: Коломия  – Яворів  – Косів  – Коломия Яворів
 • Ліжникарство (25 грн/чол.).
 • Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).
 • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах.

В Карпататх й досі щиро вірять, що ліжник привертає до хати добро, відтак на весіллях, крім вишитих рушників, молодим під ноги стелять ліжник.
Не дивно, що лише тут можна побачите ліжники з таємничими зірками-оберегами з тонкорунної шерсті. Або панно зі старослов’янськими хрестами, з’єднаними у дивному восьмикутнику. Місцеві легенди кажуть: хто цю загадку втне, матиме, що захце.

Косів Косівський мистецький комбінат
 • Завод гуцульської кераміки (20 грн/чол.).
 • Огляд виробництва.
 • Виставка-продаж гуцульської кераміки: тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд.
Інститут прикладного та декоративного мистецтва
 • Декоративне та народне ткацтво на базі гуцульських, буковинських орнаментів (40 грн/чол.).
 • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва, відділом ткацтва.
 • Килимова модифікація в сучасному інтер’єрі.
 • Матеріали, обладнання, фарбування.
 • Майстер-клас із ткацтва на бабусиних станках.
 • Виставка-продаж ручних тканих виробів: гобелени, килими, ліжники, пальта, шарфи, запаски (гуцульські спідниці), крайки (гуцульські пояси до спідниць).
Різьбарство
 • Виставка робіт майстра «Тіні забутих орнаментів» (20 грн/чол.).
 • Тарілка з півниками ніби з улюбленої казки про кота Котофеіча і півника-співуна.
 • А поруч виріб – мов медове сонце, що пахтить дитинством, і притягує візерунками Трипілля.
 • Поруч тарілки з орнаментом, подібним до лабіринту Мінотавра, і білими кіньми, які мчать за обрій життя.
 • Ваблять око стародавні взори із трикутників – символу статків і добро, що комусь здадуться чарівним казковим драконом. Тим паче, що поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
 • А от панно із восьмикутником, що з’єднав у складний орнамент-оберіг старослов’янські хрести і дерево життя.
 • Дерев’яні хрести та хрестики: автентичні хрести-свароги та магічний безконечник хрестів-оберегів уособлюють хрещаті символи Всесвіту.
Базар народних промислів
Обід (факультативно)
 • Форельне господарство
 • 200 грн: форель у грибному соусі 400 г., бануш, салат овочевий.
 • 85 грн: картопля, тюфтелі, салат овочевий.
Автовокзал
 • Коломия.
У вартість мандрівки включається:
 • Транспортні послуги
 • Майстер-класи
 • Фотографування в етно виставці
 • Екскурсійне обслуговування
 • Страховка
У вартість мандрівки не включається:
 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки (105 грн/чол.)
 • Харчування (обід на форельному господарстві 200 грн/чол. або 85 грн/чол.)
]]>
Народні промисли Карпат http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin Помандруймо за небокрай, у дивний край, що зветься Прикарпаттям. Бо лише тут пухнасті хмарки ховаються у вершинах, і ллється молоко на полонинах. Приїдьте в край килимарів і славних писанкарів, обрядів і традицій. Тут тужить і сміється скрипка, вітаючи Княгиню з Князем, і кожен камінь таїть легенду про кохання Олекси Довбуша та його солодку смерть. 1 ДЕНЬ

«Космацькі майстри»

Залізн. вокз.
 • Коломия.
Переїзд: Коломия – Космач – Коломия Космач
Екскурсія селом
 • Походження назви села (келія сонця).
 • Огляд 32-х присілків.
 • Місце загибелі опришка Олекси Довбуша
 • Кохання Довбуша до Ксенії Дзвінкової (була заміжня в Космачі).
Переїзд на возі, запряженого кіньми, прикрашеними дзвіночками та яскравими кутасами Писанкарство
 • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі Олексина).
 • Частування в садибі майстрині (настоянка з сиром, бульйон, бануш, чай трав’яний).
 • Історія розпису на яйці (символіка білка, жовтка).
 • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
 • Виставка писанок.
 • Майстер-клас з писанкарства.
 • Розписану вами писанку забираєте з собою.
Космацький аутентичний весільний одяг
 • Фотографія в автентичному одязі: гуцула, гуцулки, Князя, Княгині.
Переїзд на возі, запряженого кіньми, прикрашеними дзвіночками та яскравими кутасами Сирна пластика
 • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
 • Частування в садибі майстрині (вино з сиром, грибна юшка, пампухи, чай трав’яний).
 • Зародження традиції ліплення сирних коників.
 • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
 • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи.
 • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою
Хата-стая
Хата-стая
Полонний побут.
Полонинські забобони.
Різновиди приготування сирів за старим рецептам.
Придбання сирів (буц, вурда, бринза).
 • Полонний побут.
 • Полонинські забобони.
 • Різновиди приготування сирів за старим рецептам.
 • Придбання сирів (буц, вурда, бринза).
Переїзд на возі, запряженого кіньми, прикрашеними дзвіночками та яскравими кутасами Музичні гуцульські інструменти
 • Майстер з виготовлення музичних інструментів – Богдан.
 • Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
 • Догляд за музичними інструментами.
 • Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка).
Залізн. вокз.
 •  Коломия.
У вартість мандрівки включається:

 • Транспортні послуги
 • Кінні переїзди на санях (возах) у Космачі
 • Частування в садибах майстринь
 • Майстер-класи
 • Фотографія в автентичному одязі
 • Подарунки від майстрів
 • Коломийки та спогади від майстрів
 • Супровід групи
 • Страховка

Карпати: почуйте та побачите більше

Автентичний Великдень на Гуцульщині 2016

Таїна народних промислів Карпат

]]>
Слідами фільму «Тіні забутих предків» http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta http://www.okraina.com.ua/tours/tury-na-8-marta author@ukr.net (Admin) Admin Повість «Тіні забутих предків» належить до золотого фонду української класики. Це – лебедина пісня Коцюбинського, зелена казка гуцульських гір, в якій він вознісся на верховину слова. І свого, й українського, і загалом – красного, бо, читаючи твір, часом ловиш себе на думці, що краще і сказати годі, зокрема, про Карпати, гуцулів та їхній світ. Верховина
 • Зустріч групи о 10:00.

Перша частина екскурсії 10:00 – 13:30

Верховина – Буковецький перевал – Верхній Ясенів – Криворівня

Буковецький перевал
 • Розповідь про маленьких Івана та Марічку.
 • Буковецький автомобільний міст.
 • Іван із ягням на руках зустрічає колядників біля дерев’яної каплички.

«Іван Палійчук був дев’ятнадцятою дитиною в гуцульській родині Палійчуків. У сім літ дивився на світ інакше, умів знаходити помічне зілля…, знав, що на світі панує нечиста сила, що арідник (злий дух) править світом, що в лісах повно лісовиків, що в лісі блукає веселий чугайстер, танцюють нявки, ховається щезник».

Верхній Ясенів
 • Присілок Печіще, річка Чорний Черемош.
 • Іванко кидає віночок малої Марічки у води Черемошу, що є поганим знаком – їм ніколи не бути разом.
Криворівня Подвір’я церкви Різдва Пресвятої Богородиці
 • Прощальний танець закоханих Івана та Марічки. Марічка під час танцю втрачає свідомість, що свідчить про її вагітність.

«Ізгадай мні, мій миленький, два рази на днину, а я тебе ізгадаю, сім раз на годину».
«Та ж я тебе Марічко забути не зможу доки свої білі ручки на груди не зложу».

Співанка із кінофільму

Співаночки мої милі де я вас подію.
Хіба я вас співаночки горами посію.
О, як буде добра доля я вас позбираю.
А, як буде лиха доля я вас занихаю.
Ой кувала мни зозуля та й біля потічка.
А хто склав співаночку Іванко й Марічка.

Музей «Гуцульська хата-гражда»
 • Мати проводжає сина Івана Палійчука літувати на Чорногірську полонину.
 • Гуцулки купають Івана в хоромах у цебрі.
 • Гуцулки відправляють Івана у старости до Палагни.
 • Восьмеро дітей дивляться через вікно на подвір’я.
 • Скрипкові мотиви Могура (гуцул-скрипаль, котрий озвучив фільм).
Співанка із кінофільму

Вербовая дощечка, дощечка,
По ній ходить Настечка, Настечка.
Червоніють чоботи, чоботи,
В Криворівні зроблені, зроблені,
А в Космачі зношені, зношені.

Присілок Заріччя

 

Хата-гражда Данила і Марії Харуків:
 • Іван і Палагна святкують Святий Вечір.
 • Іван годує свою худобу на Святий Вечір.
 • Палагна виходить із хати ворожити на Юрія.
Присілок Грушівка Кладка через Бережницький потік:
 • Марічка проводжає Івана в Чорногірську полонину на літування.
 • Гуцулка насміхається з неї і питає з натяком «Єк спала, Марічко?».
Співанка із кінофільму

Ой прибігла з полонинки білая овечка.
Люблю тебе файна любко, та й твої словечка.
А як будуть вівчєрики білі вівці пасти.
Будуть твої співаночки за кресані класти.
Ой кувала ми зозулька, тай біля потічка.
А хто склав співаночку, Йванова Марічка.

Скеля Грушевського на правому березі Чорного Черемошу
 • Іван пливе на дарабі по Чорному Черемошу.
Музей Гуцульщини родини Зеленчук
 • У музеї збережені побутові речі українців-горян; фотоколекція: мисливство в горах Карпатах, військові світлини.
Обід (факультативно)  

Друга частина екскурсії - 14:30 – 18:30

Верховина

Полонинне господарство
 • Духовна культура пастухів.
 • Побут пастухів.
 • Розподіл та оплата праці.
 • Трудовий порядок дня у пастухів.
 • Полонинський посуд і начиння.
 • Доставка молочних продуктів до села.
 • Житло і господарські споруди.
 • Вибір місця для будівництва колиби відповідно до вірувань і ворожінь.
 • Доїння худоби і переробка молока.
 • Гуцули з овечого (коров’ячого) молока виготовляли основні продукти: грудковий сир («будз»), з якого робили бринзу, вурду, жентицю і густе кисле молоко («гуслянку»).
Творча майстерня Оксани
 • Кам’яна майстриня.

Дівчисько, маленьке з вигляду, вигадало прикрасити стіни хати, гуцульську піч та ванну кімнату орнаментами з річкового каміння річки Черемошу. Як той бузьок за жабами, Оксана влітку ходила по річці, вишукуючи оригінальні камінці.

 • На подвір’ї майстрині встановлено мистецькі силуети.
 • Стіни хатинки розмальовані квітами та козенятами.
 • Жар-птах, зроблений з пір’я, прикрашає комірчину.
 • Вздовж хатини замість огорожі розташовано стовбці-вази з черепків, коралів, скелець.
 • Жалюзі із кукурудзянки затуляють вікна від сонця.
 • Чайхана, де можна й полежати після чаювання.

У всьому відчувається любов гуцулів до творчості та відпочинку з думками про кохання.

Ей до мене, парубочки, до мене, до мене,
Солодкая ябліночка на подвір’ю в мене,
Солодкая ябліночка, ще солодша грушка,
Ой до мене, парубочки, бо я ваша душка.

У вартість мандрівки включено:
 • транспортне обслуговування;
 • професійні екскурсії;
 • майстер-класи.
У вартість мандрівки не включено
 • обід;
 • вхідні квитки:
 • музей «Гуцульська хата-гражда» (10 грн./дор.);
 • музей Гуцульщини (15 грн/дор.);
 • полонинська хата-гражда (20 грн./дор.);
 • творча садиба (15 грн/дор.).

Сергій Параджанов про зйомки:
«Я образив групу тим, що вивчав храми, ходив на хрестини, на похорони. Все, що бачите на екрані, було насправді. Так, як плачуть гуцули, ніхто не може плакати. Це був рік життя, прожитий біля вогнища, біля джерела натхнення. Це незвичайний край, який треба пізнавати й вивчати у всій його чарівності».

Прохання від екскурсовода: для розуміння філософської подачі матеріалу, обов’язково перегляньте фільм «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова.
Екскурсовод – Зеленчук Іван Михайлович – захистив дипломну роботу на тему «Тіней…», його трактування твору є унікальним і з філософської точки зору, з історичної, а насамперед щодо розуміння гуцульських цінностей, адже кожне слово змушує замислитись над сутністю життя.

]]>
Закарпатські Різдвяні пригоди http://www.okraina.com.ua/tours/christmas http://www.okraina.com.ua/tours/christmas author@ukr.net (Admin) Admin Агов, друзі, скоро свято – незабаром вже й Різдво! Сім замків і палаців Закарпаття кличуть вас у чудову мандрівку: до лісу, де височить палац-календар Шенборн, пройтись таємничими залами замку Паланок, станцювати запальний у Сент-Миклоші, а в Хусті оглянути руїни резиденції Дракули. А ще у 300-річному «Старому підвалі» продегустуйте ароматні вина і з вітерцем злетіть з гори гірськолижного комплексу «Плай» й поніжитесь у чанах з термальною водою «Жайворонок» 1 день


Зустріч туристів на залізничному вокзалі

 • Мукачево 08:30 – 11:30.
Карпати Екскурсія «Романтика графського палацу»
 • Таємниці й містичні історії графів Шенборнів. Палац Берегвар – архітектурний шедевр-календар має 365 вікон, дверей, димарів.
 • Прогулянка по парку-дендрарію.
 • Дегустація води з джерела «Красоти і молодості», що омолоджує обличчя й душу.
Поселення в місті Мукачево

Готель «Ретро». Дво-, тримісні номери зі зручностями в номерах.

Обід в Мукачевому
 • Факультативно 120 грн.
Мукачево Замок «Паланок»
 • Один із нездоланних замків Європи вже понад 600 років охороняв перехрестя найважливіших європейських доріг – Великого слов’янського шляху і дороги, якою доставляли сіль в Європу.
 • Перші згадки про замок в середньовічних літописах.
 • Архітектура «Нижнього замку».
 • Фортифікаційні споруди «Середнього замку». Історія господарів фортеці. Перемоги та поразки.
 • «Верхній замок» та шлях до нього – перешкоди, пастки, потаємні кімнати.
 • Північний бастіон – історія героїчного захисту Ілони Зріні – легендарної войовниця Мукачівського замку.
 • Знаменитий колодязь замку «Паланок». Історія про те, як князь Корятович чорта обдурив.
 • Південний бастіон. Панорама Мукачева з висоти польоту птаха турул. 
Вечеря
 • Факультативно 150 грн.
Замок Сент-Міклош
 • Факультативно 400 грн.
 • Вечірня екскурсія Чинадіївським замком, прогулянка старовинними залами при світлі факелів, ансамбль пісні, майстер-клас угорського танцю «Чардаш», традиційні угорські страви, закарпатське вино.
2 день   Сніданок (включений)   Виноградів (Севлюш) Екскурсія «Смаколики Севлюша».
 • Першим у краї одержав привілеї королівського містечка. Неперевершені пейзажі озера, 100-літній млин на річці Боржава.
 • Історія замку Канко, суворі руїни Чорної гори, таємниці ордену Францисканців.
 • «Парад церков» різних конфесій.
 • Таємниця відкритих воріт палац барона Перені.
 • Ферма «Карпатський буйвіл» та дегустація виготовленої у господарстві молочної продукції.
Ботар (Агросадиба «Пан Еко»)
 • Пориньте у дитинство і поласуйте лекварем з лісових ягід, соками із бузини, шипшини, пахучої селери з яблучком (включено).
 • Посмакуйте ковбаскою, паленку і домашнім хлібом (включено).
 • Почешіть за вушко кучерявих свиней-мангалиць автентичної породи від угорських бетярів.
 • Пригостіть буйволів яблучками – їх улюбленим смаколиком.
 • Дізнайтеся, чому рогаті сірі корови не мають дійок.
Обід
 • Факультативно.
Вилок
 • «Соляний дім» (15 ст.) із солотвинських копалень.
Четфалво
 • Одна мить і один кадр у спогадах на все життя: старовинна церква з дзвіницею.
Берегово
 • Термальний басейн «Жайворонок» (факультативно 200 грн).
Вечеря
 • Факультативно 150 грн.
3 день
Сніданок (включений)
Факультативно на вибір   Варіант № 1

Екскурсія «Мараморош – загадковий край» та святкова вечеря з нагоди Різдва Христового у «Колибі опришків», 1030 грн:

 • Іза
 • Розкинулась між двома гірськими пасовищами, на лівому березі річки Ріки.
 • Тут варять найкращі сири – продегустуйте і переконайтесь! розводять милих овечок, хоч зараз готових до фото!
 • Центр лозоплетіння: місцеві майстри дивують своїми виробами з лози.
 • Хуст
 • Археологи встановили, що тут проживали носії культури карпатських курганів. На початку ХХ ст. став столицею Карпатської України, відтак й донині має будинок Президента та будівлю Карпатської Січі.
 • На Замковій горі донині височать руїни колись могутнього Хустського замку, що належав предкам графа Дракули.
 • Данилово
 • Дух захоплює від урочистої величі Миколаївської церкви (1779) – найвищою дерев’яної церкви України, що височить на пагорбі й ніби тягнеться за небокрай.
 • Велятино
 • А на завершення – купання в басейні «Теплі води», й термальна мінеральна вода змиє втому і поверне здоров’я та красу.
Варфант № 2
 • Гірськолижний комплекс «Плай», 400 грн:
 • Лижні траси та оглядовий витяг.
 • Музей Бойківської та гуцульської культури.
 • Запашна кава в кав`ярні з видами на засніжені гори.
Обід - Вечеря
 • Факультативно.
4 день

 

Сніданок (включений)
Виселення з готелю   Перечин
 • Край вапнярів, закарбанових на гербі.
 • Унікальний пам’ятник листоноші Федору Фекеті, котрий щодня приносив радісні листівки в теплі хатинки горян.
Корчма «Підкова»
 • Гастрономія закарпатських страв, сливовиця під звуки мелодій закарпатських пісень (факультативно 200 грн).
Ужгород
 • Неперевершена атмосфера старовинного міста над річкою Уж.
 • Унікальні мініатюрні фігурки Св. Миколая, Ліхтарника, Ференца Листа прикрашають міст над річкою.
 • Чудові архітектурні комплекси: костел св. Георгія, кафедральный собор Воздвиження Чесного Хреста – резиденція мукачівських єпископів, синагога.
 • Ужгородський замок.
 • Винний підвал «Шардоне», дегустація закарпатських вин (факультативно 100 грн).
Ужгород
 • Залізничний вокзал 19:30

У вартість включено:

 • Транспортне обслуговування
 • Проживання, 3 ночі
 • Харчування, 3 сніданки в готелі
 • Екскурсійне обслуговування
 • Дегустація:
 • Ферма «Карпатський буйвол»
 • Дегустація лекварів та ковбас на екофермі в с. Ботар
 • Страховка
 • Додатково оплачується (грн/чол.):
 • Харачування (обід, вечеря)
 • Вхідні квитки для дорослого/студента/школяра*:
 • Мукачівського замку «Паланок» – 40 /40/20
 • Замок Шенборна – 15/15/10
 • Ужгородський замок – 45/35/20
 • Музею народної архітектури та побуту – 45 /35/20.
 • Факультативно пропонується (грн./чол.):
 • «Закарпатський вечір у Замку кохання» – 400
 • Термальний басейн «Жайворонок» – 200/100 (2 год.)
 • Купання в басейні «Теплі води» – 200 (2 год.)
 • Чан у Лумшорах – 250
 • Обід-дегустація у корчмі «Підкова» – 200
 • Дегустація вина у підвалі «Шардоне» – 100
 • Виїзд на «Плай» – 400, оренда лиж від 100, вартість 1 підйому на бугельному підйомнику – 60, крісельному – 80. Абонемент на півдня (13:00 – 17:00) – 400. Діти до 7 років у супроводі батьків – безкоштовно. Абонемент може використовуватися лише однією особою
 • Різдвяна вечеря – с. Нижнє Селище «Колибі опришків», 1030 грн, м. Мукачево ресторан «Креденс», 650 грн

*Ціни вхідних квитків і дегустацій станом на сьогодні і можуть змінюватися!

]]>
Закарпатські Новорічні пригоди http://www.okraina.com.ua/tours/christmas http://www.okraina.com.ua/tours/christmas author@ukr.net (Admin) Admin 1 день, 30.12


Зустріч туристів на залізничному вокзалі

 • Мукачево 08:30 – 11:30.
Карпати
Екскурсія «Романтика графського палацу»
 • Таємниці й містичні історії графів Шенборнів. Палац Берегвар – архітектурний шедевр-календар має 365 вікон, дверей, димарів.
 • Прогулянка по парку-дендрарію.
 • Дегустація води з джерела «Красоти і молодості», що омолоджує обличчя й душу.
Поселення в місті Мукачево Обід в Мукачевому
 • Факультативно 120 грн.
Мукачево Замок «Паланок»
 • Один із нездоланних замків Європи вже понад 600 років охороняв перехрестя найважливіших європейських доріг – Великого слов’янського шляху і дороги, якою доставляли сіль в Європу.
 • Перші згадки про замок в середньовічних літописах.
 • Архітектура «Нижнього замку».
 • Фортифікаційні споруди «Середнього замку». Історія господарів фортеці. Перемоги та поразки.
 • «Верхній замок» та шлях до нього – перешкоди, пастки, потаємні кімнати.
 • Північний бастіон – історія героїчного захисту Ілони Зріні – легендарної войовниця Мукачівського замку.
 • Знаменитий колодязь замку «Паланок». Історія про те, як князь Корятович чорта обдурив.
 • Південний бастіон. Панорама Мукачева з висоти польоту птаха турул. 
Вечеря
 • Факультативно 150 грн.
Замок Сент-Міклош
 • Факультативно 400 грн.
 • Вечірня екскурсія Чинадіївським замком, прогулянка старовинними залами при світлі факелів, ансамбль пісні, майстер-клас угорського танцю «Чардаш», традиційні угорські страви, закарпатське вино.
2 день, 31.12   Сніданок (включений)   Виноградів (Севлюш) Екскурсія «Смаколики Севлюша».
 • Першим у краї одержав привілеї королівського містечка. Неперевершені пейзажі озера, 100-літній млин на річці Боржава.
 • Історія замку Канко, суворі руїни Чорної гори, таємниці ордену Францисканців.
 • «Парад церков» різних конфесій.
 • Таємниця відкритих воріт палац барона Перені.
 • Ферма «Карпатський буйвіл» та дегустація виготовленої у господарстві молочної продукції.
Ботар (Агросадиба «Пан Еко»)
 • Пориньте у дитинство і поласуйте лекварем з лісових ягід, соками із бузини, шипшини, пахучої селери з яблучком (включено).
 • Посмакуйте ковбаскою, паленку і домашнім хлібом (включено).
 • Почешіть за вушко кучерявих свиней-мангалиць автентичної породи від угорських бетярів.
 • Пригостіть буйволів яблучками – їх улюбленим смаколиком.
 • Дізнайтеся, чому рогаті сірі корови не мають дійок.
Обід
 • Факультативно.
Вилок
 • «Соляний дім» (15 ст.) із солотвинських копалень.
Четфалво
 • Одна мить і один кадр у спогадах на все життя: старовинна церква з дзвіницею.
Берегово
 • Термальний басейн «Жайворонок» (факультативно 200 грн).
Мукачево
 • Новорічна ніч (факультативно від 1200 грн).
3 день, 01.01
Сніданок (включений)
По бажанні
 • Гірськолижний комплекс «Плай», 400 грн:
 • Лижні траси та оглядовий витяг.
 • Музей Бойківської та гуцульської культури.
 • Запашна кава в кав`ярні з видами на засніжені гори.
Обід - Вечеря
 • Факультативно.
4 день, 2.01

 

Сніданок (включений)
Виселення з готелю   Перечин
 • Край вапнярів, закарбанових на гербі.
 • Унікальний пам’ятник листоноші Федору Фекеті, котрий щодня приносив радісні листівки в теплі хатинки горян.
Корчма «Підкова»
 • Гастрономія закарпатських страв, сливовиця під звуки мелодій закарпатських пісень (факультативно 200 грн).
Лумшори
 • Вдихніть цілющі гірські аромати.
 • Попартеся в чані, схожому на чарівне око (факультативно 250 грн).
 • Посмакуйте чай із полонинських трав та зробіть дивовижні кадри мальовничих водоспадів.
Ужгород
 • Неперевершена атмосфера старовинного міста над річкою Уж.
 • Унікальні мініатюрні фігурки Св. Миколая, Ліхтарника, Ференца Листа прикрашають міст над річкою.
 • Чудові архітектурні комплекси: костел св. Георгія, кафедральный собор Воздвиження Чесного Хреста – резиденція мукачівських єпископів, синагога.
 • Ужгородський замок.
 • Винний підвал «Шардоне», дегустація закарпатських вин (факультативно 100 грн).
Ужгород
 • Залізничний вокзал 19:30

У вартість включено:

 • Транспортне обслуговування
 • Проживання, 3 ночі
 • Харчування, 3 сніданки в готелі
 • Екскурсійне обслуговування
 • Дегустація:
 • Ферма «Карпатський буйвол»
 • Дегустація лекварів та ковбас на екофермі в с. Ботар
 • Страховка
 • Додатково оплачується (грн/чол.):
 • Харачування (обід, вечеря)
 • Вхідні квитки для дорослого/студента/школяра*:
 • Мукачівського замку «Паланок» – 40 /40/20
 • Замок Шенборна – 15/15/10
 • Ужгородський замок – 45/35/20
 • Музею народної архітектури та побуту – 45 /35/20.
 • Факультативно пропонується (грн./чол.):
 • «Закарпатський вечір у Замку кохання» – 400
 • Термальний басейн «Жайворонок» – 200/100 (2 год.)
 • Чан у Лумшорах – 250
 • Обід-дегустація у корчмі «Підкова» – 200
 • Дегустація вина у підвалі «Шардоне» – 100
 • Виїзд на «Плай» – 400, оренда лиж від 100, вартість 1 підйому на бугельному підйомнику – 60, крісельному – 80. Абонемент на півдня (13:00 – 17:00) – 400. Діти до 7 років у супроводі батьків – безкоштовно. Абонемент може використовуватися лише однією особою
 • Новорічна вечеря – «Асторія» – 1400, «Графський двір» – 1650, «Креденс» –1200, «Фердинанд» – 2600.

*Ціни вхідних квитків і дегустацій станом на сьогодні і можуть змінюватися!

]]>
Автентичний Новий рік у Карпатах 2019 http://www.okraina.com.ua/tours/christmas http://www.okraina.com.ua/tours/christmas author@ukr.net (Admin) Admin Якщо Ви хочете максимум колориту і яскравих емоцій, ця програма для Вас:

Обрядові дійства в садибах горян (п’ємо, набуваємося, цілюємося)

 • Майстер-класи (писанкарство, сирна пластика, музичні інструменти)
 • Весільний одяг гуцулів
 • Переїзди в кінній санній упряжці
 • Виступ гуцульських музик
 • Похід на вершину
 • Гуцульська кухня
 • Ночівля в автентичному готелі серед гір

1 ДЕНЬ 30.12 (неділя)

«Косівське декоративне і художнє мистецтво»

Залізничний вокзал

 • Тернопіль, 6:30
 • Івано-Франківськ, 9:00
 • Коломия, 10:30

Очікування з поїзда

 • Тернопіль
Туристично-інформаційний центр (працює цілодобово і безкоштовно).
 • Коломия

Домашній хостел «Сіті Хостел» розташований в центрі міста.

Переїзд: Тернопіль – Івано-Франківськ – Коломия – Косів – Яворів – Шешори – Космач

Косів

Інститут прикладного та декоративного мистецтва

 • Декоративне та народне ткацтво на базі гуцульських орнаментів (вх. кв. – 40 грн/чол.).
 • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва.
 • Килимова модифікація в сучасному інтер’єрі.

Матеріали, обладнання, фарбування.

 • Майстер-клас із ткацтва на бабусиних станках.
 • Виставка-продаж ручних тканих виробів: гобелени, килими, ліжники, пальта, шарфи, запаски (гуцульські спідниці), крайки (гуцульські пояси до спідниць).
 • Музей-виставка кращих дипломних робіт майстрів.

Різьбарство

 • Виставка робіт майстра «Тіні забутих орнаментів» (вх. кв. – 20 грн/чол.).
 • Тарілка з півниками нагадує казку про Кота Котофейовича та Червонобородого півня.
 • Інша тарілки нагадує медові пряники, які пахнуть дитинством.
 • А поруч тарілка з орнаментом, що подібний до єгипетського лабіринту, і білі коні, що мчать за обрій життя.
 • На більшості робіт зображені трикутники, і хоча це символи статку та зерна, його також можна трактувати і як зуби казкового дракона. А поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
 • Панно із восьмикутником у центрі, який з’єднує в орнамент старослов’янські хрести із деревом життя.
 • Дерев’яні хрести, хрестики. Автентичні хрести-свароги та безконечники ніби кличуть десь у небо. Магічний безконечник хрестів-оберегів – усе це хрещаті символи Всесвіту.

Сувенірні ряди

 • Ось де роздолля для творчості і фантазії!
 • Тарелі й шкатулки, топірці й жіночі прикраси, ліжники й вишиванки, килими й верети, дримби й сопілки, гончарні вироби – всього й не перелічиш.

Косівський мистецький комбінат

 • Завод гуцульської кераміки (вх. кв. – 20 грн/чол.).
 • Огляд виробництва.
 • Виставка-продаж гуцульської кераміки: тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд.

Обід на форельному господарстві

(факультативно 200 грн)

 • Форель. Бануш з грибною підливою. Салат овочевий. Хліб. Узвар.

Яворів

 • Ліжникарство (вх. кв. – 20 грн/чол.).
 • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах.
 • Фото у колекції із овечої вовни (стильні етнічні безрукавки, півпальта, етнічні закарпатські гуні).
 • Місцеві ліжники – екологічно чисті вироби. Ліжник несе в собі особливу сильну карпатську енергетику. В його орнаменті часто трапляються давні солярні магічні знаки, важливі обереги для людини.

Вечеря (включена)

 

Поселення, с. Космач

2 ДЕНЬ 31.12

(понеділок)

«Космацькі майстри»

Сніданок (включений)

 

Космач

Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях

Писанкарство

 • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі Олексина).
 • Частування в садибі майстрині (настоянка, сирна нарізка, буреники, бануш, чай трав’яний).
 • Історія розпису на яйці (символіка білка, жовтка).
 • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
 • Виставка писанок.
 • Майстер-клас з писанкарства.
 • Розписану вами писанку забираєте з собою.

Космацький аутентичний весільний одяг

 • Фотографія в автентичному одязі: гуцула, гуцулки, Князя, Княгині.

Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях

Сирна пластика

 • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
 • Частування в садибі майстрині (настоянка, гуцульські сири, грибна юшка, пампухи, чай трав’яний).
 • Зародження традиції ліплення сирних коників.
 • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
 • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула.
 • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою.

Хата-стая

 • Полонний побут.
 • Полонинські забобони.
 • Різновиди приготування сирів за старим рецептам.
 • Придбання сирів (буц, вурда, бринза).

Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях

Музичні гуцульські інструменти

 • Майстер з виготовлення музичних інструментів – Богдан.
 • Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
 • Догляд за музичними інструментами.
 • Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка).

Вечеря (включена)

 

Поселення, с. Космач

3 ДЕНЬ 01.01 (вівторок)

Піший похід до Культових каменів Карпат, 2 год.

 

Сніданок (включений)

 

 

Переїзд  Космачем: присілок Царина – присілок Завоєли – присілок Царина

 

По дорозі

 • Прозиванки сіл Галицької Гуцульщини.

У 18 ст. буковинські гуцули прозивали галицьких сусами, а галицькі буковинських – баранами, тому що вони і їхні священики носили бороди.

Досить несподіваними є прозиванки сіл на Верховинщині. Так, село Голови називали Сідлайпес, бо в них були худі коні, мешканців с. Довгополе – сугаки, тобто високі люди. На жителів Криворівні говорили калаї, тобто бідняки, на сільчан с. Жаб’є (Верховина) – жєбаки, бичколупи, на мешканців с.Бистрець – скалінники, бо там скеляста місцевість.

 

Культові камені на присілку Завоєли

 • Культове призначення каменя Довбуша (драконовидна голова, увінчана короною).
 • Змій-ящер.
 • Висічене із каменю теля (нахилене на колінах, завалене на лівій бік).
 • Міфологічні уявлення про змія у народів світу.
 • Петрогліфи святилищ (х-подібні хрести, хвилясті композиції, зерна, біноклі прямокутники, решітки, букви М, Т, Ю).

Обідо-вечеря в садибі

(включена)

 

Піший перехід Космачем: присілок Царина – Ресторан «Villa Mariya», 500 м.

Святкування Нового року в садибі зеленого туризму, 31.12 (22:00 – 04:00)

Святкова вечеря (українська, гуцульська кухня.)

Новорічна програма (троїсті музики, гуцульські коломийки, інструментальна сучасна музика)

4 ДЕНЬ 02.01 (середа)

Відпочинковий день в Космачі

Розваги з овечками

 • Годування овечок.
 • Вівця в житті гуцулів.
 • Цілющі властивості овечого масла.

З давніх-давен гуцули у вівцю зодягалися, вівцею вкривалися, вівцею харчувалися і були довгожителями. Ставлячи у великодній кошик печеного баранчика – символ Ісуса Христа, ягнятка Божого – люди вірили, що він гарантуватиме прихильність сил природи і оберігатиме від стихійного лиха.

Святковий обід

 • Апетитні гуцульські страви.

Гуцульська забава

 • Веселі розповіді про старожилів.
 • Гуцульський говір.
 • Гуцульська ґречність – безліч привітань, вигуків, запитань, притакувань:

«Чисте здорові, любий Васильку? Слава Йсу! – На віки Богу слава і Вам, Дмитрику. Добре тим часом, Бог святенький терпить нас, ласкавий. А що на верхах?..»

 • Гра на баяні.
 • Коломийки від гуцулок:

Любко моя солоденька, любко розманіта,
Збавилас мньі, любко, зими, не збав ко мньі лїта.
Збавилас мньі, любко, зими, зазимов не дбаю,
Не збав ко мньі, любко, лїта, бо тьі порубаю

Залізничний вокзал

 • Коломия, 15:30
 • Івано-Франківськ, від 17:30
 • Тернопіль, 23:30

У вартість мандрівки включається:

 • Транспортне обслуговування
 • Кінні переїзди на санях (возах) у Космачі
 • Ночівля, 3 ночі
 • Харчування (1 дня: веч., 2 дня: сн., частування в садибах майстрів, 3 дня: сн., обід, 4 дня: сн., обід)
 • Екскурсійне обслуговування
 • Майстер-класи
 • Супровід групи
 • Страховка

У вартість мандрівки не включається:

 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки – 100 грн/тур
 • Обді 1 дня на форельному господарстві – 200 грн
 • Новорічна вечеря:
  • в ресторані з музикою без алкоголю – 700 грн ,
  • в садибі зеленого туризму з гуцульськими музикантками без алкоголю – 550 грн (при групі бажаючих від 15 чол.)

Додаткові витрат:

 • Писанки на продаж
 • Вироби з сиру на продаж
 • Гуцульська кераміка
 • Вироби з овечої шерсті
 • Вироби декоративного ткацтва

Бажано з собою мати:

Коробки для писанок (використовують лоточки для яєць).

З собою мати:

 • Гольф (2 шт. або спідня, тепла до тіла білизна)
 • Светр (2 шт. шерстяний та флісовий)
 • Зимове взуття (2 пари, з товстою підошвою, шкіряне, замшеве не підходить)
 • Шапка (1 шт. з флісовою підкладкою)
 • Куртка (1 шт.)
 • Спідні штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи)
 • Верхні вітрозахисні штани (забороняється стрейчеві та джинсові)
 • Шкарпетки (5 пар)
 • Рукавиці (2 пари)
 • Шарф (1 шт.)
 • Одяг для святкування нового року
 • Засоби гігієни
 • Сушку для волосся
 • Особиста аптечка

Перелік речей для зимового походу:

 • Черевики (шкіряні)
 • Гамаші по можливості (запобігають попаданню снігу в черевики)
 • Шкарпетки (тонкі, товсті)
 • Спідні штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи)
 • Верхні вітрозахисні штани (забороняється стрейчеві та джинсові)
 • Легкий гольф чи джемпер, бажано з мембраною (або шерстяний), приємний до тіла
 • Товстий (легкий) флісовий чи шерстяний светр
 • Легка куртка для руху впродовж дня
 • Шапка та маска (маскою може слугувати флісовий шарф)
 • Рукавиці флисові (в’язані чи шерстяні вироби не підходять)
]]>
Тур по Тернопільщині, Буковині, Поділлі http://www.okraina.com.ua/tours/childly http://www.okraina.com.ua/tours/childly author@ukr.net (Admin) Admin

Учні + вчителі

Ночівля 3 дня в готелі «7 Днів»

грн/чол.

Ночівля 3 дня в готелі «Ксенія»

грн/чол.

17 + 2

2125

2150

25 + 3

2050

2075

32 + 4

1870

1895

 

 У вартість мандрівки входять:

 • Транспортні послуги
 • Ночівля (3 ночі)
 • Харчування (сніданки 3 дні)
 • Професійні екскурсійні послуги
 • Вхідні квитки для вчителів
 • Документи на виїзд учнів
 • Туристичні послуги
 • Страховка

У вартість мандрівки не входять:

 • Квитки на поїзд
 • Додаткове харчування (обіди, вечері)
 • Вхідні квитки, 2019 рік – 230 грн/уч./за тур, 270 грн/дор./за тур

Екскурсійні об’єкти

Вхідні квитки, грн/учень (дор.)

Додатково

1 ДЕНЬ (замки, печери Тернопільщини)

Тернопіль

зал. вок.

 

 

Переїзд: Тернопіль – Млинки – Більче-Золоте – Монастирок – Дружба

Млинки, печара «Млинки»

Підготовка до екскурсії (переодягання)

1,5 екскурсія печерою

Долання лабіринтових перешкод

Огляд молодих кристалів

Вхідний квиток:

140 грн/учень/дор.

З собою мати

Перевзуття для екскурсії в печеру Млинки (кросівки, гумаки)

Зручний спідній одяг для печери Млинки (легкий та вільний, котрий зручно одягнути під спелео комбінезон)

Робочі рукавиці

Шапку або хустку

Більче-Золоте, печера «Вертеба»

Теорії життя трипільців під землею

Астрологічні шаблі трипілля

Вертеба як сакральний храм трипільської культури

Представлення унікальних знахідок трипільської культури

Макетний зал

Вхідний квиток:

15 грн/учень

20 грн/дор.

 

Обід (факультативно)

85 грн/чол.

 

Монастирок, печера «Язичницька»

Таємниці мегалітичних вівтарів

Секрети ритуальних стародавніх дійств

 

 

Бар «Бровар»

Вольєр із кабанами, прирученим вовком

Колиба (сироваріння)

 

Брендова продукція

М Кола, солодка вода

Інші солодкі води

Сири із сироварні

Печево, м’ясна продукція

Поселення, смт. Дружба

Готель «Гранд»

Номери зі зручностями в номері

 

Розселення по

3 чол. в номері (двоспальне ліжко, розкладний диван)

Вечеря в готелі (факультативно)

75 грн/чол.

 

2 ДЕНЬ (водоспади Тернопільщини)

Сніданок (включений)

 

 

Виїзд на маршрут

 

 

Переїзд: Дружба – Русилів – Язловець – Нирків – Бояни (20 км. від Чернівців)

Русилів 

Струмок із 14-ти водоспадів (повнота води залежить від дощів)

Піший прохід вздовж каскадів водоспадів

 

З собою мати: 

Вільний одяг

Перевзуття, котре б тримало п’ятку: сандалі, кросівки

Обід (факультативно)

75 грн/чол.

Меню:

Борщ

Картопля молода

Бризоль

Бурячок

Сік

Хліб

Язловець

Руїни замка, 1646 р.

Палац-монастир, XVII-XVIII ст.

Мавзолей сестер – непорочниць

 

 

Нирків

Руїни замка, XVII ст.

Руїни католицького костелу, 1615 р.

Руїни родинних мавзолеїв шляхтичів Понінських

«Джуринський» водоспад, 16 м.

 

З собою мати: 

Вільний одяг

Перевзуття, котре б тримало п’ятку (сандалі), кросівки, гумаки

Вечеря (факультативно)

75 грн/дор.

55 грн/дит.

Меню:

Бульйон

Картопля з грибами (дорослі)

Картопля фрі (діти)

Салат овочевий

Компот

Хліб

Поселення, курорт «Сонячне Долина»,

Готель «Mariletta»

http://mariletta.com.ua/#!/hotel

 

Готель розташований

біля озера

по 2 – 3 чол./ном.

3 ДЕНЬ (Фортеця Поділля, каньйон Дністра)

Сніданок (включений)

 

Меню:

Омлет з овочами з беконом

Випічка

Чай

Виїзд на екскурсію

 

 

Переїзд: Бояни – Хотин – Бакота – Врублівці (Кам’янець-Подільський)

Хотин

Фортеця над Дністром

Вхідний квиток:

25 грн/ учень

50 грн/дор.

 

Обід (факультативно)

70 грн/чол.

 

Бакота (каньйон Дністра)

Затоплене село, давня столиця Пониззя.

Краєвиди Дністровського каньйону

Комірчини-келії Михайлівського монастиря 

Вхідний квиток:

10 грн/ учень/дор.

З собою мати для захисту від вітру:

Куртку з капюшоном.

Поселення, готель на березі Дністра «Ксенія»

http://xenia.com.ua/home/

або

Поселення, готель в центрі міста «7 Днів»

http://www.7dniv.ua/

 

Готель «Ксенія»

по 3 – 4 чол./ном.

 

Готель «7 Днів»

по 2 чол./ном.

Вечеря в готелі (факультативно)

 

Самостійне замовлення вечері на місці

4 ДЕНЬ (Фортеця Поділля)

Переїзд: Врублівці (Кам’янець-Подільський) – Кам’янець-Подільський – Тернопіль

Сніданок в готелі (включений)

 

 

Виїзд на екскурсію

 

 

Кам’янець-Подільський

Екскурсія центром старого Кам’янця

Фортеця

Музей «Замки України» в мініатюрі

Вхідний квиток:

40 (до 12 р.) грн/уч.

60 грн/дор.

 

Обід (факультативно) 

75 грн/чол.

Меню:

Борщ

Гречка

Свина відбивна

Салат

Компот

Хліб

Тернопіль

Зал. вок. 

 

 

З собою мати:

 • Засоби гігієни.
 • Особиста аптечка.
 • Змінне взуття для готелю.
 • Гумове або захисне взуття від негоди.
 • Легке взуття для екскурсії по замках і місту Львову.
 • Куртку з капюшоном (вітровку).
 • Спортивний одяг.
 • Шапку (осінньо-зимовий період).
 • Рукавиці (осінньо-зимовий період).
 • Учнівський квиток.
]]>
Тур по Рівненщині, Волині, Тернопільщині http://www.okraina.com.ua/tours/childly http://www.okraina.com.ua/tours/childly author@ukr.net (Admin) Admin

Учні + вчителі

Заселення в готель

після 14:00 грн./чол.

Нічне або ранішнє заселення

до 14:00 грн./чол.

17 + 2

1480

1630

25 + 3

1410

1550

32 + 4

1250

1390

 

У вартість туру включається

 • Транспортні послуги
 • Ночівля, 2 доби (3 ночі при нічному або ранішньому заселенні)
 • Сніданки (3 дні)
 • Професійні екскурсійні послуги (по дорозі, в замках, музеях)
 • Документи на виїзд учнів
 • Туристичні послуги
 • Страховка

У вартість туру не включено

 • Додаткове харчування (обіди – 225грн/чол./3 дні, вечері – 150 грн/чол./2 дні)
 • Вхідні квитки, 2019 рік – 129 грн/уч./за тур, 245 грн/дор./за тур

Екскурсійні об’єкти

прибуття

відправка

вхідні квитки,

грн/учень (дор.)

Додатково

1 ДЕНЬ 

 

 

 

 

Тернопіль

зал. вок.

 

 

 

Зустрічаємо групу по прибутті поїзда:

Вночі

Ранком

Вдень

Переїзд: Тернопіль – Кременець – Острог – Межиріч – Кременець

Поселення, м. Кременець

70 км. від Тернополя

Готель «Віка»

(нові тримісні номери, зручності в номерах)

 

 

 

Поселення згідно прибуття поїзда:

Вночі

Ранком

Після екскурсії

Сніданок в готелі (включений)

 

 

 

Сніданок з 8:00

Виїзд на екскурсії

 

 

 

 

Острог

Замок князів Острозьких (вхідний квиток)

Луцька башта «Музей книжки та книгодрукування» (вхідний квиток)

Татарська брама

Луцька брама

Костел Успіння Діви Марії

 

 

 

20 грн/учень

40 грн/дор.

 

Обід (факультативно)

бар «Маестро»

 

 

від 85 грн/чол.

 

Національний університет «Острозька академія» (вхідний квиток) 

 

 

10 грн/учень

20 грн/дор.

 

Межиріцький монастир

Архітектурний ансамбль монастирських будівель

 

 

 

 

Вечеря в готелі (факультативно)

 

 

від 75 грн/чол.

 

2 ДЕНЬ 

 

 

 

 

Сніданок (включений) 

 

 

 

 

Виїзд на екскурсію

 

 

 

 

Переїзд: Кременець – Дубно – Тараканів – Луцьк – Кременець

Дубно

Замок князів Острозьких і Любомирських (вхідний квиток)

Автобусна екскурсія по місту

 

 

12 грн/учень

20 грн/дор.

 

Тараканівський форт або Дубенський форт

Оборонна споруда (місцевий екскурсовод)

 

 

15 грн/учень або дорослий

З собою мати:

Ліхтарик або моб. тел. з ліхтариком.

Взуття для болотянистої місцевості.

Обід, м. Луцьк (факультативно)

Кафе-бістро «Бульвар»

(домашня кухня, комфортні ціни)

 

 

від 65 грн/чол.

 

Луцьк

Луцький замок Любарта (вхідний квиток)

Музей Волинської ікони (вхідний квиток)

Старе місто

 

 

30 грн/учень

60 грн/дор.

 

Вечеря в готелі (факультативно)

 

 

від 75 грн/чол.

 

3 ДЕНЬ

 

 

 

 

Сніданок в готелі (включений)

 

 

 

 

Виселення з речами та виїзд на екскурсію

 

 

 

 

Переїзд: Кременець – Почаїв – Вишнівець – Збараж – Тернопіль

Почаїв (вхідний квиток)

Екскурсiя по архiтектурному комплексу Лаври:

Надбрамний корпус

Свято-Успенський собор (Стопа Божої Матерi Почаївської Лаври. Чудотворна iкона Матерi Божої «Почаївська»)

Троїцький собор

Келії. Архієрейський дім. Дзвінниця

Печерна церква Преподобного Iова Почаївського

Мощі святих: Івана Жалізо (Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія)

 

 

10 грн/учень або дорослий

Прокат комплекту (спідниця + хустка) – 50 грн./чол. (кошти повертаються)

Кременець (вхідний квиток)

Руїни замку на верщині Бона

 

 

2 грн/учень

10 грн/дор.

 

Обід (факультативно) 

 

 

від 75 грн/чол.

 

Вишнівецький палац (вхідний квиток)

 

 

15 грн/учень

30 грн/дор.

 

Збаражський замок (вхідний квиток)

 

 

15 грн/учень

40 грн/дор.

 

Тернопіль

Зал. вок.

 

 

 

Автобусне та екскурсійне обслуговування до 20:00

]]>
Микулинецький цвинтар http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin Легенди та історії життя тих, хто збудував, прославив чи зганьбив наше місто. Від 1840 року, спочатку єврейська громада з правого боку микулинецького гостинця, трошки пізніше християнська з лівого, почали поховання.За кожним надгробним каменем – своя незабутня пісня...

]]>
Легендарний Кременець http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin Вампіри, привиди та безліч містики!!! Навіть історики сперечаються про першу згадку. Та беззаперечно за кількістю історичних пам’яток Кременець одне з найцікавіших міст Тернопілля. Замок королеви Бони, францисканський костел, Богоявленський собор, цвинтарі, єзуїтський колегіум, ботанічний сад та гірські стежки мальовничих Кременецьких гір.

]]>
Микулинецьке передмістя та головний храм українців http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin За Камянецькою брамою починалася дорога на південь, що в середині XVII століття дістала назву Микулинецька (нині вул.Князя Острозького). Вулиця з часом стала дільницею, заселеною в основному українцями. В то й ж час з’явився тут Успенський храм та цвинтарі. Історія Міщанського братства, захоронок, різноманітних установ, а головне колоритних мешканців.

]]>
Дубно-незламний замок та близький родич Тарнополя http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin В Білокриниці побачите чудовий замок-палац XIX століття в англо-готичному стилі, з елемантами ренесансу, де проживав граф-кріпак. І в цьому замку гетьмана І.Мазепу переконали перейти на сторону шведів. В Дубно відвідаємо ніким не підкорений замок князів Острозьких – один з найстаріших замків України, який і до сьогоднішнього часу несе атмосферу середньовіччя. А ще багато унікальних пам’яток, оспіваних М.Гоголем Тараканівський форт – найдорожчий пам’ятних марнославства Російської імперії – ціле підземне місто, якому кипіло військове життя і яке не має аналогів в Україні .Улюблене місце кінематографістів..

]]>
День Народження Тернопільського ставу та інша вода http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin Яким було русло Серету, скільки у Тарнополя було ставків, де б’ють чи били джерела, де були криниці та ,зрештою, хто такі водовози та водоноси? Яка цікава риба водилася в ставі? І в кого на столах були рибні страви з Тернополя. Все про тернопільську воду та її мешканців.

 

]]>
Архітектурні чуда Бережан та Підгайців http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin Невелике місто Бережани вражає унікальними пам’ятками архітектури: замок Синявських, що іменувався на наших теренах «Східним Вавелем» збудований в 16ст., з технічними елементами корабля, замковий костел-усипальниця, надгробні пам’ятники з якого знаходяться в багатьох музеях світу. Ринкова площа - нижча від рівня ставу, Монастир - тюрма, недосліджені кількарівневі підземелля… Не менш вражають і пам’ятки сусідніх Підайців, а особливо «таємничим трикутником»: церква Успіння–костел Трійці – синагога і десь у глибинах знищеного замку заховані скарби Марії Могилянки…

]]>
Відоме-невідоме Заруддя http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin Тернополяни звикли до району «Новий світ». Це польська назва, насправді «Новий світ» це місцина між Провалихою і Циганською горою. Давно заселений район з цікавою історією, привидами, пивом та незабутніми мешканцями…За річкою Рудкою, яка сьогодні схована під плитами на вулиці Крушельницької, тягнуться давні дільниці старого міста. Назва Заруддя цілком співзвучна із назвою ріки, а Новий світ виник в час перших хвиль міграції до Америки, саме так її називали на зламі двох віків.

]]>
Найдавніші Літописні Міста Тернопільщини http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Унікальне місце сили – Підгора – де, за легендами, розпочиналася княжа Теребовля. 
 В ХІІ був заснований монастир з бібліотекою і обсерваторією. Сивочолий Микулин захищав славну Трембовлю.
 Микулинці багаті на пам'ятки архітектури та природи і унікальне Микулинецьке пиво.
 І, звичайно, Трембовля князя Василька і польської багатирки Софії Хшановської-місто, про яке написал  журналіст:» Магічне місто Теребовля. 
 Його історія вабить неймовірними дивами, легендами та невичерпною силою до відродження, немов той чарівний птах Фенікс.
 А враження від подорожі я би порівняла з ковтком витриманого коньяку, що опікає гіркою історією, проте лишає чарівний післясмак ...» (Юлія Овсянникова)

Унікальне місце сили – Підгора – де, за легендами, розпочиналася княжа Теребовля.  В ХІІ був заснований монастир з бібліотекою і обсерваторією. Сивочолий Микулин захищав славну Трембовлю. Микулинці багаті на пам'ятки архітектури та природи і унікальне Микулинецьке пиво. І, звичайно, Трембовля князя Василька і польської багатирки Софії Хшановської-місто, про яке написал  журналіст:» Магічне місто Теребовля.  Його історія вабить неймовірними дивами, легендами та невичерпною силою до відродження, немов той чарівний птах Фенікс. А враження від подорожі я би порівняла з ковтком витриманого коньяку, що опікає гіркою історією, проте лишає чарівний післясмак ...» (Юлія Овсянникова)

 

]]>
Тернопіль у першій світовій http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Окупації, шпигунські пристрасті,страшні руйнування 1917 р. та тернополяни у цьому вихорі…
 У цій війні українці опинилися між двох ворожих імперій – Російської та Австро-Угорської.
 За підрахунками істориків, з обох боків фронту опинилися більше 4,5 млн. українців.
 Не оминула лиха година і Тернопіль. місце зустрічі пам’ятник наймолодшому воїнові 1-ої світової(зупинка «готель Галичина»)

Окупації, шпигунські пристрасті,страшні руйнування 1917 р. та тернополяни у цьому вихорі… У цій війні українці опинилися між двох ворожих імперій – Російської та Австро-Угорської. За підрахунками істориків, з обох боків фронту опинилися більше 4,5 млн. українців. Не оминула лиха година і Тернопіль. місце зустрічі пам’ятник наймолодшому воїнові 1-ої світової(зупинка «готель Галичина»)

 

]]>
Невідомі перлини Тернопілля http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Фантастичні краєвиди, пам’ятки та загадки на які багаті невеликі приміські села Буцнів та Острів!
 Величний віадук, майже як в Хогвартсі, костел знаменитого архітектора Ю. Захаревича, Буцнівська плачуча чудотворна ікона, цілюще джерело і  забута історія…

Фантастичні краєвиди, пам’ятки та загадки на які багаті невеликі приміські села Буцнів та Острів! Величний віадук, майже як в Хогвартсі, костел знаменитого архітектора Ю. Захаревича, Буцнівська плачуча чудотворна ікона, цілюще джерело і  забута історія…

 

 

]]>
Потоцькі та їх Тарнополь http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Захоплююча історія міста давніх часів! 
 Точна дата, коли Тарнополь перейшов у власність великого коронного гетьмана Йосипа Потоцького , спірна.
 Про те безсумнівним є , що місто почало активно розвиватися.
 Саме родина Потоцьких залишила нам унікальну архітектурну перлину- домініканський костел, нині Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Захоплююча історія міста давніх часів!  Точна дата, коли Тарнополь перейшов у власність великого коронного гетьмана Йосипа Потоцького , спірна. Про те безсумнівним є , що місто почало активно розвиватися. Саме родина Потоцьких залишила нам унікальну архітектурну перлину- домініканський костел, нині Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

 

]]>
Святі гори Тернопільщини http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin На цих горах творилась історія волинського православ'я! Ви побуваєте в найбільш чудотворних місцях України, де наберетись сили і зможете окунутись в цілющі води купальні Преподобної Анни.

]]>
Тарнополь. Початок http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Екскурсія старомістям та Тарнополем ХVI – ХVIІ століття (яке воно було?). Огляд цокольного поверху замкового палацу, куди ведуть підземні ходи?

Екскурсія старомістям та Тарнополем ХVI – ХVIІ століття (яке воно було?). Огляд цокольного поверху замкового палацу, куди ведуть підземні ходи?

]]>
Князівська слава Збаража та Вишнівця http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina http://www.okraina.com.ua/tours/ternopilshchina author@ukr.net (Admin) Admin  

Унікальна екскурсія закритими місцями та новими експозиціями Збаража та Вишнівця.
Збаразький замок – герой багатьох відомих історичних подій та історичних особистостей. «А хто не бачив Вишнівця, той не бачив нічого» – так в давнину говорили про цю волинську красу.

Унікальна екскурсія закритими місцями та новими експозиціями Збаража та Вишнівця.Збаразький замок – герой багатьох відомих історичних подій та історичних особистостей. «А хто не бачив Вишнівця, той не бачив нічого» – так в давнину говорили про цю волинську красу.

]]>
Таїна народних промислів Карпат http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty author@ukr.net (Admin) Admin Осягніть таїну гуцульських традицій - візьміть участь у старовинних обрядах на честь Весни або приміряйте весільне вбрання самих Князя та Княгині. Водночас Ви зможете пізнати давню мудрість - навчитись розписувати писанки, грати на музичних інструментах, ліпити сирних коників і навіть виткати гобелен, як колишні ткалі. Та найголовніше, що в гості до майстрів із вітерцем Вас доставлять гарячі, мов вогонь, коні під веселий акомпанемент срібних дзвіночків.

1 ДЕНЬ

«Народні майстри Гуцульщини» Фотозвіт туру

Залізн. вокз.
 • Тернопіль
 • Коломия

Переїзд: Тернопіль – Коломия – Космач

Космач Історія села
 • Походження назви села (келія сонця).
 • Огляд 32-х присілків.
 • Місце загибелі опришка Олекси Довбуша.
 • Кохання Довбуша до Ксенії Дзвінкової.
 • Чародійна сила Ксенії.
 • Солодка смерть Олекси від рук зрадливої коханки.
«… що у змові з чоловіком вона приготувала кулю із золота, розплавленого з ярою пшеницею і медом, освячену у двадцяти чотирьох церквах і на двадцяти чотирьох нічних обходах з нявками зачаровану».
 • Горностай (ласиця) – шанований лісовий звірок у горах.
 • Свято Уласія на честь ласиці.
 • Косички в кінських гривах, заплетені ласицею.
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками Писанкарство
 • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі – Олексина).
 • Частування в садибі майстрині.
 • Історія розпису на яйці.
 • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
 • Майстер-клас з писанкарства.
 • Розписану вами писанку забираєте з собою.
Космацький аутентичний весільний одяг
 • Весільний обряд вдягання Княгині (молодої), Князя (молодого) по-космацьки з піснями під скрипку.
 • Обрядовий вихід з будинку молодих на вінчання.
 • Фотографування у весільному одязі Княгині (Князя).
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками Сирна пластика
 • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
 • Частування в садибі майстрині.
 • Зародження традиції ліплення сирних коників.
 • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
 • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи.
 • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою.
Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових возах вкритих ліжниками Музичні гуцульські інструменти
 • Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка) – майстер Богдан.
 • Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
 • Догляд за музичними інструментами.
 • Гра на гуцульських музичних інструментах.

Поселення на вибір, Космач

Поселення на вибір, Космач Вечеря (включена)

2 ДЕНЬ


Сніданок (включений)
Переїзд: Космач – Косів – Яворів – Космач Косів Інститут прикладного та декоративного мистецтва
 • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва, відділом ткацтва (вх. кв. – 40 грн/чол.).
 • Майстер-клас з ткацтва.
 • Виставка-продаж етнічних робіт.
 • Музей прикладного та декоративного мистецтва.
Спадщина декількох поколінь відомих майстрів народної творчості Гуцульщини, кращі дипломні роботи студентів, деякі з них можна придбати в музеї. Різьбарство Виставка робіт Миколи Стринадюка «Тіні забутих орнаментів» (вх. кв. – 20 грн/чол.):
 • Інкрустація дерев’яних тарілок, комодів, хрестів шкаралупами з писанок.
Тематичні різьблені тарілки:
 • Тарілка з півниками нагадує казку про Кота Котофейовича та червонобородого півня.
 • Інша тарілки нагадує медові пряники, які пахнуть дитинством.
 • А поруч тарілка –  єгипетський лабіринт, і білі коні, що мчать за обрій життя.
 • На більшості робіт зображені трикутники, і хоча це символи статку, зерна, також його можна трактувати як зуби казкового дракона. А поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
 • Панно із восьмикутником у центрі, який з’єднує в орнамент старослов’янські хрести із деревом життя.
 • Картина вишита по дереву.
 • Картина з елементами: гуцульського одягу, писанки.
 • Дерев’яні ікони в стилі карпатського примітивізму.
 • Дерев’яні кахлі з гуцульськими орнаментами (образ святих, півники, квіти, музики).
 • Дерев’яні хрести, хрестики. Автентичні хрести-свароги та безконечники ніби кличуть десь у небо. Магічний безконечник хрестів-оберегів – усе це хрещаті символи Всесвіту.
Косівський мистецький комбінат
 • Завод гуцульської кераміки (вх. кв. – 20 грн/чол.).
 • Огляд виробництва.
 • Виставка-продаж гуцульської кераміки (тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд).
Обід (факультативно 160 грн)
 • Форельне господарство (форель у грибному соусі 400 г., бануш, салат овочевий).
Яворів
 • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах (вх. кв. – 20 грн/чол.).
 • Виставка-продаж виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, камізельки, ліжники, гобелени, килими).
 • Місцеві ліжники – екологічно чисті вироби. Ліжник містить в собі особливу сильну карпатську енергетику. В його орнаменті часто трапляються давні солярні магічні знаки, важливі обереги для людини.
Вечеря (включена)   3 день   Сніданок (включений)   Космач: присілок Ставник – присілок Завоєли По дорозі
 • Прозиванки сіл Галицької Гуцульщини.
У 18 ст. буковинські гуцули прозивали галицьких сусами, а галицькі буковинських – баранами, тому що вони і їхні священики носили бороди.
Досить несподіваними є прозиванки сіл на Верховинщині. Так, село Голови називали Сідлайпес, бо в них були худі коні, мешканців с. Довгополе – сугаки, тобто високі люди. На жителів Криворівні говорили калаї, тобто бідняки, на сільчан с. Жаб’є (Верховина) – жєбаки, бичколупи, на мешканців с.Бистрець – скалінники, бо там скеляста місцевість. Культові камені на присілку Завоєли
 • Культове призначення каменя Довбуша (драконовидна голова, увінчана короною).
 • Змій-ящер.
 • Висічене із каменю теля (нахилене на колінах, завалене на лівій бік).
 • Міфологічні уявлення про змія у народів світу.
 • Петрогліфи святилищ (х-подібні хрести, хвилясті композиції, зерна, біноклі прямокутники, решітки, букви М, Т, Ю).
Обід (включений)   Залізн. вокз.
 • Коломия – 16:00.
 • Тернопіль – 19:30
Поїзд, прибуття
 • № 049 Київ 20:12 – Тернопіль 02:41
 • № 143 Київ 20:19 – Тернопіль 03:45
 • № 081 Київ 21:02 – Тернопіль 04:01
 • № 357 Київ 14:34 – Коломия 05:40
 • № 136 Одеса 16:44 – Київ 08:51
Поїзд, відправка
 • № 358 Коломия 16:18 – Київ 06:20
 • № 136 Коломия 17:06 – Одеса 10:02
 • № 144 Тернопіль 22:15 – Київ 05:51
  № 081 Тернопіль 00:42 – Київ 07:31
  № 050 Тернопіль 00:59 – Київ 07:37
  № 144 Тернопіль 22:15 – Київ 05:51
 • № 081 Тернопіль 00:42 – Київ 07:31
 • № 050 Тернопіль 00:59 – Київ 07:37
Вартість туру
Тип поселення грн./чол./тур
Cадиба «Космацька писанка»

2350

Готель «Вілла Марія» 2550
У вартість мандрівки включається:
 • Транспортне обслуговування
 • Ночівля (2 ночі)
 • Харчування (1 дня: обід, вечеря; 2 дня: сніданок, обід; 3 дня: сніданок, обід)
 • Тематичні екскурсії
 • Кінні переїзди на возах у Космачі
 • Майстер-класи в Космачі
 • Супровід групи
 • Страховка
У вартість мандрівки не включається:
 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки – 120 грн./тур
 • Обід на форельному господарстві – 160 грн./чол.
Додаткові витрат:
 • Писанки на продаж (грн./шт.):
 • На курячих яйцях – 30
 • Вироби з сиру на продаж (грн./шт.):
 • Конячки до пива – 5
 • Гуцульська кераміка на продаж – від 20 грн/шт.
 • Вироби з овечої шерсті – від 40 грн/шт.
Бажано з собою мати:
 • Коробки для писанок (використовують лоточки для яєць).
З собою мати:
 • Засоби гігієни.
 • Сушку для волосся.
 • Особиста аптечка.
]]>
Обрядове Різдво в Карпатах 2019 http://www.okraina.com.ua/tours/christmas http://www.okraina.com.ua/tours/christmas author@ukr.net (Admin) Admin Якщо Ви хочете максимум колориту і яскравих емоцій, ця програма для Вас:

 • Обрядові дійства в садибах горян (п’ємо, набуваємося, цілюємося)
 • Майстер-класи (писанкарство, сирна пластика, музичні інструменти)
 • Весільний одяг гуцулів
 • Переїзди в кінній санній упряжці
 • Виступ гуцульських музик
 • Похід на вершину
 • Гуцульська кухня
 • Ночівля в автентичному готелі серед гір

1 ДЕНЬ 05.01

«Космацькі майстри»

Залізничний вокзал

 • Тернопіль, 6:30
 • Івано-Франківськ, 9:00
 • Коломия, 10:30
Очікування з поїзда
 • Тернопіль

Туристично-інформаційний центр (працює цілодобово і безкоштовно).

 • Коломия

Домашній хостел «Сіті Хостел» розташований в центрі міста.

Переїзд: Івано-Франківськ – Коломия – Космач
Космач
Екскурсія селом
 • Походження назви села (келія сонця).
 • Огляд 32-х присілків.
 • Місце загибелі опришка Олекси Довбуша
 • Кохання Довбуша до Ксенії Дзвінкової (була заміжня в Космачі).
Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях
Писанкарство
 • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі Олексина).
 • Частування в садибі майстрині (настоянка, сирна нарізка, буреники, бануш, чай трав’яний).
 • Історія розпису на яйці (символіка білка, жовтка).
 • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
 • Виставка писанок.
 • Майстер-клас з писанкарства.
 • Розписану вами писанку забираєте з собою.
Космацький аутентичний весільний одяг
 • Фотографія в автентичному одязі: гуцула, гуцулки, Князя, Княгині.
Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях
Сирна пластика
 • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
 • Частування в садибі майстрині (настоянка, гуцульські сири, грибна юшка, пампухи, чай трав’яний).
 • Зародження традиції ліплення сирних коників.
 • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
 • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула.
 • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою.
Хата-стая
 • Полонний побут.
 • Полонинські забобони.
 • Різновиди приготування сирів за старим рецептам.
 • Придбання сирів (буц, вурда, бринза).

 

Переїзд на конях прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами у санях
Музичні гуцульські інструменти
 • Майстер з виготовлення музичних інструментів – Богдан.
 • Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
 • Догляд за музичними інструментами.
 • Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка).

Поселення, с. Космач

 •  Садиба зеленого туризму.
 • Тепла хатинка з смерикового лісу, подушки та покривала наповнені овечою шерстю, а на подвір’ї бігають маленькі овечки очікуючи Різвяного дива.
Вечеря (включена)  
2 ДЕНЬ 06.01
Піший похід до Культових каменів Карпат, 2 год.
Сніданок (включений)  
Переїзд Космачем: присілок Царина – присілок Завоєли – присілок Царина
По дорозі
 • Прозиванки сіл Галицької Гуцульщини.

У 18 ст. буковинські гуцули прозивали галицьких сусами, а галицькі буковинських – баранами, тому що вони і їхні священики носили бороди.

Досить несподіваними є прозиванки сіл на Верховинщині. Так, село Голови називали Сідлайпес, бо в них були худі коні, мешканців с. Довгополе – сугаки, тобто високі люди. На жителів Криворівні говорили калаї, тобто бідняки, на сільчан с. Жаб’є (Верховина) – жєбаки, бичколупи, на мешканців с.Бистрець – скалінники, бо там скеляста місцевість.

Культові камені на присілку Завоєли
 • Культове призначення каменя Довбуша (драконовидна голова, увінчана короною).
 • Змій-ящер.
 • Висічене із каменю теля (нахилене на колінах, завалене на лівій бік).
 • Міфологічні уявлення про змія у народів світу.
 • Петрогліфи святилищ (х-подібні хрести, хвилясті композиції, зерна, біноклі прямокутники, решітки, букви М, Т, Ю).
Гуцульський Святвечір
Колядки

Гуцульський Святвечір

Розповідь про гуцульські традиції і вірування

Колядки

3 ДЕНЬ 07.01 Христос Рождається! Славімо Його!
Сніданок (включений)  
Переїзд: Космач – Криворівня – В. Ясенів – Івано-Франківськ
Криворівня
 • Різдвяна служба Божа в дерев’яній гуцульській церкві.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (1660 р) увійшла в книгу «100 великих чудес України». Цікаво, що за три з половиною сторіччя свого існування храм жодного разу не закривали. Церква має свою чудотворну ікону з неординарною назвою «Втілення творчих задумів», яка є покровителькою Гуцульщини.

«На Різдво по Службі Божій старший церковний брат і старший колєдницкий вибірця виходєт з церкви у правій руці з колєдницким хрестом і дзвінком, а за ними валить усій нарід з церкви так, єк за вівчєрем на полонині вівці з кошєрі. Він, поцоркуючи дзвоночьком над головов за голосом скрипки й тримбіти, зачінаєт наокола церкви колєдницкий плєс. Колєдницкі табори грають в скрипки й тримбіти. Перед усим збірнім народом кожда табора показуєт, шо вна значіт та й вартуєт. А нарід дивітсі на колєдніків тай їх судить, котрі табори найкрашше плєшут, найбуйнішше йдут».

Виступ Колядникових партій біля церкви

150 гуцулів з трембітами, рогачами, скрипками

В. Ясенів

Обід (включений)

 • Колиба «Згарда».
Гуцульська дримба
 • Знайомство з керівником ансамблю дримбарів Максимюком Миколою, правнуком Чукутихи.
 • Майстер-клас гри на дримбі.
 • Гуцульські співанки на дримбі від п. Миколи:
 • Криворівнянська (виконується «Гімн Гуцульщини»).
 • Жаб’євська (виконуються веселі застільні наспіви).
 • Бабатки (танцювальна мелодія).
 • Аркан (чоловічий гуцульський танець).
 • Річкова (виконуються веселі застільні наспіви).
Буковель

Романтична атмосфера Різдвяного Буковелю:

 • Дерев’яні хатинки.
 • Садиба у вигляді гриба.
 • Готель перевернутий догори ногами (платний вхід).
 • Готель із льоду та снігу взятого з карпатських вершин (платний вхід).
 • Гірське озеро.
 • Канатна дорога (платний вхід).

Залізничний вокзал

 • Івано-Франківськ, від 20:30
 • Тернопіль, 23:30

 У вартість мандрівки включається:

 • Транспортне обслуговування
 • Ночівля, 2 ночі
 • Харчування (1 д.: обід, веч.; 2 д.: сн.; 3 д.: сн., обід)
 • Дегустація гуцульських сирів
 • Екскурсійне обслуговування
 • Кінні переїзди на санях (возах) у Космачі
 • Майстер-класи
 • Подарунки від майстрів
 • Супровід групи
 • Страховка
У вартість мандрівки не включається:
 • Квитки на поїзд
 • Вхідні квитки
 • Святвечір –  250 грн/чол.
 • Алкогольні напої

Бажано з собою мати:

 • Коробки для писанок (використовують лоточки для яєць)
З собою мати:
 • Гольф (2 шт. або спідня, тепла до тіла білизна)
 • Светр (2 шт. шерстяний та флісовий)
 • Зимове взуття (2 пари, з товстою підошвою, шкіряне, замшеве не підходить)
 • Шапка (1 шт. з флісовою підкладкою)
 • Куртка (1 шт.)
 • Спідні штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи)
 • Верхні вітрозахисні штани (забороняється стрейчеві та джинсові)
 • Шкарпетки (5 пар)
 • Рукавиці (2 пари)
 • Шарф (1 шт.)
 • Одяг для святкування нового року
 • Засоби гігієни
 • Сушку для волосся
 • Особиста аптечка
Перелік речей для зимового походу:
 • Черевики (шкіряні)
 • Гамаші по можливості (запобігають попаданню снігу в черевики)
 • Шкарпетки (тонкі, товсті)
 • Спідні штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи)
 • Верхні вітрозахисні штани (забороняється стрейчеві та джинсові)
 • Легкий гольф чи джемпер, бажано з мембраною (або шерстяний), приємний до тіла
 • Товстий (легкий) флісовий чи шерстяний светр
 • Легка куртка для руху впродовж дня
 • Шапка та маска (маскою може слугувати флісовий шарф)
 • Рукавиці флисові (в’язані чи шерстяні вироби не підходять)
]]>
Театралізована екскурсія «Панські Чернівці» http://www.okraina.com.ua/tours/excursion http://www.okraina.com.ua/tours/excursion author@ukr.net (Admin) Admin Бажаєте новенького та азартного. Театралізована екскурсія по Чернівцях – апетитна екскурсійна родзинка. 1 ДЕНЬ

Фотозвіт

Театралізована екскурсія «Панські Чернівці» Площа Рінгплац (Ринок)
 • «Цок-цок» – дзвенять підбори, поспішає панянка на Рінгплац».
Перша впорядкована площа в місті з гравійним покриттям і стічними канавами. Тільки на площі Рінгплац панянки не ризикували вимастити свої пишні сукні. Ратуша
 • «Лист із минулого».
Закладена у фундамент капсула із посланням до нащадків лежить там до цього часу Віденська сецесія
 • Буковинський ощадбанк у стилі Римської імперії.
 • Огляд вишуканих внутрішній залів.
 • Факультативно (вхідний квиток – 15 грн/дор.).
Баварський театр
 • Мрія з оксамиту та золота.
 • Чарівне дзеркало.
 • Цісарська ложа.
 • Факультативно (вхідний квиток – 30 грн/дор.).
Театралізація
 • Світське обговорення життя театру.
Будинки-близнюки
 • «Кава по-сусідськи».
Відстань між будинками така мала, що сусіди можуть заходити в гості на горнятко кави прямо через самісінькі балкони. Капелюшки
 • Крамничка дамських капелюшків «У француженки».
Вулиця Панська
 • «Ох, я знову хочу у Париж».
На вулиці розташовані найдорожчі готелі, банки, крамниці, товари до яких доставляли з Відня, Парижу. Чернівецькі дворики
 • Каретний двір.
 • Кабанчик.
 • Внутрішній розпис в стилі Рафаеля.
 • Кухонні запахи.
Театралізація
 • Шпіонаж: двірник, жителька будинку.
Чернівецькі квартали
 • Греко-католицька церква і її прихожанка Ольга Кобилянська.
 • Вулиця Руська – найстаріших вулиця, де проживали русичі.
Театралізація
 • Народний ринок: гуцул-продавець, прекрасна фройлен.
Будинок-корабель «Шіфа»
 • «Корабель кинув якір».
Висока вежа-ліхтарик, прикрашена вітражами мачта. На носовій частині – зображення голови лева, грифони, алегорія зіркості, такої необхідної в морі. Про водну стихію нагадують дельфіни та водорості. Театралізація
 • Поштове управління: начальник крайової поштової управи.
 • Відвідувачка з минулого.
 • Вітальні ретро-листівки у металевих різблених скриньках.
 • Листівка з минулого в майбутнє.
Готель «Брістоль»
 • Найрозкішніший готель, 20 ст. (3 ліфти, 57 кімнат, ресторація).
 • Найдорожчі повії готелю.
 • Архівні реалії із судових справ життя чернівчан та повіями.
Театралізація
 • Будинки насолоди.
 • Веселі полюбовні історії із життя чернівчан.
 • Суд над повіями.
Обід
 • Факультативно – 65 грн
Резиденція митрополитів православної церкви Буковини і Далмації
 • Факультативно (вхідний квиток – 25 грн/дор.)
 • Побудована митрополії на пагорбі «Домнік» або «Панській горі». З 1882 р. – «Габсбурзька гора», місцева назва – «Гарбуз гора».
 • Автором і керівник грандіозного проекту був чеський архітектор Йозеф Главка.
 • Фінансові масштаби резиденції – 1 мільйон 750 тисяч гульденів (золоті монети Німеччини).
 • Особливість резиденції – покрівля всіх корпусів кольоровою глазурованою черепицею, яка утворює чіткий рисунок буковинських народних килимів.
У вартість включено:
 • Тематична екскурсія.
 • Гра акторів, 2 чол.
 • Прокат костюмів.
Бажаєте новенького та азартного. Театралізована екскурсія по Чернівцях – апетитна екскурсійна родзинка.
]]>
Архітектурні шедеври Пінзеля http://www.okraina.com.ua/tours/excursion http://www.okraina.com.ua/tours/excursion author@ukr.net (Admin) Admin Мрієте розкрити загадку великого майстра Іоанна Пінзеля? Тож подорожуйте легендарними містечками Тернопілля, де збереглися сакральні шедеври таємничого скульптора, охрещего «галицьким Мікеланджело». Історія не зберегла, звідки з’явився він на ясні очі коронного гетьмана Миколи Потоцького та куди зник, невідомою залишається доля і двох його синів. Лише збереглися створені ним скульптури святих. 1 ДЕНЬ Архітектурні шедеври Галицького Мікеланджело Тернопіль
 • Зустріч групи на залізничному вокзалі (8:30 при збірних групах на вказані дати).
Переїзд: Тернопіль – Рукомиш – Підзамочок – Бучач – Язловець – Тернопіль
Рукомишські травертинові скелі
 • Завітайте в український Люрд – тут скеля «дивиться» очима Христа.
 • Торкніться стін рукотворного печерного храму з нерукотворним Гробом Господнім.
 • Почуйте, як церковний «бовван» виявився Св. Онуфрієм Іоанна Пінзеля.
 • Почуйте про печеру відлюдника, що прихистила останнього вояку УПА.
Підзамоцький замок
 • Допоміжна твердиня Бучацького замку.
 • Зведена Яном Бучацьким приблизно 1600 р. на невисокому пагорбі над Стрипою з місцевого темно-червоного пісковику.
Бучач
 • Ратуша (XVIII ст.).
 • Монастир оо. Василіан (XVIII ст.).
 • Костел Успіння Богородиці (XVIII ст.) – родова усипальниця графів Потоцьких – шедеври майстрів Бернардина Меретина та Іоанна Пінзеля.
 • Руїни замку (друга половина XVI ст.).
 • Соціально-культурне життя Бучаччини у роки обох світових воєн.
 • Бучацький народний промисел (чоботарство, кушнірство, малярство, теслярство, мясарство, випічка хліба, млинарство).
 • Ткання славних бучацьких макат (тканина з індійського, японського чи китайського шовку з вплетенням золотої нитки), на світових виставках у Парижі і Чикаго одержали золоті медалі (до 1939 р. один метр макати коштував 150 – 200 дол.).
Обід (факультативно)
Язловець
 • Руїни замка, 1646 р.
 • Палац-монастир, XVII-XVIII ст.
 • Мавзолей сестер – непорочниць.
 • Власність роду Бучацьких, частина вихідців яких назвались Язловецькими.
 • Релігійні переходи Язловця: кальвіністи (1549), католики (1575), вірменське архієпископство (1643).
 • Вірменська громада Язловця та народні перекази про заснування міста Яслосовиці, 1250 р.
 • Сім років знищували  місто турки під проводом Ібрагіма Шайтана.
 • Стан міста за австрійських часів.
Тернопіль
 • Прибуття на зал. вок. (о 19:30 при збірних групах на вказані дати).
У вартість мандрівки включається
 • Транспортне обслуговування
 • Екскурсійне обслуговування
 • Страхівка від ТАС
 • Супровід групи
У вартість мандрівки не включається
 • Квитки на поїзд
 • Харчування (обід – 85  100 грн/чол.)
 • Вхідні квитки
]]>
Агротур по Закарпатті http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty author@ukr.net (Admin) Admin
 • Австро-угорські замки
 • Фермерські господарства (вівці, кози, буйволи)
 • Дегустація сирів, вин
 • Страви закарпатської, угорської кухні
 • Ночівля – курорт «Шаян»
 • В плані туру використана сатира з діалектом Закарпатської обл.
 • 1 день
  «Панське» Закарпаттячко
  Зустріч групи на залізничному вокзалі
  • станція «Карпати»
  Вітаємо на Закарпатті хлопиків та жонів!
  Шановних гостей проситься собі пригадати, чи не забули чого вдома
  Переїзд: Карпати – Мукачево – Шаян
  Туристам надається право
  • Слухати начальство
  • Палити, пити вудку, думаючи про страшний суд і пекельні муки
  • Брати участь у публічному житті
  Санаторій «Карпати»
  • Колишня резиденція графів Шенборнів-Бухгеймів
  • Історія родини, котрій «подарували» Закарпаття
  • Палац Берегвар. Архітектурний шедевр, збудований за принципом календаря
  • Чарівна та містична історія господарів замку Берегвар
  Обід
  • Приватне підприємство «РайзаготРив’єра» справжньої закарпатської кухні
  • Пак борщ ся варит з червених парадичок вип’ємо по целуй деці палинки
  Мукачево
  • Замок «Паланок» – одна із найбільш укріплених фортець середньовічної Європи
  • Перші згадки про фортецю в старовинних літописах
  • Архітектура «Нижнього замку»
  • Фортифікаційні укріплення «Середнього замку»
  • Історія життя засновників і нащадків господарів фортеці
  • «Верхній замок» та шлях до нього – перешкоди, пастки, потаємні кімнати
  • Північний бастіон – історія героїчного захисту
  • Ілона Зріні – легендарна войовниця мукачівського замку
  • Південний бастіон
  • Панорама Мукачева з висоти польоту птаха турул
  По дорозі
  • Закарпатські фіглі
  Шаян
  • Поселення в готелях. Дво-, тримісні номери зі зручностями в номері (ціни подані в таблиці після плану туру)
  Вечеря  
  2 день
  Карпатоводська область
  Сніданок
  • Звідайте меню у барі
  • Меню – читанка для тверезих
  Переїзд: Шаян – Велятин – Шаян
  Велятино
  • Термальні купальні
  • Водний курорт «плавуючих русин» – висококонцентровані термальні води із активною дією на організм людини
  • Цілюща вода наповнить енергією та життям ваше тіло
  Вечеря

  3 день

  Агроферма «Копита та хвуст»

  На ферму йшли доярки: одна русначка, три мадярки…
  Сніданок
  • Звідайте у барі із кухарками шарі-марі
  Переїзд: Шаян – Стеблівка – Крайниково – Іза – Хуст – Шаян
  Стеблівка
  • Ферма буйволів з німецьким акцентом
  • Гарем із 25 буйволиць і одного буйвола-султана
  • Знайомство з лагідними рогатими
  • Приборкання яблуками – найулюбленішим десертом буйволів
  • Дегустація буйволячого продукту (молоко, сир, йогурт) (факультативно)
  Тут хочеться залишитися волонтером: носити сіно, купатися верхи на буйволі у ріці, а вечорами співати арії на дерев’яному стільці з відром та дійками в руці!
  Крайниково Колорит давніх храмів. Зелений дах і дзвіниці в небі. Дерев’яний храм, що простояв три з половиною століття! Михайлівська церква (1668 р.) – унікальний зразок архітектури марамороської дерев’яної готики ХVІІ-ХVІІІ століття
  Іза
  • Фермерське господарство «Баранове» в австрійському стилі
  • Огляд найбільш мальовничого фермерського господарства
  • Вичурки по-баранинські: знайомство із стадом овець та сектою кіз
  • Смаколики овечого продукту з ароматом білого вина: овечий сир, овеча бринза, вурда з джемом, ковбаса, масло
  Обід з фермерських продуктів
  • Токан, гарячі ковбаски з баранини, салат
  Базарна республіка Лоза
  • Творчі вироби для побуту й прикрас з лози та кукурудзянки
  Хуст
  • Співіснування різних культур, церков і конфесій
  • Костел кальвіністів (Єлизаветська церква)
  • Чеський квартал
  • Руїни замку (оглядово)
  • Синагога діюча (внутрішній огляд фресок)
  Вечеря

  4 день
  Віно червеноє
  Сніданок
  • В охоронця готелю
  … Іване, двері отвори бом ти принесла на дежурство себе, коршаку (бутель вина обплетений лозою) й погори (стаканчики)
  Виїзд з готелю

  Переїзд: Шаяни – Бене – Берегово – Мукачево
  Бене
  Релігія
  • Реформатська церква в стилі архітектурної готики
  Винний підвал родини Параски Пасія (задоволення) для старих цімборів (приятелів)
  Дегустація закарпатських вин семи видів
  Білі вина:
  • «Цветочное» напівсолодке (сімейний рецепт)
  • Шардоне напівсолодке
  • Троянда Закарпаття солодке
  Червоні вина:
  • Мерло сухе
  • Сапераві сухе
  • Мускат напівсолодкий
  • Кагор солодкий
  Майстер-клас угорських страв Давна були міцні люди, глушили палінку, як верблюди!
  • Нас чекає барвисте переплетіння рецептів, назв, практичних знань і цікавих фактів
  • Зустріч групи, привітання з паленкою, солениками з кмином (100 г паленки/особу)
  • Презентація приготування бограч-гуляша: секрети солодкої та гіркої паприки, правильний вибір пропорції м’яса, овочів, тушкування м’яса та приготування до нього домашнього тіста – чіпетке
  • Майстер-клас з приготування автентичних угорських страв:
  • Фанку з лекваром та бограч-гуляша
  • Дегустація  страв з вином домашнім
  Залізничний  вокзал
  • Мукачево – 17:00
  Поїзд, прибуття в Карпати
  • Київ – Карпати № 81 (08:17)
  • Одеса – Карпати № 108 (12:26)
  Поїзд, відправка з м. Мукачево
  • Мукачево – Київ № 99 (18:17), 13 (20:25)
  • Мукачево – Одеса № 107 Ш (19:47)
  До вартості мандрівки входить:
  • Транспортне обслуговування
  • Харчування (обіди 1 – 4 дня)
  • Майстер-клас та дегустація угорських страв
  • Екскурсійне обслуговування
  • Супровід групи
  • Страхування (доплата за страховий полюс: для дітей від 2 – 3 р. і для дорослих від 65 – 75р.)
  До вартості мандрівки не входить:
  • Вартість квитків на поїзд
  • Ночівля в комфортабельному готелі (3 ночі)
  • Харчування в готелі (4 сн., 2 веч.)
  • Вхідні квитки до замків – 25 грн /дор./тур
  • Термальний басейн – 60 грн/2 год/дор.
  • Дегустація на фермах – 120 грн /чол./тур

  *Рекомендовані готелі в с. Шаяни

  Готель «Мараморош»

  забронювавши номер через тур фірму «Окрайну» ви отримаєте знижку на проживання «-» 10%

  Клас номеру к-ть ном. Вартість на основному ліжку, (грн./ном.) Вартість на додатковому ліжку, (грн./чол.)

  Стандартний однокімнатний

  (односпальне ліжко)

  4 220

  Стандартний однокімнатний

  (двоспальне ліжко, диван)

  8 340 200

  Стандартний однокімнатний з терасою

  (двоспальне ліжко, диван)

  2 380 200

  Двокімнатний номер для трьох

  (двоспальне ліжко, м’який куток)

  2 510 200

  Великий номер для двох

  (двоспальне ліжко, диван)

  5 430 200

  Двомісний дворівневий

  (двоспальне ліжко, диван)

  1 520 200
  • У всіх категоріях номерів (включно з стандартом одномісним): душ, кабельне ТБ, фен, холодильник, ортопедичний матрац, м’яке крісло.
  • Додатково в номерах: стандарт для двох, стандарт двомісний з терасою: міні-бар.
  • Додатково в номерах: у двокімнатному для трьох, у великому для двох: кондиціонер.
  • Додатково в номері: у двомісному двоярусному для двох: гідромасажна душова кабіна.

  Готель «Ерней Лаз»

  Клас номеру к-ть ном. Вартість на основному ліжку, (грн./ном.) Вартість на додатковому ліжку, (грн./чол.)
  Економ
  (два односпальні стандартні ліжка)
  4 250
  Стандарт
  (два односпальні півторачні ліжка, розкладачка)
  9 280 70
  Напівлюкс
  (двоспальне ліжко, розкладне крісло)
  13 460 80
  Люкс
  (двокімнатний номер: двоспальне ліжко, диван, розкладачка)
  3 800 100
  Котедж люкс
  (двокімнатний номер: двоспальне ліжко, диван, розкладачка)
  6 750 50
  • У всіх категоріях номерів (включно з економ): при ліжкові тумбочки, стіл, телевізор з супутниковим ТБ, доступ в Інтернет, фен, кондиціонер, холодильник. Кімнати звукоізольовані, на підлозі килимове покриття. Санвузол складається із душа, умивальника, унітазу; є фен, рушники, набір міні-парфумерії.
  • Додатково в номері стандарт: кондиціонер, балкон з видом на гори.
  • Додатково в номерах: напівлюкс, люкс: електричний чайник, кондиціонер, доступ до  Інтернету, набір посуду, міні-бар, балкон (тераса) з прекрасним видом на гори.
  • Додатково в котеджі: електричний чайник, кондиціонер, доступ до Інтернету, набір посуду, міні-бар, шафа для одягу, сейф, тапочки, рушники і халати, тераса з прекрасним видом на гори.

  Готель «Благодать»

  забронювавши номер через тур фірму «Окрайну» ви отримаєте знижку на проживання «-» 10%

  Клас номеру к-ть ном. Вартість на основному ліжку, (грн./ном.) Вартість на додатковому ліжку, (грн./чол.)

  Однокімнатний одномісний

  (односпальне стандартне ліжко)

  2 350

  Однокімнатний номер «Економ»

  (півторачне ліжко)

  6 450

  Однокімнатний номер «Стандарт»

  (двоспальне ліжко або два окремі ліжка)

  6 500 – 550

  Однокімнатний номер «Напівлюкс»

  (двоспальне ліжко)

  7 550

  «Однокімнатний люкс»

  (двоспальне ліжко, розкладний диван або розкладне крісло)

  5 650 – 750 200

  «Двокімнатний люкс»

  (спальня: двоспальне ліжко, вітальня: розкладний диван або розкладне крісло)

  5 900 200
  • У всіх категоріях номерів: килимки, санвузол, душова кабінка, фен, халат, тапочки, гігієнічна парфумерія, міні-бар, телефон, Інтернет, супутникове телебачення, телевізор, балкон.
  Загальний перелік речей в дорогу:
  • рюкзак (сумку) для особистих речей
  • взуття для піших екскурсій
  • зручний одяг
  • захист від дощу (дощовик, гумаки)
  • пляшки для води
  • засоби гігієни (для готелю)
  • перемінне взуття (для готелю)
  • особиста аптечка
  З собою мати:
  • для купання в термальному басейні:
  • купальник (плавки)
  • полотенце
  • гумові тапочки
  • шапочку, сушку для волосся
  ]]>
  Свята на Тернопільщині http://www.okraina.com.ua/tours/excursion http://www.okraina.com.ua/tours/excursion author@ukr.net (Admin) Admin Відвідай край, де замків більше, ніж у Франції; святинь не менше, ніж в Італії; архітектура ж, немов музика, що застигла в камені! Помолись трьом чудотворним іконам – Почаївській, Тернопільській та Кременецькій і торкнись скульптур таємничого майстра Пінзеля. А потому пройдися Вишневецьким парком, де діди Байди Вишневецького у шахи грали кріпаками, і думав тяжкі думи наш Кобзар – Тарас Шевченка, й очікував побачення закоханий Оноре де Бальзак! 1 ДЕНЬ Край легенд і сакральних святинь Тернопіль
  • Зустріч групи на залізничному вокзалі:
  • 06:00 основна група.
  • 10:30 додаткова група (факультативне добирання та приєднання до групи в Кременці).
  Переїзд: Тернопіль – Почаїв – Кременець – Вишнівець – Збараж – Дружба Почаїв
  • Екскурсія архітектурним комплексом Лаври – чоловічим монастирем Української православної церкви візантійського обряду:
  • Надбрамний корпус.
  • Свято-Успенський собор.
  • Стопа Божої Матері Почаївської Лаври.
  • Почаївська чудотворна ікона Божої Матері.
  • Мощі Святих Угодників Божих (Івана Желізо (Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).
  • Троїцький собор.
  • Келії.
  • Архієрейський дім.
  • Дзвіниця висотою 65 м.
  • Печерна церква Преподобного Iова Почаївського.
  • Мощі святих: Івана Желізо (Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).
  Почаївський Свято-Духівський скит
  • Стародавній чоловічий монастир.
  Кременець
  • Полкова церква (XIX ст.).
  • Свято-Богоявленський жіночий монастир (XVII ст.).
  • Кременецька ікона Божої Матері.
  • Ікона Святої великомучениці Варвари з часткою мощей.
  • Свято-Миколаївський собор (XVI ст.).
  • Костел Св. Станіслава (XIX ст. діючий римо-католицький костел).
  • Руїни палацу на «Замковій горі».
  Обід (включений)
  • Польська кухня.
  Вишнівець
  • Церква Вознесіння Господнього, 1530 р.
  • Вишнівецький палац з парком.
  • Перемога над татарами під Вишнівцем, 1512 р.
  • Князь Дмитро Вишневецький – великий коронний гетьман Речі Посполитої. Відзначився у поході на Москву, 1605 р.
  • Дмитро Іванович Вишневецький (Байда Вишневецький) – засновник Запорізької Січі.
  • Князь Адам Вишневецький – союзник біглого монаха Григорія Отрепьєва, Лжедмитрія І.
  • Служба в містечку Колодко поблизу Вишнівця, у 1814 р. поручика Надії Дурової (єдина жінка, котра дослужила до офіцерського чину в Російській імператорській армії – фільм «Гусарська балада»).
  • Перебування Оноре де Бальзака у Вишнівці, 1848 р. в очікуванні російської візи для зустрічі з майбутньою дружиною Евеліною Ганською.
  Збараж
  • Замок, 1626-1631 рр.
  • Христофор Збаразький – учень Галілео Галілея, посол Речі Посполитої (Р.П.) у Стамбулі. Христофор був природженим дипломатом. Саме завдяки його таланту з Османською імперією укладено договір на надзвичайно вигідних умовах для Р.П.
  • Князь Ієремія Вишневецький – взірець поведінки для польського війська під час облоги Збаразького замку 1649 р.
  • Загибель полковника Нестора Морозенка під стінами Збаразького замка.
  • Облога Збаразькому замку українсько-татарськими військами 1649 р.
  • Перебування московського царя Петра І та Івана Мазепи у замку 1707 р.
  Поселення
  • смт. Дружба. Готель «Гранд». Дво-, тримісні номери зі зручностями в номерах.
  Вечеря (факультативно)
  2 ДЕНЬ Архітектурні шедеври Галицького Мікеланджело Сніданок (включений)   Переїзд: Дружба – Рукомиш – Підзамочок – Бучач – Язловець Рукомишські травертинові скелі
  • Дивовижний печерний комплекс: церквиця XVIII ст., столітній костел – і сучасна хресна дорога з 13 стаціями: остання символізує страдницьку дорогу України до незалежності.
  • Головною прикрасою церкви є скульптура св. Онуфрія роботи Йогана-Георга Пінзеля.
  Підзамоцький замок
  • Допоміжна твердиня Бучацького замку.
  • Зведена Яном Бучацьким приблизно 1600 р. на невисокому пагорбі над Стрипою з місцевого темно-червоного пісковику.
  Бучач
  • Ратуша (XVIII ст.).
  • Монастир оо. Василіан (XVIII ст.).
  • Костел Успіння Богородиці (XVIII ст.) – родова усипальниця графів Потоцьких – шедеври майстрів Бернардина Меретина та Іоанна Пінзеля.
  • Руїни замку (друга половина XVI ст.).
  • Соціально-культурне життя Бучаччини у роки обох світових воєн.
  • Бучацький народний промисел (чоботарство, кушнірство, малярство, теслярство, мясарство, випічка хліба, млинарство).
  • Ткання славних бучацьких макат (тканина з індійського, японського чи китайського шовку з вплетенням золотої нитки), на світових виставках у Парижі і Чикаго одержали золоті медалі (до 1939 р. один метр макати коштував 150 – 200 дол.).
  Обід (включений)
  Язловець
  • Руїни замка, 1646 р.
  • Палац-монастир, XVII-XVIII ст.
  • Мавзолей сестер – непорочниць.
  • Власність роду Бучацьких, частина вихідців яких назвались Язловецькими.
  • Релігійні переходи Язловця: кальвіністи (1549), католики (1575), вірменське архієпископство (1643).
  • Вірменська громада Язловця та народні перекази про заснування міста Яслосовиці, 1250 р.
  • Сім років знищували  місто турки під проводом Ібрагіма Шайтана.
  • Стан міста за австрійських часів.
  Вечеря (факультативно)
  3 ДЕНЬ Літописні твердині княжої доби Сніданок (включений)

  Переїзд: Дружба – Теребовля – Підгір’я – Микулинці – Тернопіль

  Теребовля
  • Столиця князя Василька.
  • Руїни замку, 1631 р. На краю гори височать велика та дві менші вежі й залишки арки в’їзної брами.
  • Рештки оборонного монастиря кармелітів, збудованого у XVII ст. Зараз у монастирі діє духовна семінарія УАПЦ.
  Підгір’я
  • Оборонний монастир.
  • Місце розташування ікони Теребовлянської Божої Матері, XVII ст. (зараз зберігається у соборі Св. Юра).
  • Романтичні пейзажі каньйону р. Серет.
  Обід
  • Паб і ресторан від «Броварні»:
  • Тернопільська кухня.
  • Дегустація сирів (бринзи, вурди, будзу) – факультативно.
  Микулинецька пивоварня «Бровар»
  • Екскурсія заводом (добровільна пожертва в скриньку).
  • Знайомство з технологічним процесом із технологом.
  • Дегустація:
  • Солоду, хмелю.
  • До 10-ти сортів пива.
  • Солодких напоїв (натуральних цитрусових сиропів, виготовлених із артезіанської води. Фаворит напоїв – «М Кола»).
  • Першого і єдиного «Українського віскі».
  • Єдина вітчизняна пивоварня – у стародавніх Микулинцях на Тернопіллі, де варять живе непастеризоване пиво. Її безцінним багатством є джерельна вода, що залягає у ґрунтах із прошарками голубої та червоної глини.
  Микулинці
  • Оборонна фортеця, вежа та частина стін, де досі живе господиня замку.
  • Палац – колишня суконна фабрика – сучасна фізіотерапевтична лікарня.
  • Перлина Микулинців – вишуканий бароковий Троїцький костел із унікальними спорудами святих.
  Тернопіль
  • Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
  • Старий і новий замки (історія побудови).
  • Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
  • Князі Острозькі і Тернопіль.
  • Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
  • Синагога, історія її побудови і знищення.
  • Тернопіль у володарюванні Марії-Казимири Собєської (дружина польського короля Яна ІІІ).
  • Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
  • Домініканські костел св. Віцентія.
  Залізн. вокз.
  • Тернопіль – 18:00.
  Поїзд, прибуття в Тернопіль Зал. вок. о 06:00

  • 143 К Київ 21:10 – Тернопіль 04:22
  • 81 К Київ 20:22 – Тернопіль 03:10
  • 049 К Київ 20:15 – Тернопіль 02:41

  • 041 П Дніпропетровськ 11:25 – Тернопіль 03:45

  • 026 Ш Одеса 18:26 – Тернопіль 04:01
  • 136 Ш Одеса 16:37 – Тернопіль 02:25

  • 109 Ш Миколаїв 13:46 – Тернопіль 05:56
  • 255 Ш Миколаїв 12:00 – Тернопіль 04:52

  Зал. вок. о 10:30

  • 120 П Запоріжжя 12:20 – Тернопіль 10:00
  • 086 П Запоріжжя 15:51 (Дніпропетровськ 18:00) – Тернопіль 10:16
  Поїзд, відправка з Тернополя Зал. вок. о 19:30

  • 143 Л Тернопіль 22:15 – Київ 05:51
  • 358 Л Тернопіль 23:43 – Київ 06:26
  • 081 Л Тернопіль 00:40 – Київ 07:43
  • 050 Л Тернопіль 01:00 – Київ 07:24

  • 112 Л Тернопіль 18:50 – Харків 12:21

  • 070 Л Тернопіль 02:53 – Дніпропетровськ 19:58 (по парних)

  • 228 Л Тернопіль 21:19 – Одеса 07:22
  • 026 Л Тернопіль 00:10 – Одеса 10:05
  • 258 Л Тернопіль 02:37 – Одеса 12:35
  У вартість мандрівки включається
  • Транспортне обслуговування
  • Ночівля (2-ві ночі)
  • Екскурсійне обслуговування
  • Харчування (обід 1-го дня; сн., обід 2-го дня; сн., обід 3-го дня)
  • Страхівка від ТАС
  • Супровід групи
  У вартість мандрівки не включається
  • Квитки на поїзд
  • Додаткове харчування
  • Вхідні квитки для дорослих
  З собою мати
  • Хустку та спідницю у Почаївську Лавру – 50 грн./чол. (прокат)
  • Сорочку жінкам для купальні Святої Анни – 50-100 грн./чол. (продаж)
  ]]>
  Ексклюзивний тур: «Жінки Станіславова» http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty author@ukr.net (Admin) Admin

  Чом би вам не провести вихідні у місті кохання, спокуси та розваг – у Станіславові (нині Івано-Франківськ), місті, що вважалось таким собі тодішнім Вавілоном? Адже коли в Амстердамі тільки-но почали «запалювати» червоні ліхтарі, у Станіславі юні жриці кохання вже зваблювали серця на вулиці Зосина Воля.
  А скільки митців саме у Станіславі втрачали голови заради солодкого цілунку місцевої красуні!

  До речі, 130 років тому цими вулицями прогулювався Іван Франко з коханою Ольгою Рошкевич, і саме їй згодом поет присвятить вірші збірки «Зів’яле листя».

  1 ДЕНЬ
  • Піша екскурсія містом, розрахована на 3,5 години.
  Залізн. вокз.
  • Івано-Франківськ.
  Жіноче питання у багатонаціональному Станіславові
  • Порядок створення сім’ї в євреїв, поляків, українців, німців, вірмен.
  • Фонд принцеси Гізели. Міжнаціональні шлюби, визначення національності дітей у цих шлюбах – в історичних часах та сьогодні.
  • Наприклад:
  • За часів Російської імперії національність визначалася за віросповіданням (як от, православний, єврей, католик).
  • За часів Австро-Угорщини національність визначалася за договором «Конкордат» (у сина – по батькові, дочки – по матері).
  • За Радянських часів Сталін ввів поняття національності, що могло відіграти певну роль у житті людини (скажімо, євреїв, поляків, кримських татар не приймали у вищі навчальні заклади).
  Пам’ятник Українським Січовим стрільцям
  • Австро-Угорська імперія сформувала добровольчий легіон УСС (Українські Січові стрільці), до лав якого добровільно записувалися чоловіки-українці, но в його лавах було і три жінки (одна з них – дружина полковника УСС).
  Пам’ятник об’єднання Заходу  України
  • Єдиний у світі пам’ятник на честь об’єднання України з Росією, 17. 09. 1939 р.
  • Неосвічені дівчата – Марія Кіх, Марія Гоголь – вирішили долю всієї Західної України.
  • Народними зборами ці сільські дівчата, активістки підпільної комуністичної організації були включені до складу делегації, що поїхала до Москви просити Верховну Раду СРСР та особисто Йосипа Сталіна приєднати західні землі України, що тоді перебували у складі Польщі, до Росії.
  Палац Потоцьких
  • Наприкінці ХVІІІ ст. 20 років Станіславом правила Катерина Косоковська з роду Потоцьких, енергійна і владна жінка.
  • Місто часто відвідував король Речі Посполитої Ян ІІІ Собеський вдвох із дружиною Марисенькою (його листами до неї й досі зачитуються як ліричним приклад мистецтва епістолярного жанру; у шлюбі вони мали 11 дітей).
  Організація «Товариство руських женщин»
  • Станіславів – перше місто в Галичині, де створено жіночу організацію за емансипацію жінок: «Товариство руських женщин» на чолі з Наталією Кобринською.
  • Наталія Кобринська – дочка греко-католицького священика, котра залишила шлюбного чоловіка і жила з позашлюбним, що у тогочасному суспільстві було дуже соромно. Зважаючи, що її батько-священик був послом Віденського парламенту, вчинок Кобринської був удвічі ганебним. Поховано Наталію Кобринську в м. Болехів (Івано-Франківсько обл.) окремо від батьків.
  Залишки фортеці
  • Із семи частин бастіону залишилась лише одна.
  Колегія єзуїтів
  • Тут вчився польський поет Карпінський. В його житті було багато жінок, частіше вдови, котрим він присвячував вірші. Цікаво, що всіх жінок у віршах і навіть у житті він кликав Юстинами (від лат. справедлива).
  Станіславська колегіата
  • Найстаріший у Франківську костел. Саме у костелі відбувався обряд погребіння головного героя трилогії «Вогнем та мечем» Міхала Володийовського. В останню путь коханого з Кам’янця-Подільського до Івано-Франківська (190 км) дружина проводжала пішки…
  • У колегіаті брав шлюб генерал Владислав Сікорський (прем’єр-міністр уряду Польщі в екзилі), і шлюб став довготривалий, що не притаманно для військовослужбовців.
  Теорія «склянки води»
  • «Вільна любов» комуністки Олександри Колонтай у Першу Світову війну: відсутність реєстрації шлюбів, а сексуальні стосунки жінок із мужчина буденні, як-от випити «склянку води».
  Повії Станіславова
  • Вирішення питання статевих зносин у Станіславові за часів капіталізму: будинки розпусти, проституція, колишні нічні клуби на вулиці Зосина Воля.
  Синагога
  • Історія партизанки єврейки Анди Люфт, застреленої у лісі.
  Матері-покритки
  • З історії Галичини: опіка над матерями-покритками (у тому числі, позашлюбними дітьми).
  • Перший в світі опікун позашлюбних дітей та їх матерів – Святий ксьонз Гораздовський.
  Історія із життя
  • Стосунки директора гімназії Сабата з єврейкою – особа, яка відповідала за моральне виховання молоді, помер у ліжку коханки. Про цей випадок дізналося ціле місто.
  Кохання Івана Франка – «Тричі мені являлася любов»
  • Відвідування могили коханої Івана Франка – Юзефи Дзвонковської.
  • Розповідь про с. Криворівня нібито позашлюбного сина поета і музей-гражду.

  Цікаві статті в блозі по даній темі:

  Декілька сторіч потому поки збоченка Шурочка Колонтай разом із Володькою Леніним в якійсь халабуді с. Шушенське «освоювали» теорію «склянки води», у Станіславі цю «воду» розвеселі кокетки «розпивали» з солдатиками місцевого гарнізону в тутешніх скверах і будинках розпусти різного штибу.
  Тож не дивно, що саме жінки Станіслава на чолі з Наталею Кобринською створили перше на Галичині «Товариство руських женщин».
  А скільки митців саме у Станіславі втрачали голови заради солодкого цілунку місцевої красуні! До речі, 130 років тому цими вулицями прогулювався Іван Франко з коханою Ольгою Рошкевич, і саме їй згодом поет присвятить один із віршів збірки «Зів’яле листя».
  ]]>
  Корпоративний тур в Карпатах http://www.okraina.com.ua/tours/korporatyvni-tury http://www.okraina.com.ua/tours/korporatyvni-tury author@ukr.net (Admin) Admin

  Мандруймо за небокрай, у дивний край, що зветься Прикарпаттям. Бо лише тут пухнасті хмарки ховаються на самій Верховині, і ллється річкою на полонині у вівчарів життєдайна гуслянка, і майстер мереже із заліза древній оберіг – хрести-свароги. Приїдьте в край килимарів і славних гончарів, край писанкарства, чарів і традицій, де Король-олень охороняє дерево життя, а на весні справляється обряд «Зачєнання». Тут тужить і сміється скрипка, вітаючи Княгиню з Князем, і кожен камінь таїть легенду про кохання Олекси Довбуша та його солодку смерть.

  1 ДЕНЬ Ковчег косівських майстрів світового рівня Залізичний вокзал
  • Коломия (Тернопіль, Львів).
  Переїзд: Коломия – Косів – Верховина Косів Килимарство
  • XIX ст. – розвиток килимарства у містах та селах Прикарпаття.
  • XX ст. – для збереження килимарського промислу заможні любителі-меценати відкрили  навчальні майстерні на Прикарпатті та Тернопільщині.
  • XXІ ст. – художньо-композиційні особливості килимарського промислу на Гуцульщині.
  • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва, відділом ткацтва.
  • Килимова модифікація в сучасному інтер’єрі.
  • Матеріали, обладнання, фарбування.
  • Майстер-клас із ткацтва на бабусиних станках.
  У Косівському, Коломиївському повіті діяли килимарські цехи (650 ткачів та килимарів), малі підприємтсва українців, євреїв, котрі користувалися послугами працівників-надомників (20-30 килимарів).
  Різьбарство
  • Виставка робіт Миколи Стринадюка «Тіні забутих орнаментів»:
  • Тарілка з півниками нагадує казку про Кота Котофейовича та Червонобородого півня.
  • Інша тарілки нагадує медові пряники, які пахнуть дитинством.
  • А поруч тарілка з орнаментом, що подібний до єгипетського лабіринту, і білі коні, що мчать за обрій життя.
  • На більшості робіт зображені трикутники, і хоча це символи статку та зерна, його також можна трактувати і як зуби казкового дракона. А поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
  • Панно із восьмикутником у центрі, який з’єднує в орнамент старослов’янські хрести із деревом життя.
  • Дерев’яні хрести, хрестики. Автентичні хрести-свароги та безконечники ніби кличуть десь у небо. Магічний безконечник хрестів-оберегів – усе це хрещаті символи Всесвіту.

  Косівський мистецький

  комбінат

  • Завод гуцульської кераміки.
  • Огляд виробництва.
  • Виставка-продаж гуцульської кераміки (тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд).
  Обід
  • Форельне господарство (форель у грибному соусі 400 г., бануш, салат овочевий).
  Яворів
  • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах.
  • Виставка-продаж виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, камізельки, ліжники, гобелени, килими).
  • Місцеві ліжники – екологічно чисті вироби. Ліжник містить в собі особливу сильну карпатську енергетику. В його орнаменті часто трапляються давні солярні магічні знаки, важливі обереги для людини.
  Верховина

  19:00 – 22:00

  Святкова вечеря на честь Дня жінки

  Гуцульська забава для любасок в Жєб’є.

  Любко моя розмайная, любко розмаїта,
  Збавила-с мні, любко, зими, ни збав ко мні літа.
  Збавила-с мні, любко, зими, за зиму не дбаю,
  Ни збав ко мні, любко, літа, бо ті порубаю.

  2 ДЕНЬ Слідами фільму «Тіні забутих предків» Сніданок
  • В готелі.
  Переїзд: Верховина – Криворівня – Верховина Криворівня Обід в колибі
  • В готелі.
  Верховина Полонинне господарство
  • Хата-стая.
  • Духовна культура пастухів.
  • Побут пастухів.
  • Розподіл та оплата праці.
  • Трудовий розпорядок дня у пастухів.
  • Полонинський посуд і начиння.
  • Доставка молочних продуктів до села.
  • Житло і господарські споруди.
  • Вибір місця для будівництва колиби відповідно до вірувань і ворожінь.
  • Доїння худоби і переробка молока.
  • Гуцули з овечого (коров’ячого) молока виготовляли такі основні продукти: грудковий сир («будз»), з якого робили бринзу, вурду, жентицю і густе кисле молоко («гуслянку»).
  Верховинська вишивка Орнаментація гуцульских вишиванок, на 70%  геометрична, включає низку мотивiв, якi мають важливе концептуальне значення i давнє корiння. Серед них мотиви ромба, трикутника.
  • Ромб – символ родючостi, загальний символ жiночої основи в природi.
  • Трикутник – у трикутнику втiлена iдея триєдностi природи Всесвiту: Неба, Землi i Людини. Цей знак також символiзує батька, матiр та дитину. Це – символ божественної Трiйцi.
  Весільний обряд по-верховинському
  • Автентичне родинне дійство українців-горян на Верховині (за участю туристів).
  • Вбрання князя-молодого і княгині-молодої, дружбів і дружок, батьків і маток та членів родини.
  • Скрипаль, котрий виконує основні народні гуцульські мелодії для співанок під час обряду.
  • Обряд «Зачєнання», під час якого одягають молодих у весільне вбрання, прикрашають зрубане соснове деревце, яке приносять в дім молодих двоє хлопців-дружби.
  Ой з-за гіря місяченьку, з-за гіря,
  Ой чєс тобі, молоденька з-застілля.
  Зачінаї божа днинка світати,
  Чєс си тобі, молоденька, збирати.
  Ой бужєй ко свої дружки молоді
  Та най лов'ї тобі коні вороні.
  Най сідлают сідлечка золоті.
  Най кладут на ні вуздечка шовкові.
  Ой сідлали сиві коні, сідлали,
  Та єк нашу молоденьку вбирали.
  Вечеря
  • В готелі.
  3 ДЕНЬ «Космацькі майстри» Сніданок
  • В готелі.
  Переїзд: Верховина – Космач – Івано-Франківськ Космач Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових санях (возах) вкритих ліжниками Писанкарство
  • Майстриня писанкового розпису – Ганна (в селі – Олексина).
  • Частування в садибі майстрині (настоянка на травах, бульйон, буреник, чай трав’яний).
  • Історія розпису на яйці.
  • Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
  • Майстер-клас з писанкарства.
  • Розписану вами писанку забираєте з собою.
  Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових санях (возах) вкритих ліжниками Сирна пластика
  • Майстриня сирних коників – Олена (в селі Зусиха)
  • Частування в садибі майстрині (настоянка на афинах, грибна юшка, сало, сири, хліб, пампухи, чай трав’яний).
  • Зародження традиції ліплення сирних коників.
  • Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
  • Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи.
  • Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою.
  Космацький аутентичний весільний одяг
  • Весільний обряд вдягання Княгині (молодої), Князя (молодого) по-космацьки з піснями під скрипку.
  • Обрядовий вихід з будинку молодих на вінчання.
  • Фотографування у весільному одязі Княгині (Князя).
  Переїзд на конях прикрашених яскравими кутасами у святкових санях (возах) вкритих ліжниками Залізничний вокзал
  Коломия (Тернопіль, Львів).
  • Коломия (Тернопіль, Львів).
  У вартість мандрівки включається
  • Транспортне обслуговування.
  • Ночівля готель (2 ночі).
  • Харчування (згідно з програмою туру).
  • Тематичні екскурсії.
  • Майстер-класи з подарунками.
  • Вхідні квитки.
  • Святкова вечеря із живою музикою.
  • Показове весілля (по Верховинське, по Космацькому).
  • Прокат гуцульського одягу для фотографування (Верховина, Космач).
  • Супровід групи.
  • Страховка*.
  У вартість мандрівки не включається
  • Квитки на поїзд.
  • Алкогольні напої.
  З собою мати
  • Гольф (нижня тепла білизна).
  • Светр (флісовий).
  • Зимове взуття (2 пари).
  • Шапка (бажано з флісовою підкладкою).
  • Куртка.
  • Кальсони штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи).
  • Верхні вітрозахисні штани (не практичні стрейчові і джинсові).
  • Шкарпетки.
  • Рукавиці (2 пари).
  • Шарф (1 шт.).
  • Одяг для святкування 8 Березня.
  • Засоби гігієни.
  • Особиста аптечка.
  Прання речей –  грн/1 прання.
  * Доплата за страховий поліс:
  • Діти віком від 1 до 3 років.
  • Особи віком від 65 до 75 років.
  • Громадяни інших країн.
  ]]>
  Різдво в Карпатах http://www.okraina.com.ua/tours/childly http://www.okraina.com.ua/tours/childly author@ukr.net (Admin) Admin 1 ДЕНЬ 05.01 Космацькі майстри
  Залізничний вокзал
  Івано-Франківськ (до Космача 3 год. їзди).
  Коломия – 8:50 (до Космача 1 год. їзди).
  Переїзд: Івано-Франківськ – Космач – Верховина
  Космач

  Панорамний огляд 32-х присілків.
  Місце загибелі опришка Олекси Довбуша.
  Зрадливе кохання Довбуша до Ксенії Дзвінкової.
  Переїзд на конях, прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами, у святкових санях
  Писанкарство
  Майстриня писанкового розпису – Ганна.
  Частування в садибі майстрині (бульйон, буреник, чай трав’яний).
  Історія розпису на яйці (символіка білка, жовтка).
  Символіка розпису (божественні символи, родове дерево, чаша достатку, продовження роду, доля, здоров'я).
  Виставка писанок.
  Майстер-клас з писанкарства.
  Розписану вами писанку забираєте з собою (15 грн/чол.).
  Переїзд на конях, прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами, у святкових санях
  Сирна пластика
  Майстриня сирних коників – Олена
  Частування в садибі майстрині (борщок, сирна нарізка (бринза, буц), пампухи солодкі, чай трав’яний).
  Зародження традиції ліплення сирних коників.
  Виставка виробів з сиру (коники, гуцули, віз, коровай, калачі).
  Майстер-клас з виготовлення сирних коників, оленів, гуцула з бербеницями для зберігання бринзи.
  Виготовлений вами сирний виріб забираєте з собою (10 грн/чол.).
  Космацький аутентичний весільний одяг
  Садиба майстрині з виготовлення сирних коників.
  Фотографія в автентичному комплекті (костюми малих розмірів):
  гуцула, гуцулки, Князя, Княгині (25 грн/чол.).
  Переїзд на конях, прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами, у святкових санях
  Музичні гуцульські інструменти

  Майстер з виготовлення музичних інструментів – Богдан.
  Розповіді майстра про технології роботи з деревом.
  Догляд за музичними інструментами.
  Майстер-клас гри на гуцульських інструментах (трембіта, дудки, флояра, скрипка).
  Верховина
  Поселення в садибі зеленого туризму із зручностями на поверсі.
  Вечеря


  2 ДЕНЬ 06.01
  Сніданок (ситний)
  Переїзд: Верховина – Ільці – Верховина
  Ільці

  Катання на санках лижах.
  Гуцульський Святвечір
  Розповідь і показ гуцульських традицій і вірувань
  Виступ колядників

  3 ДЕНЬ 07.01
  Христос Рождається! Славімо Його!
  Переїзд: Верховина – Ільці – Верховина
  Сніданок (ситний)
  Ільці

  Катання на санках лижах.
  Святковий Різдвяний обід
  Виступ Колядникової партії (15 чол. виключно чоловічий склад).
  «Кождий колєдник хоче поґоноритисі в колодниках, шо він добрий колєдник, тай мудрий плєсак. Ні милит сі в колоді, тай ни путаєт сі йиму ні єзик, ні ноги в плесі. А це найбірший ґонір для колєдника, єк його всі фалєт, шо він добрий колєдник, тай порєдний плєсак, бо у горах з первовітку люде дуже шєнували, тай и до сегодне шєнуют колєди та й колєдників. Здавен-давна любили, та й до сегодне люб’єт файні плєси та й добрих плєсаків Усі горєне любили та й люб’єт слухати колєди. Колєдами та й плесами колєдники слав’єт Боже Різдво та й Різдвєні свєтки. Колєди – то стародавні молитви – первовічні слова до Божего Різдва».

  4 ДЕНЬ 08.01
  Сніданок (ситний)
  Виселення
  Переїзд: Верховина – Буковель (2 год.) – Івано-Франківськ (2 год.)

  ГК Буковель:
  Катання на канатній дорозі.
  Катанняна санчатах.
  Прогулянка територією.
  Обід на території «Буковелю» (факультативно).
  Програма розваг на «Буковелі» (8.01) буде вказана ближче до дати туру.
  Залізничний вокзал
  Івано-Франківськ – 17:30.

  Потяг, прибуття
  № 043К Київ – Івано-Франківськ (5:45).
  № 136Ш Одеса – Коломия (08:48).

  Потяг, відправка
  № 358 Л Яремче – Київ (15:09)
  № 043Л Івано-Франківськ – Київ (21:55).
  № 136Л Івано-Франківськ – Одеса (18:23).

  У вартість мандрівки входить:
  Транспортне обслуговування
  Ночівля, 3 ночі
  Харчування
  Екскурсійне обслуговування
  Кінні переїзди на санях (возах) у Космачі
  Майстер-класи
  Супровід групи
  Страховка

  У вартість мандрівки не входить:
  Квитки на поїзд
  Вхідні квитки – 60 грн/тур
  Вироби власними руками – 25 грн/чол.
  Гуцульський костюм – 25 грн/чол.
  Святвечір – 150 грн/діти
  Різдвяний обід – 150 грн/діти
  Канатна дорога
  Катання на санчатах

  Додаткові витрати:
  Писанки на продаж (грн./шт.):
  На курячих яйцях – 25
  Вироби з сиру на продаж (грн./шт.):
  Сирні коники – 5
  Коники з гуцулом – 35
  Калачики весільні на руку – 40
  Гуцульська кераміка на продаж – від 20 грн/шт.
  Вироби з овечої шерсті (грн./шт.):
  Шкарпетки –
  Рукавиці –
  Ліжники –
  Гобелени –
  Вироби традиційних орнаментів (доріжки) –
  Вироби декоративного ткацтва –

  З собою мати (бажано):
  Коробки для писанок (використовують лоточки для яєць).
  З собою мати
  Гольф (2 шт. або спідня, тепла до тіла білизна).
  Светр (2 шт. шерстяний та флісовий).
  Зимове взуття (2 пари, з товстою підошвою, шкіряне, замшеве не підходить).
  Шапка (1 шт. з флісовою підкладкою).
  Куртка (1 шт.).
  Спідні штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи).
  Верхні вітрозахисні штани (забороняється стрейчеві та джинсові).
  Шкарпетки (5 пар).
  Рукавиці (2 пари).
  Шарф (1 шт.).
  Одяг для святкування.
  Засоби гігієни.
  Сушка для волосся.
  Особиста аптечка.

  Прання речей – за домлвеністтю грн/1 прання

  ]]>
  Різдво на Тернопіллі http://www.okraina.com.ua/tours/childly http://www.okraina.com.ua/tours/childly author@ukr.net (Admin) Admin 1 ДЕНЬ 05.01
  Залізн. вокз., м.Тернопіль
  Зустріч групи.
  Переїзд: Тернопіль – Кременець – Межиріч – Острог – Кременець
  Поселення, м. Кременець.
  Готель «Вікторія». Дво-, триміснімісні номери зі зручностями в номерах.
  Сніданок польська кухня:
  Flaki wołowe (суп)
  Яловичі рубці: бульйон з кісток яловичини з шматочками рубців, м'яса і овочів
  Bigos (м’ясні страви)
  Szarlotka (десерт)
  Яблучний пиріг, іноді подається зі збитими вершками
  Чай, кава
  Переїзд: Кременець – Межиріч – Острог – Кременець
  Межиріч
  Монастир заснований князями Острозькими.
  Готичні елементи в архітектурі храму.
  Оборонний мур монастиря прикрашений ренесансним декором та орнаментом в стилі італійського «сграфіто».
  Оберіг монастиря – ікона Божої Матері, подарунок князя Костянтина Острозького.
  Обід
  Смачна європейська кухня:
  Бульйон.
  Бараболя запечена з м’ясом та овочами.
  Салат.
  Компот.
  Острог
  Місто Галицько-Волинського князівства.
  Меценатство і діяльність Василя-Костянтина Острозького в Острозі.
  Острог – освітянська столиця України та Європи.
  Архітектурні об’єкти міста: замок, три палаци, ратуша, дев’ять церков, костел, дві синагоги, мечеть, слов’яно-греко-латинська академія.
  «Острозька Біблія».
  Найбагатші жінки Острога і їх долі.

  2 ДЕНЬ 06.01
  Сніданок:
  Вареники з картоплею, сиром під сметаною домашньою.
  Десерт
  Налисники: фаршировані джемом.
  Переїзд: Кременець – Почаїв – Святодухівський скит – Купальня Святої Анни – Кременець
  Почаїв
  Екскурсія по архітектурному комплексу Лаври, православна українська церква візантійського обряду:
  Надбрамний корпус.
  Свято-Успенський собор.
  Стопа Божої Матері Почаївської Лаври.
  Чудотворна ікона Матері Божої «Почаївська».
  Мощі Святих Угодників Божих (Івана Желізо(Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).
  Троїцький собор.
  Келії.
  Архієрейський дім.
  Дзвіниця висотою 65м.
  Печерна церква Преподобного Iова Почаївського.
  Мощі святих: Івана Желізо (Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).
  Вільний час (для особистих потреб).
  Святодухівський скит (чоловічий монастир)
  У лісі за монастирським цвинтарем на мальовничому пагорбі стоїть Святодухівський скит, відкритий тут 1903 р. Усі споруди цього порівняно невеличкого монастиря, підпорядкованого Почаївській Лаврі, побудовані в неоруському стилі.
  Обід литовська кухня:
  Суп молочний з картопляними галушками.
  Картопляні ковбаски «Ведарай».
  Як і більшість страв литовської кухні, це – ще один варіант того, що можна приготувати з картоплі. Просто і дуже смачно!
  Литовський хліб.
  Мед.
  Чай, кава.
  Кременець
  Полкова церква (19 ст.).
  Свято-Богоявленський жіночий монастир (17 ст.).
  Кременецька ікона Божої Матері.
  Ікона Святої Великомучениці Варвари з часткою мощей.
  Свято-Миколаївський собор (16 ст.).
  Костел Св. Станіслава (19 ст. діючий римо-католицький костел).
  Руїни замку на «Замковій горі».
  Святвечір.
  Застелене сіно під образами.
  Дідух на покутті.
  Воскові свічки на столах.
  Традиції, обряди, вірування на Святвечір.
  Родинна Молитва.
  Споживання страв.
  Колядки у виконанні школярів.

  3 ДЕНЬ 07.01 Христос Рождається! Славімо Його!
  Сніданок
  Різдвяна Служба Божа
  Вільний час.
  Обід
  Різдвяна вечеря

  4 ДЕНЬ 08.01
  Сніданок
  Переїзд: Кременець – Вишнівець – Тернопіль
  Вишнівець:

  Палац Вишнівецьких (1720 р.).
  Церква Вознесіння Господнього (1530 р.).
  Вишнівецький парк.
  Відомий тим, що тут у родовому князівському замку народився й змужнів Дмитро-Байда Вишневецький – славнозвісний засновник козацької січі на острові Мала Хортиця у 1556 р., згодом жорстоко закатований турецьким султаном на фортечних гаках Стамбула (у 1563 р.).
  Збараж:
  Замок, 1626–1631 рр.
  Христофор Збаразький – учень Галілео Галілея, посол від Речі Посполитої (Р.П.) в Стамбулі. Христофор був природженим дипломатом. Саме завдяки його таланту між Р.П. та Османською імперією був складений договір на надзвичайно вигідних умовах для Р.П.
  Князь Ієремія Вишневецький – взірець поведінки для польського війська під час облоги Збаразького замку 1649 р.
  Облога Збаразькому замку україно-татарськими військами 1649 р.
  Перебування московського царя Петра І і Івана Мазепи в Збаразькому замку 1707 р.
  «Вулицями невідомого Тернополя»
  Екскурсійний перехід Тернополем від замку, вздовж озера, до етноресторану.
  Екскурсія «Ковчегом» Єдиним у світі ресторан у формі корабля.
  Тут можна побачити:
  Унікальний експонат – молот, котрим працював відомий каталонський архітектор Антоніо Гауді.
  Закам’яніле дерево у формі руки, що є символом закладу.
  Архітектурні шедеври із металевих запчастин.
  Екскурсійний переїзд Тернополем
  Екскурсія «Старим млином»
  Екскурсія Музейною ресторацією «Старий млин», що є візитною карткою м. Тернополя (проводиться адміністратором закладу).
  Це справді унікальний заклад, у котрому знаходяться:
  Велика колекція старожитностей і знарядь праці українців.
  Зал Д. Гнатюка, відомого оперного співака і народного артиста СРСР.
  Галицький дворик з великою колекцію м’ясорубок.
  Зал вишивки, де зібрана велика колекція прославлених в усьому світі майстерно вишитих подушок і сорочок.
  Стіл Т. Шевченка, де можна почитати «Кобзар».
  Цікаво, що «Старий млин» у 2010 році зайняв перше місце в загальнонаціональному рейтингу «Найкращий ресторан України, визнаний подорожуючими туристами».
  Обід у «Старому млині»
  Національна українська кухня здивує учасників туру різноманіттям фірмових сільських страв, приготованих у п’єцу на дровах, м’ясними покуштунками, що готуються у козацькій ямі, а також різносолами власного виробництва. А для гарного травлення, Вас будуть розважати голосисті українські музики.
  Тернопіль
  Зал. вокз. (згідно домовленості).

  Поїзд, прибуття

  До Тернополя
  Миколаїв (по парних 4.01) – Київ (5.01 в Тернополі 109 Ш 05:56)
  Київ – Тернопіль (№ 81К 01:42, 049К 02:41, № 143 04:25).№ 457Ш, 749К Київ – Тернопіль (04.01 в 23:52, 22:50)
  Одеса – Тернопіль (№ 026Ш 04:01, 108Ш 05:25).
  Дніпропетровськ – Тернопіль (№ 041П 03:51).
  Харків – Тернопіль щоденно (№ 111О о 09:27).

  Поїзд, відправка

  З Тернополя
  Тернопіль (по парних 8.01) – Одеса (9.01 в Одесі 026 Л 23:08, 136 Л 23:54)
  Тернопіль – Київ (№ 144Л 22:14, 458Л 22:57, № 081Л 00:22, № 050Л 01:16).
  Тернопіль – Дніпропетровськ (№ 086Ш 12:37, 042Л 14:13).
  Тернопіль – Харків (№ 112Л о 18:28).

  У вартість мандрівки включається

  Транспортні послуги.
  Ночівля (3 ночі)
  Харчування (2-х разове ситне: сніданки, обіди).
  Тематичні екскурсії.
  Супровід групи.
  Страховка.

  У вартість мандрівки не включається

  Квитки на поїзд.
  Свята вечеря – 150 грн/дитина
  Різдвяна вечеря – 150 грн./дитина
  Вхідні квитки в замки

  З собою мати

  Гольф (нижня, тепла білизна).
  Светр (шерстяний і флісовий).
  Зимове взуття (з товстою підошвою, шкіряне, замшеве не підходить).
  Шапка (з флісовою підкладкою).
  Куртка (тепла).
  Кальсони, штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи).
  Верхні вітрозахисні штани.
  Шкарпетки.
  Рукавиці.
  Шарф.
  Українську вишивку, прикраси.
  Сушку для волосся.
  Особиста аптечка.
  Паспорт.

  1 ДЕНЬ 05.01

  Залізн. вокз., м.Тернопіль

  Зустріч групи.

   

  Переїзд: Тернопіль – Кременець – Межиріч – Острог – Кременець

  Поселення, м. Кременець.

  Готель «Вікторія». Дво-, триміснімісні номери зі зручностями в номерах.

  Сніданок польська кухня:

  Flaki wołowe (суп)

  Яловичі рубці: бульйон з кісток яловичини з шматочками рубців, м'яса і овочів

  Bigos (м’ясні страви)

  Szarlotka (десерт)

  Яблучний пиріг, іноді подається зі збитими вершками

  Чай, кава

   

  Переїзд: Кременець – Межиріч – Острог – Кременець

  Межиріч

  Монастир заснований князями Острозькими.

  Готичні елементи в архітектурі храму.

  Оборонний мур монастиря прикрашений ренесансним декором та орнаментом в стилі італійського «сграфіто».

  Оберіг монастиря – ікона Божої Матері, подарунок князя Костянтина Острозького.

  Обід

  Смачна європейська кухня:

  Бульйон.

  Бараболя запечена з м’ясом та овочами.

  Салат.

  Компот.

  Острог

  Місто Галицько-Волинського князівства.

  Меценатство і діяльність Василя-Костянтина Острозького в Острозі.

  Острог – освітянська столиця України та Європи.

  Архітектурні об’єкти міста: замок, три палаци, ратуша, дев’ять церков, костел, дві синагоги, мечеть, слов’яно-греко-латинська академія.

  «Острозька Біблія».

  Найбагатші жінки Острога і їх долі.

   

  2 ДЕНЬ 06.01

  Сніданок:

  Вареники з картоплею, сиром під сметаною домашньою.

  Десерт

  Налисники: фаршировані джемом.

  Переїзд: Кременець – Почаїв – Святодухівський скит – Купальня Святої Анни – Кременець (найдовший 1 год)

  Почаїв

  Екскурсія по архітектурному комплексу Лаври, православна українська церква візантійського обряду:

  Надбрамний корпус.

  Свято-Успенський собор.

  Стопа Божої Матері Почаївської Лаври.

  Чудотворна ікона Матері Божої «Почаївська».

  Мощі Святих Угодників Божих (Івана Желізо(Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).

  Троїцький собор.

  Келії.

  Архієрейський дім.

  Дзвіниця висотою 65м.

  Печерна церква Преподобного Iова Почаївського.

  Мощі святих: Івана Желізо (Іова) та Якова Головатюка (Амфілохія).

  Вільний час (для особистих потреб).

  Святодухівський скит (чоловічий монастир)

  У лісі за монастирським цвинтарем на мальовничому пагорбі стоїть Святодухівський скит, відкритий тут 1903 р. Усі споруди цього порівняно невеличкого монастиря, підпорядкованого Почаївській Лаврі, побудовані в неоруському стилі.

  Обід литовська кухня:

  Суп молочний з картопляними галушками.

  Картопляні ковбаски «Ведарай».

  Як і більшість страв литовської кухні, цеще один варіант того, що можна приготувати з картоплі. Просто і дуже смачно!

  Литовський хліб.

  Мед.

  Чай, кава.

  Кременець

  Полкова церква (19 ст.).

  Свято-Богоявленський жіночий монастир (17 ст.).

  Кременецька ікона Божої Матері.

  Ікона Святої Великомучениці Варвари з часткою мощей.

  Свято-Миколаївський собор (16 ст.).

  Костел Св. Станіслава (19 ст. діючий римо-католицький костел).

  Руїни замку на «Замковій горі».

  Святвечір.

  Застелене сіно під образами.

  Дідух на покутті.

  Воскові свічки на столах.

  Традиції, обряди, вірування на Святвечір.

  Родинна Молитва.

  Споживання страв.

  Колядки у виконанні школярів.

   

  3 ДЕНЬ 07.01 Христос Рождається! Славімо Його!

  Сніданок

  Різдвяна Служба Божа

  Вільний час.

  Обід

  Різдвяна вечеря

   

  4 ДЕНЬ 08.01

  Сніданок

  Переїзд: Кременець – Вишнівець – Тернопіль (найдовший 1 год)

  Вишнівець:

  Палац Вишнівецьких (1720 р.).

  Церква Вознесіння Господнього (1530 р.).

  Вишнівецький парк.

  Відомий тим, що тут у родовому князівському замку народився й змужнів Дмитро-Байда Вишневецький – славнозвісний засновник козацької січі на острові Мала Хортиця у 1556 р., згодом жорстоко закатований турецьким султаном на фортечних гаках Стамбула (у 1563 р.).

  Збараж:

  Замок, 1626–1631 рр.

  Христофор Збаразький – учень Галілео Галілея, посол від Речі Посполитої (Р.П.) в Стамбулі. Христофор був природженим дипломатом. Саме завдяки його таланту між Р.П. та Османською імперією був складений договір на надзвичайно вигідних умовах для Р.П.

  Князь Ієремія Вишневецький – взірець поведінки для польського війська під час облоги Збаразького замку 1649 р.

  Облога Збаразькому замку україно-татарськими військами 1649 р.

  Перебування московського царя Петра І і Івана Мазепи в Збаразькому замку 1707 р.

  «Вулицями невідомого Тернополя»

  Екскурсійний перехід Тернополем від замку, вздовж озера, до етноресторану.

  Екскурсія «Ковчегом» Єдиним у світі ресторан у формі корабля.

  Тут можна побачити:

  Унікальний експонат – молот, котрим працював відомий каталонський архітектор Антоніо Гауді.

  Закам’яніле дерево у формі руки, що є символом закладу.

  Архітектурні шедеври із металевих запчастин.

  Екскурсійний переїзд Тернополем

  Екскурсія «Старим млином»

  Екскурсія Музейною ресторацією «Старий млин», що є візитною карткою м. Тернополя (проводиться адміністратором закладу).

  Це справді унікальний заклад, у котрому знаходяться:

  Велика колекція старожитностей і знарядь праці українців.

  Зал Д. Гнатюка, відомого оперного співака і народного артиста СРСР.

  Галицький дворик з великою колекцію м’ясорубок.

  Зал вишивки, де зібрана велика колекція прославлених в усьому світі майстерно вишитих подушок і сорочок.

  Стіл Т. Шевченка, де можна почитати «Кобзар».

  Цікаво, що «Старий млин» у 2010 році зайняв перше місце в загальнонаціональному рейтингу «Найкращий ресторан України, визнаний подорожуючими туристами».

  Обід у «Старому млині»

  Національна українська кухня здивує учасників туру різноманіттям фірмових сільських страв, приготованих у п’єцу на дровах, м’ясними покуштунками, що готуються у козацькій ямі, а також різносолами власного виробництва. А для гарного травлення, Вас будуть розважати голосисті українські музики.

   

  Тернопіль

  Зал. вокз. (згідно домовленості).

   

  Поїзд, прибуття

  До Тернополя

  Миколаїв (по парних 4.01) – Київ (5.01 в Тернополі 109 Ш 05:56)

  Київ – Тернопіль (№ 81К 01:42, 049К 02:41, № 143 04:25).№ 457Ш, 749К Київ – Тернопіль (04.01 в 23:52, 22:50)

  Одеса – Тернопіль (№ 026Ш 04:01, 108Ш 05:25).

  Дніпропетровськ – Тернопіль (№ 041П 03:51).

  Харків – Тернопіль щоденно (№ 111О о 09:27).

   

  Поїзд, відправка

  З Тернополя

  Тернопіль (по парних 8.01) – Одеса (9.01 в Одесі 026 Л 23:08, 136 Л 23:54)

  Тернопіль – Київ (№ 144Л 22:14, 458Л 22:57, № 081Л 00:22, № 050Л 01:16).

  Тернопіль – Дніпропетровськ (№ 086Ш 12:37, 042Л 14:13).

  Тернопіль – Харків (№ 112Л о 18:28).

   

  У вартість мандрівки включається

  Транспортні послуги.

  Ночівля (3 ночі)

  Харчування (2-х разове ситне: сніданки, обіди).

  Тематичні екскурсії.

  Супровід групи.

  Страховка.

   

  У вартість мандрівки не включається

  Квитки на поїзд.

  Свята вечеря – 150 грн/дитина

  Різдвяна вечеря – 150 грн./дитина

  Вхідні квитки в замки

   

  З собою мати

  Гольф (нижня, тепла білизна).

  Светр (шерстяний і флісовий).

  Зимове взуття (з товстою підошвою, шкіряне, замшеве не підходить).

  Шапка (з флісовою підкладкою).

  Куртка (тепла).

  Кальсони, штани (термобілизна або просто тонкі кальсони, рейтузи).

  Верхні вітрозахисні штани.

  Шкарпетки.

  Рукавиці.

  Шарф.

  Українську вишивку, прикраси.

  Сушку для волосся.

  Особиста аптечка.

  Паспорт.

  ]]>
  Косівське мистецтво http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty http://www.okraina.com.ua/tours/karpaty author@ukr.net (Admin) Admin

  1 ДЕНЬ

  «Косівське декоративне і художнє мистецтво» Автовокзал
  • Коломия.
  Переїзд: Коломия  – Яворів  – Косів  – Коломия Яворів
  • Ліжникарство (25 грн/чол.).
  • Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).
  • Майстер-клас з ліжникарства в домашніх умовах.

  В Карпататх й досі щиро вірять, що ліжник привертає до хати добро, відтак на весіллях, крім вишитих рушників, молодим під ноги стелять ліжник.
  Не дивно, що лише тут можна побачите ліжники з таємничими зірками-оберегами з тонкорунної шерсті. Або панно зі старослов’янськими хрестами, з’єднаними у дивному восьмикутнику. Місцеві легенди кажуть: хто цю загадку втне, матиме, що захце.

  Косів Косівський мистецький комбінат
  • Завод гуцульської кераміки (20 грн/чол.).
  • Огляд виробництва.
  • Виставка-продаж гуцульської кераміки: тарілки, глечики, чайники, плитка, свічники, чаші, глиняні горщики, вази та інший прикладний посуд.
  Інститут прикладного та декоративного мистецтва
  • Декоративне та народне ткацтво на базі гуцульських, буковинських орнаментів (40 грн/чол.).
  • Екскурсійне знайомство з інститутом декоративного і прикладного мистецтва, відділом ткацтва.
  • Килимова модифікація в сучасному інтер’єрі.
  • Матеріали, обладнання, фарбування.
  • Майстер-клас із ткацтва на бабусиних станках.
  • Виставка-продаж ручних тканих виробів: гобелени, килими, ліжники, пальта, шарфи, запаски (гуцульські спідниці), крайки (гуцульські пояси до спідниць).
  Різьбарство
  • Виставка робіт майстра «Тіні забутих орнаментів» (20 грн/чол.).
  • Тарілка з півниками ніби з улюбленої казки про кота Котофеіча і півника-співуна.
  • А поруч виріб – мов медове сонце, що пахтить дитинством, і притягує візерунками Трипілля.
  • Поруч тарілки з орнаментом, подібним до лабіринту Мінотавра, і білими кіньми, які мчать за обрій життя.
  • Ваблять око стародавні взори із трикутників – символу статків і добро, що комусь здадуться чарівним казковим драконом. Тим паче, що поруч – Король-олень охороняє дерево життя.
  • А от панно із восьмикутником, що з’єднав у складний орнамент-оберіг старослов’янські хрести і дерево життя.
  • Дерев’яні хрести та хрестики: автентичні хрести-свароги та магічний безконечник хрестів-оберегів уособлюють хрещаті символи Всесвіту.
  Базар народних промислів
  Обід (факультативно)
  • Форельне господарство
  • 200 грн: форель у грибному соусі 400 г., бануш, салат овочевий.
  • 85 грн: картопля, тюфтелі, салат овочевий.
  Автовокзал
  • Коломия.
  У вартість мандрівки включається:
  • Транспортні послуги
  • Майстер-класи
  • Фотографування в етно виставці
  • Екскурсійне обслуговування
  • Страховка
  У вартість мандрівки не включається:
  • Квитки на поїзд
  • Вхідні квитки (105 грн/чол.)
  • Харчування (обід на форельному господарстві 200 грн/чол. або 85 грн/чол.)
  ]]>
  Потяги http://www.okraina.com.ua/tours/kvest-tury http://www.okraina.com.ua/tours/kvest-tury author@ukr.net (Admin) Admin Аналіз, купівля квитків
  http://booking.uz.gov.ua/ Потяг, прибуття

  До Франківська

  • Київ – Івано-Франківськ (043К о 5:44).
  • Одеса – Івано-Франківськ (136Ш о 07:32).

   

  До Коломиї

  • Київ – Коломия (357К о 07:01).
  • Одеса – Коломия (136Ш о 08:48).


  Львів  Івано-Франківськ

  • Прибуття 31.12 (04.01): 668 Д о 04:17; 136 Ш о 06:18.
  • Прибуття 30.12 (03.01): 143 К о 09:37; 259 П о 11:06; 115 О о 10:55; 606 К о 18:47; 608 Л о 19:58.


  Львів – Коломия

  • Прибуття 31.12 (04.01): 668 Д о 05:49; 136 Ш о 07:37;
  • Прибуття 30.12 (03.01): 608 Л о 21:31.


  Тернопіль  Івано-Франківськ (Коломия)

  • Тернопіль – Івано-Франківськ (143К о 04:30).
  • Тернопіль – Коломия (357 К о 07:05).
  Потяг, відправка
  З Коломиї
  • Коломия – Одеса (136Л о 17:11).

   

  З Івано-Франківська

  • Івано-Франківськ – Київ (043Л о 21:55, 217О).
  • Івано-Франківськ – Харків (115Л о 15:34) – по парних числах.
  • Івано-Франківськ – Одеса (136Л о 18:26)

   

  З Тернополя

  • Тернопіль – Київ (358Л о 23:43).
  Тернопіль – Київ (143Л о 22:15).
  Тернопіль – Київ (081Л о 00:40). Тернопіль – Київ (050Л о 01:00). Тернопіль – Київ (081Л о 00:40).
  Тернопіль – Київ (050Л о 01:00).
  • Тернопіль – Київ (358Л о 23:43).
  • Тернопіль – Київ (143Л о 22:15).
  • Тернопіль – Київ (081Л о 00:40).
  • Тернопіль – Київ (050Л о 01:00).
  ]]>
  Середньовічні замки Тернопілля http://www.okraina.com.ua/tours/excursion http://www.okraina.com.ua/tours/excursion author@ukr.net (Admin) Admin 1 ДЕНЬ


  Тернопіль
  • Зустріч групи на залізничному вокзалі.
  Переїзд: Тернопіль – Микулинці – Теребовля – Підгір’я – Тернопіль Тернопіль
  • Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
  • Старий і новий замки (історія побудови).
  • Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
  • Князі Острозькі і Тернопіль.
  • Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
  • Синагога, історія її побудови і знищення.
  • Тернопіль у володарюванні Марії-Казимири Собєської (дружина польського короля Яна ІІІ).
  • Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
  • Домініканські костел св. Віцентія.
  Микулинці
  • Оборонна фортеця, вежа та частина стін в яких до сих пір живе господиня замку.
  • Палац – колишня суконна фабрика, сучасна фізіотерапевтична лікарня.
  • Перлина Микулинців – вишуканий бароковий Троїцький костел з унікальними спорудами святих.

  Микулинецька пивоварня «Бровар»

  (лише в буденні дні)

  • Екскурсія заводом (добровільна пожертва в скриньку).
  • Екскурсійний огляд технологічного процессу із технологом.
  • Дегустація:
  • Солоду, хмелю.
  • До 10-ти сортів пива.
  • Солодких напоїв (виготовлених із артезіанської води, натуральних цитрисових сиропів. Фаворит напоїв – М Кола).
  • Першого і єдиного Українського Віскі.

  Єдина пивоварня на Україні в стародавніх Микулинцях на Тернопіллі, яка варить живе непастеризоване пиво. Неоціненним багатством нашої пивоварні є джерельна вода розміщена на грунтах з прошарками голубої та червоної глини.
  Завдяки джерельній воді та екологічно чистій сировині (пивоварний ячмінь, який вирощений на власних полях, мед із своєї пасіки, ароматні сорти хмелю), високотехнологічному обладнанню, зберігаючи стару класичну схему пивоваріння «Бровар» виготовляє пиво гідне українців!

  ПАБ і РЕСТОРАН від Броварні

  (факультативно)

  • Дегустація сирів (бринзи, вурди, будзу, сиру з базиліком, сиру з зеленню).
  • Дегустація пива.
  Обід (факультативно)   Теребовля
  • Столиця князя Василька.
  • Руїни замку, 1631 р. На краю гори розміщені велика та дві менші вежі й залишки в’їзної брами у вигляді арки.
  • Рештки оборонного монастиря кармелітів, збудованого в XVII ст. Зараз у монастирі діє духовна семінарія УАПЦ.
  Підгір’я
  • Оборонний монастир.
  • Місце розташування ікони Теребовлянської Божої Матері із 17 ст. (зараз в Соборі Св. Юрія).
  • Пейзажі над каньйон р. Серет.
  Тернопіль
  • Зал. вок.
  Поїзд, прибуття, Тернопіль
  • Київ – Тернопіль (№ 81К 01:42, 049К 02:41, № 143 04:25).
  • Одеса – Тернопіль (№ 026Ш 04:01, 108Ш 05:25).
  • Дніпропетровськ – Тернопіль (№ 041П 03:51).
  • Харків – Тернопіль (№ 225О 17:54).
  Поїзд, відправка, Тернопіль
  • Тернопіль – Київ (№ 144Л 22:14, 458Л 22:57, № 081Л 00:22, № 050Л 01:16).
  • Тернопіль – Одеса (№ 026Л 23:08, № 107Л 02:53).
  • Тернопіль – Дніпропетровськ (№ 086Ш 12:37, 042Л 14:13).
  • Тернопіль – Харків (№ 225Л 21:02).
  У вартість мандрівки включається
  • Транспортне обслуговування
  • Професійні екскурсії
  • Страхівка від ТАС
  У вартість мандрівки не включається
  • Квитки на поїзд
  • Вхідні квитки в замки – 10 грн/чол.
  • Харчування (обід) – 85 грн/чол.
  • Дегустація сирів (бринзи, вурди, будзу, сиру з базиліком, сиру з зеленню) 130 грн/500 г.
  1 ДЕНЬ

  Ексклюзивний тур: «Вулицями невідомого Тернополя»

  Тернопіль
  • Зустріч групи на залізничному вокзалі.
  Переїзд: Тернопіль – Микулинці – Теребовля – Підгір’я – Тернопіль
  Тернопіль
  • Розвиток міста за часів володарювання Тарновських.
  • Старий і новий замки (історія побудови).
  • Сакральні пам’ятки міста кін. XVI – XVII століть.
  • Князі Острозькі і Тернопіль.
  • Подружжя Томаш і Катерина Замойські та їх вклад у розвиток міста.
  • Синагога, історія її побудови і знищення.
  • Тернопіль у володарюванні Марії-Казимири Собєської (дружина польського короля Яна ІІІ).
  • Тернопіль у власності Великого коронного гетьмана Йосифа Потоцького.
  • Домініканські костел св. Віцентія.
  Микулинці
  • Оборонна фортеця, вежа та частина стін в яких до сих пір живе господиня замку.
  • Палац – колишня суконна фабрика, сучасна фізіотерапевтична лікарня.
  • Перлина Микулинців – вишуканий бароковий Троїцький костел з унікальними спорудами святих.
  Микулинецька пивоварня «Бровар»
  • Екскурсія заводом (добровільна пожертва в скриньку).
  • Екскурсійний огляд технологічного процессу із технологом.
  • Дегустація:
  • Солоду, хмелю.
  • До 10-ти сортів пива.
  • Солодких напоїв (виготовлених із артезіанської води, натуральних цитрисових сиропів. Фаворит напоїв – М Кола).
  • Першого і єдиного Українського Віскі.

  Єдина пивоварня на Україні в стародавніх Микулинцях на Тернопіллі, яка варить живе непастеризоване пиво. Неоціненним багатством нашої пивоварні є джерельна вода розміщена на грунтах з прошарками голубої та червоної глини.
  Завдяки джерельній воді та екологічно чистій сировині (пивоварний ячмінь, який вирощений на власних полях, мед із своєї пасіки, ароматні сорти хмелю), високотехнологічному обладнанню, зберігаючи стару класичну схему пивоваріння «Бровар» виготовляє пиво гідне українців!

  Обід
  • ПАБ і РЕСТОРАН від Броварні:
  • Тернопільська кухня.
  • Дегустація сирів (бринзи, вурди, будзу).
  Теребовля
  • Столиця князя Василька.
  • Руїни замку, 1631 р. На краю гори розміщені велика та дві менші вежі й залишки в’їзної брами у вигляді арки.
  • Рештки оборонного монастиря кармелітів, збудованого в XVII ст. Зараз у монастирі діє духовна семінарія УАПЦ.
  Підгір’я
  • Оборонний монастир.
  • Місце розташування ікони Теребовлянської Божої Матері із 17 ст. (зараз в Соборі Св. Юрія).
  • Пейзажі над каньйон р. Серет.
  Радимо поселення в Тернополі
  Вечеря
  • Факультативно.
  ]]>
  Вихідні на Дністрі http://www.okraina.com.ua/tours/aquatic http://www.okraina.com.ua/tours/aquatic author@ukr.net (Admin) Admin
 • cплав на каное спокійними водами давнього Дністра підійде усій сім’ї;
 • тут можна засмагати, плавати, без напруження працювати веслом, засинати під шепіт Дністра в індіанському тіпі;
 • приймати прохолодний душ у зелених косах травертинових водоспадів, видряпуватись до загадкових печер, відвідати залишки фортеці у Раківці, відпочити душею і тілом;
 • у кемпі «Білий Бізон» можна порибалити, змінити каное на велосипед, влаштувати пікнік на березі Дністра і приготувати шашлик чи просто зостатить ще на кілька днів і пожити серед чарівної природи Дністровського каньйону;
 • 1 ДЕНЬ
  Сплав Дністром, екскурсія до водоспадів
  Переїзд (факультативно 400 грн/машина): Івано-Франківськ – кемп «Білий Бізон» (с. Лука)
  Лука
  • Зустріч у кемпі «Білий Бізон» о 08:00.
  Поселення
  • Кемп «Білий Бізон».
  Підбір рятувальних жилетів, інструктаж з техніки безпеки, основ веслування та поведінки на воді, переїзд до початку сплаву.
  Доступні човни
  • Каное, рафти, каяки та байдарки.
  Переїзд: Лука – Долина
  Сплав рікою Дністер: Долина – кемп «Білий Бізон» (с. Лука), 28 км
  Цікаві місця на маршруті сплаву
  • Водоспад поблизу села Возилів.
  • Монастирок огляд травертинового масиву та водоспад Дівочі сльози; на лівому березі – хрест з написом про перший пластовий табір, що відбувся 1927 р.
  Поживний перекус під час сплаву
  Вечеря  
  Вечірні посиденьки біля вогнища
  2 ДЕНЬ
  Сплав Дністром, екскурсія до вежі у Раківці
  Сніданок Кемпі «Білий Бізон».
  Підготовка до сплаву  
  Сплав рікою Дністер: кемп «Білий Бізон» (с. Лука) – с. Губин, 23 км
  Цікаві місця на маршруті сплаву
  • Фортеця у с. Раківець, що первісно була замком, зведеним галицьким підчашим Домініком Войцехом Бієневським у сер. XVII ст., вистояла і проти козаків, і проти татар, а ось турки двічі її руйнували. Наприкінці XVII ст., поблизу Раковецького замку діяла переправа через Дністер, що пояснює постійну воєнну активність поблизу;
  с. Раківець цікаве своєю забудовою, яка нагадує мусульманську: хати оточені кам’яними мурами, деякі з них мають глухі зовнішні стіни; у селі Раківець діє церква Cвятого Дмитрія Солунського, збудована наприкінці XVIII ст.
  Поживний перекус під час сплаву
  Переїзд: Губи – кемп «Білий Бізон» (не пізніше 18:00)
  Переїзд (факультативно 100 грн/чол.): кемп «Білий Бізон» (с. Лука) – Івано-Франківськ
  Проживання на вибір
   будні

  вихідні, святкові

  Бунгало (грн/будинок):
  • 4-місний будиночок
  • природні форми і матеріали
  • електрика
  • душ і туалет поруч у санблоці
  400 480
  Хостел (грн/чол.):
  • 8-12-місне поселення/вартість з ос. за добу
  • у кожній кімнаті по 3 двоярусних ліжка
  • кімнати мають спільну веранду й окремі входи
  • природні форми і матеріали
  • електрика
  • душ і туалет поруч у санблоці
  100 120
  Тіпі (грн/чол.):
  • 6-місне індіанське шатро
  • добре захищає від вітру та дощу
  • чудово вентилюється
  • всередені можна користуватися пальником
  • душ і туалет поруч у санблоці
  60 70

  Проживання у власному наметі (грн/чол.):

  • місце під намет
  • душ і туалет поруч у санблоці
  35 40
  У вартість входить:
  • послуги досвідченого гіда
  • прокат каное/рафта, загального спорядження
  • харчування, передбачене програмою
  • страхування
  У вартість не входить:
  • трансфер у (з) кемпу «Білий Бізон»
  • проживання.
  • прокат спального мішка – 35 грн/доба
  • прокат килимка – 10 грн/доба
  Додаткові розваги та послуги
  • сауна (6-8 чол): будний 250 грн/год., вихідний 300 грн/год.
  Для тих, хто приїздить власним автотранспортом, на території кемпу діє парковка.
  ]]>
  Корпоративні етно фестивалі http://www.okraina.com.ua/tours/korporatyvni-tury http://www.okraina.com.ua/tours/korporatyvni-tury author@ukr.net (Admin) Admin Турфірма організовує майстрів на корпоративні фестивалі:

  • організація роботи майстрів та проведення майстер-класів на мальовничій місцевості серед гір в Івано-Франківськійобласті;
  • організація роботи майстрів та проведення виїзних майстер-класів з Івано-Франківської області;
  • декорування території в етнічному стилі;
  • прокат старожитностей;
  • прокат дерев’яних конструкцій (столи, лавки, гуцульські огорожі, драбини, острови).
     
  Різьбар із душею друїда Жерці давніх кельтів – друїди – вважали, що бог створив людину з дерева. Тобто, немовлят не лелека приносить з-під якогось сузір’я зодіаку, а знаходять їх під деревом – кленом, дубом чи, скажімо, кипарисом або жасмином.
  Ось і різьбар із Верховинщини зумів розгадати таємницю деревини. Відтак перед нами постають його масштабні скульптурні композиції – майстерно вирізьблені пейзажі Карпат, витончені орнаменти, немов живі, фігури тварин і птахів. І все це створює лише за допомогою електропили та різців!
  З-під різця випурхують ангели Різець майстра легко знімає зайве з деревини, закручуючи її у золотаву стружку. І, ніби з-під чарівної палички мага, з’являється ажурний підсвічник, що нагадує букет витончених, переплетених між собою ніжних лілій, адже ця божественна квітка з давніх-давен вважається символом діви Марії та донині прикрашає більшість старовинних гербів найбільш родовитих сімейств Європи.
  Боднарство

  Повний жбан статків, або дещо про малі боднарні вироби

  Жодна старовинна казка не обходилась без боднаря – майстра, який виготовляв бочки, діжки та інші ємності для зберігання рідини та сипучих, як ось меду чи круп. Бо який Михайло клишоногий без діжки меду чи Баба Яга без ступи? Навіть мудрий давній грек філософ Діоген ще у IV ст. до н. е. обрав діжку як житло.

  Отож-бо, адже ремесло боднаря вимагає спеціального вміння та знань. Адже, залежно від призначення бочки, обирають деревину осики чи дуба.

  Та й сам процес виготовлення вимагає неабиякої сили! Спочатку чітко за розмірами виготовляють клепки. Потім на спеціальному пристрої майстер збирає їх та скріплює металевими обручами. І хоча сьогодні в побуті бондарські вироби (діжки, бочки, цебри) майже повністю витіснили аналогічні ємності з металу чи пластмаси, та яка лазня без справжньої дерев’яної діжки? Та аж ніяк без неї не обходяться у виноградарстві чи соляних криницях, коли металеве відро моментально ржавіє.

  Гобелен

  Карпатському регіоні гобеленство є традиційним серед ремесел. Воно і зрозуміло: набагато комфортніше дивитись на рукотворне диво – витвір майстра, ніж на звичайні фабричні шпалери. До того ж ткана картина є ознакою респектабельності, багатства та розкошів. А льняні і вовняні нитки подарують справжній дотик природи, зігрівають душу і створять неповторну атмосферу краси.

  Гуцульська писанка

  Мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Бо писанка – це зашифрована в орнаменті, знаках, кольорах і символах енциклопедія цілого роду, розповідь про життя-буття людини. Насамперед – гуцульська, не дарма вчені її вважають найскладнішою для розуміння.

  Гончарство

  Якщо людину насправді Бог створив із глини, то першим він вдихнув життя у гуцулів. Тому вони чи не єдині донині так дбайливо бережуть традиції гончарства. Й донині чудові керамічні вироби виготовляють у Коломиї, Косові, Кутах, Пістині. Причому кожний виріб відрізняється кольором глини кожної місцевості та «почерком» майстра.

  Верховинський автентичний одяг

  Такою собі «візитівкою» Гуцульщини є одяг, точніше, кожушок-безрукавка, вишивана сорочка, штани – холошні чи крашениці, суконна куртка – сардак, вовняні шкарпетки, запаска (фотка) замість спідниці. Усе виготовлено з овечої вовни. У цьому «діти гір» не відрізняються від польських гуралів, кавказьких горців, німців Тиролю. Хоча чи навряд вони навіть підозрюють про їхнє існування.

  Бісероплетіння

  «А я бісер насиляю – любка свого ожидаю»

  Гуцульські вироби з бісеру мають неповторний орнамент, колорит, місцеві назви. Так, заокруглений багатий комірець з різнобарвного бісеру на Гуцульщині називають «силєнка», сучасна модель подовгастої форми – «ґердан», інші назви старосвітські назви бісероплетіння – «решітка», «лапка».

  Та найбільше поширені «ґердани» – сплетені з різнокольорових намистин ажурний комірець. Залежно від техніки виготовлення прикраси походить назви: силянка, силєнка, – від «силити», тобто «низати» на нитку кінський волос; плетінка, ґердан – це вже ажурна прикраса різної ширини.

  Майстрині сплітають бісер смужками різних кольорів і узорів, поєднуючи з кількома низками скляного намиста, коралів, зґардами.

  Сирна пластика

  Сир створили боги, а коників з нього ліплять гуцули

  Сир для гуцулів – другий хліб, а, можливо, і перший. Адже на полонині пшениця не росте, а ось сир із молока пастухи роблять постійно. Колись давно красень–леґінь заради розваги чи як оберіг зліпив із сиру першого коника чи корівку, овечку, не суть важливо. З того часу сирна пластика для «дітей гір» стала одним із видів творчості, а вчені вважають її унікальним явищем у народному мистецтві України.

  ]]>