Прикарпатье

«Тіні забутих предків» у червоних тонах

«Тіні забутих предків» у червоних тонах

Нещодавно у «Мистецькому Арсеналі» Києва відбулась виставка, присвячена культовому фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Фільму, що минулоріч відзначив своє 50-річчя. Фільму, що кінокритики називають фільмом-всесвітом, початком українського поетичного кіно 1960-х років. Тож якщо прагнете відчути магію карпатських гір та…

Душа міста ховається у двориках

І знову мандруємо Чернівцями Свята святих будь-якого міста – внутрішні дворики. Та якщо у Львові вони по-галицькі гонорові, в Одесі – екстравагантні, то у Чернівцях – пансько-міщанські: затишні, з купою сходів на другий поверх та дерев’яними терасами по периметру, де…

«Кабанчик» і мереживо з металу

Продовжуємо подорожувати Чернівці чарівні навіть у деталях. Тільки встигай роздивлятись навсібіч! Від витончених кашпо для квітів, прилаштованих чи не біля кожного вікна, віконних вітражів і навіть, овва! – справжнього кришталю замість скла, до чавунного мережива балконів і закручених спіраллю сходових…

Будинок-«шіфа» та золоті грушки на балконі

Будинок-«шіфа» та золоті грушки на балконі

 Подорож Чернівцями В Україні ще залишились міста, де навіть повітря «дихає» старовиною. От і «Окрайна» вирішила зустріти весну у місті, що постало на місці давнього городища і згадується у «Списку городів руських дальніх і ближніх» як Чернь на Прутѣ (літописний реєстр…

Шлюбна лихоманка у давньому Станиславі

100 років тому легендарним містом прокотилась шлюбна лихоманка: дівчата полювали на кавалерів під час бальних забав, усіляко заманювали чоловіків на вечори для старших кавалерів. Нині часи не ті, та й звичаї змінились… Ярмарок наречених Наприкінці ХІХ — на початку ХХ…

Орнаменти Косівських майстрів – дороговказ до оселі Миколая Чудотворця

Орнаменти Косівських майстрів – дороговказ до оселі Миколая Чудотворця

Казка завжди ближче, ніж здається. Варто лише завітати на Прикарпаття. Та й які зимові свята без мандрівки? Отож  учні київської гімназії «Прем’єр» разом зі своїми вчителями не втримались і рушили у подорож. Ранковий Івано-Франківськ зустрів нас дощем і мокрим снігом.…

У Нью-Йорку виклали унікальні фото мешканців Карпат 1920-х років

Нью-Йоркська публічна бібліотека виклала в загальний доступ більше 670 тисяч зображень. Опубліковані скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень. Серед документів є сканокопія унікального видання “Селянське мистецтво Підкарпатської Русі” про одяг і побут мешканців Карпат. Його видали…

«Свєжо майова потка за злотого»

Ех, і вміли наші діди парубкувати, або Повії Станиславова (ч. 3) У міжвоєнній Польщі проституція була легалізована, хоча борделі заборонені. Кожна повія мусила зареєструватись у санітарно-звичаєвій комісії та проходити медогляд. Але не всі хотіли «світитися». Поступово «дівчатка» Станиславова поділилися на…

Війна та повії

Ех, і вміли наші діди парубкувати (ч. 2) Коли у роки Першої світової війни Станиславів зайняли царські війська, кількість жінок легкої поведінки різко зменшилася. Російська поліція звітувала лишень про 85 повій, 35 з яких працювали неофіційно. Адже через бої у…

Ех, і вміли наші діди парубкувати

Нічні пригоди на Зосиній Волі Якщо вірити легендам, то чи не в половині старих кам’яниць середмістя старого Станіслава (нині – Івано-Франківськ) колись були будинки розпусти. Натомість краєзнавці запевняють, що то все «пристойні споруди». Насправді жриці кохання працювали в інших місцях,…